2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 7°C | 14°C Még több cikk.

Elcsúsztak az Olajon: Szedeák-Szolnok 67-81

Bár az utolsó negyed előtt még csak négy pont volt a különbség, a Szedeák végül 81-67-re kikapott a hosszabb kispaddal rendelkező, bajnoki címvédő Szolnoki Olaj ellen.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Szolnoki Olaj 67-81 (9-18, 17-19, 22-15, 19-29)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Benczur, Balog, Vida.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Drahos 4, LEVY 21, KISS ZS. 12/12, IVOSEV, 16, Dukics 6/3. Csere: Tanács 7, Molnár M., Vida 1. Vezetőedző: Fodor Péter.
Szolnoki Olaj: TROTTER 7, Horváth Á. 12/6, Soós 6, NIKOLOV 13/3, BÁDER 17. Csere: Mills 8, Trepák 2, Gay 6/6, Fodor M. 10. Vezetőedző: Pór Péter.

Fodor Péter: - Az ország legjobb csapata kíméltelenül megbüntette hibáinkat. Játékosaimnak el kellett volna hinniük, hogy ezt a meccset meg is nyerhették volna.

Pór Péter: - Amikor a második félidőben négy pontra megközelített minket a Szeged, egyértelművé vált, hogy nem lehet elsétálni a meccset. Erőnket mutatja, hogy a kritikus pillanatokban tudtunk újítani.

IV. negyed (67-81)

10. perc: kapkodunk, eladjuk. Gay tripla 65-79. Nemtud kellően koncentrálni a Szeged, elfáradtak a fiúk, így csak megszorítani sikerült az Olajt. Így is szép teljesítmény, de vereség lesz a vége. Mills büntetőivel 65-81. Levy büntetői jók 67-81. Ez a vége, mindkét csapatnak jár a taps!

9. perc: Dukics paskolja vissza, Fodor Márton szépen teszi be 62-73. Dukics tripla 65-73. Tanács esik nagyot, neki adnak faultot, Fodor Péter a pályán reklamál vehemensen. Innen úgy tűnt, igaza van. Báder dobja be a két büntetőt 65-75. Trotter is bedob egyet 65-76.

8. perc: Ivosev elrontja, innen nagyon nehéz. Trotter passzából Soós, eldőlt 60-71.

7. perc:
Drahos kosarával 60-65. Báder büntetők 60-67. Fodor kosara után Fodor kér időt. Előbbi Márton, utóbbi Péter 60-69.

6. perc:
bravúrkosár, a szerzője Ivosev 56-61. Fodor, majd Tanács 58-63. Megszerezzük, eladjuk, Báder 58-65.

5. perc
: Levy kap kis pihenőt a végjáték előtt, nincs szegedi kosár. Szolnoki van, Nikolov duplájával 52-61. Tanács a palánk alatt lepattanót szed, kicselez két szolnokit, majd bedobja 54-61.

4. perc: Levy futtából, csak kettőt ér. Báderé is 52-59.

3. perc: izzad a Szolnok, Pór Péter ideges, és cserél. Megvolt a labda, de elszórtunk, Nikolov 50-57.

2. perc:
Vida passzol, Ivosev ráteszi, Trotter kiüti, de mivel leszállóágban volt a labda 50-55.

1. perc:
Horváth Ákos hármasa 48-55. Blokk Trotternak.

III. negyed (48-52)

10. perc: Mills személyi, Levy büntetők 47-52. Csak öt pont a hátrány. Megint labdát szerzünk, Ivosevnek ütnek oda, mindkettőt kihagyja. Ha a büntetőink bementek vvolna, vezetnénk. Tanács okosan Trepákon harcol ki faultot, ő is csak egyet dob be 48-52.

9. perc: Ivosev passzát Tanács teszi be, Gay nem ért oda 42-52. Vida egyik büntetőjével 43-52. Levy csen labdát, bezsákolja, máris 45-52.

8. perc: Mills emberen keresztül is pontos, állandósul a tízpontos különbség 40-50. Megint Mills, középtávoli 40-52.

7. perc: hosszabb a szolnoki kispad, ez nem kétséges. Vida a pályán, Levy dobása a gyűrűben 40-48.

6. perc: Dukics triplája gyenge, jön helyette Tanács. Gay is beszáll. Tanács hármasa lejön, Ivosev egy fordulat után tette vissza remekül 38-48.

5. perc:
Levy egyre jobban érzi a helyét a csapatban, most is kiküzd egy kosarat 36-46.

4. perc: Kiss Zsolt negyedik triplája, a legjobb meccse idén. Nikolov hármassal felel 34-46.

3. perc:
Levy egy büntetője jó 31-43.

2. perc: Soós, majd megint Levy 30-41.

1. perc: Levyé a negyed első szegedi kosara 28-39.

II. negyed (26-37)

10. perc:
harmadszor is beleáll, ez lejön. Nikolov duplája, félidőben 26-37.

9. perc:
Drahos büntetői 20-35. Kiss Zsolt triplája jókor jön 23-35. Megint ő, megint tripla, exsztázisban Kolti 26-35.

8. perc: Levy dobása lejön, Ivosev leszedi, büntetőket ér. Egy megy be 18-31. Közben a szolnoki drukkerek rákezdenek a "Jászkunsági gyerek vagyok" kezdetű nótára. Mills kosara 18-33. Eladjuk, Nikolv zsákol, 18-35.

7. perc: szolnoki büntetők 17-29. Középtávolit és triplát rontunk, Báder nem teszi ezt meg 17-31. Most Fodor Péter kér időt.

6. perc: Báder vet véget a szolnoki pontmentes időszaknak 17-27.

5. perc:
a bolgár Nikolov olyan, mintha a sittről jött volna, felsőteste tele tetoválással. Ettől még remek kosaras, szerencsére most hibázik.Trotter kosara, de előtte már faultolt. Kiss Zsolt triplája bent, szolnoki időkérés 17-25.

4. perc: Tanács triplája nem jó, Gay szedi le - a nevével most nem viccelődnénk, mindenki rákereshet a google szótárában. Ivosev 2+1-es akciójával 14-25.

3. perc:
Ivosev egy kézzel teszi fel, behullik - nagyon kellett 11-25.

2. perc: csapattechnikai a Szedeák ellen, Fodor M. ezt is bedobja 9-25.

1. perc:
Gay triplája 9-21. Drahos szabálytalan, Tanács fegyelmezetlen, technikai. Fodor Márton kettőt bedob, labda a Szolnoknál 9-23.

I. negyed (9-18)

10. perc: Dukicsnak ütnek oda, két büntető. Gyatrán dobnak a vonalról a szegediek,  most is csak egy jó 9-18. Millsnek sem megy jól, mindkettő kimarad, ez a negyed vége.

9. perc: Ivosev tör be, Trepákon harcol ki faultot. Az egyik büntető sem jó, közben Fodor Péter fia, Márton a pályán a Szolnokban. Megint szolnoki kosár 8-18. Jobban kezd a címvédő.

8. perc: közben kiderült, Drahos távollétében Levy irányít, olnár Miklós jött Kiss Zsolt helyett. Tanács szerel, a bírók szerint szabálytalanul, Báder egy büntetője jó 8-16.

7. perc: fantasztikus és irigylésre méltó a szolnoki drukkerhad. Ivosev kosár 8-13. Horváth szép dobócsele után 8-15.

6. perc:
újabb két vendégbüntető jó 6-11. Drahos helyén Tanács. De most ki irányít majd? Meglátjuk. Horváth kosara után szegedi időkérés 6-13.

5. perc:
Levy most magabiztos, negyedik pontját szerzi, ezzel 6-7. Báder két büntetője jó 6-9.

4. perc: Trotter elrontja a hármast, Horváth Ákos bevágja 4-5. Soós rohan végig, levy tehetetlen 4-7.

3. perc:
Levy egy ziccerrel mutatkozik be, vezetünk 4-2.

2. perc:
nagyot harcolunk a labdáért, Dukics passza után Ivosev fejezi be 2-2.

1. perc: Báder hozza el a labdát, Trotteré az első kosár 0-2.

18.24: sok szolnoki jött el szurkolni, alig lehet parkolni a csarnoknál. 7-800-an már most lehetünk. Kiváló a hangulat.

18.22: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból, hamarosan kezdődik a Szedeák összecsapása a címvédő Szolnok ellen. Az új igazolás, az amerikai Jonathan Levy jó első benyomást tett a kezdés előtti dobóformájával.

Korábban írtuk

A sorsolás nem túlságosan kedvez a szegedieknek, a tavalyi ezüstérmes Albacomp után vasárnap 18.30-tól a bajnoki és magyarkupa-címvédő Szolnoki Olaj vizitál az újszegedi sportcsarnokban.

Báderék – a csapatban a vásárhelyi Szögi Ádámmal – három sikerrel nyitották a szezont, a Jászberényt 43, a Debrecent 40 ponttal verték, a Kaposvár ellen azonban gyengélkedtek, „csak" 88–82-re diadalmaskodtak hazai pályán. Ebben, tehát egy szoros meccsben bízik a Szedeák is, amely a múlt heti, debreceni vereség után még mindig nyeretlen a pontvadászatban.

A találkozón bemutatkozik majd az új igazolás, az amerikai Jonathan Levy, és bár csak pár napja edz a csapattal, a hátvéd bekapcsolódásával teljesebb kerettel vághat neki az összecsapásnak Fodor Péter csapata. A találkozón várhatóan remek hangulat lesz, hiszen a szegedi drukkerek mellett sokan érkeznek majd Szolnokról is a bajnokcsapattal.

• 5. insideman 2011. október 30. 21:44
    „Szögi inkább melegíti a padot és ossza a törölközőket,minthogy NB1/B-be játszana a Kosársuliba... így fejlődik? Kétlem......”

• 1. bj029 2011. október 30. 10:24
    „Szögi??? HA-HA-Ha Ugye ez csak vicc, hogy őt is kiemelik a cikkben?! :))) Ne már!”

Sakk: bravúr kell az éremhez az Eb-n

Mind a magyar férfi, mind a női sakkválogatottnak bravúr kell az éremszerzéshez a görögországi Porto… Tovább olvasom