2018. 07. 18. szerda - Frigyes 18°C | 26°C Még több cikk.

Erősek voltak mentálisan

Egygólos hátrányból fordított a Makó hazai pályán a Rákosmente ellen, és győzött 2-1-re a labdarúgó NB III Közép csoportjának 23. fordulójában.
Makó–Rákosmente 2–1 (0–1)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 23. forduló. Makó, 250 néző. Vezette: Tamási Patrik – közepesen (Nyerges, Zsákai).
Makó: Füstös 8 –, Kasuba 7, Tóth I. 5–2=3, Juhász Gy. 5, Sirokmán 6 – Gémes 4 (Varga R. 6, 54.), Lipták Á. 6, Bánóczki 5 (Tóth T. 6, 61.), Molnár J. 7 – Széll K. 6 (Mezei –, 77.), Babolek 7. Edző: Méhes Tibor.
Rákosmente: Ordasi – Simita, Nyúl, Kerék (Forgács, 61.), Maka, Dóczi, Bujbáczi (Tóth P., 46.), Kovács (Sárossy, 55.), Vattai, Czerman, Pendl. Edző: Helm András.
Gólszerzők: Molnár J. (56.), Babolek (63.), ill. Pendl (14.).
Sárga lap: Lipták Á. (18.), Molnár J. (70), Varga R. (91.), ill. Tóth P. (76.).
Kiállítva: Tóth I. (65.).

Belealudtak az első félidőbe a hazaiak, és egy védelmi fegyelmezetlenségből szöglet után kaptak gólt a 14. percben. Helyzetekig eljutott a Makó már az első játékrészben is, Széll Kristóf egy lövése a kapufán csattant, de mindezek ellenére ekkor még nem volt igazi átütőerő a hazai támadásokban.

A szünet után rögtön megfordította az állást a vendéglátó. Az 56. percben Széll passza után Molnár 16 méterről rúgta a hosszú alsóba a labdát, majd a 63.-ban Babolek Zoltán rázta le a védőjét a tizenhatoson belül, és talált be higgadt mozdulattal a kapus mellett.

Az előny ellenére rendkívül nehéz utolsó huszonöt perce volt Méhes Tibor edző együttesének, mivel Tóth Imre kézzel kapott bele egy labdába, így második sárga lappal kiállította a játékvezető. Több nagy lehetősége is volt a Rákosmentének az egyenlítésre, azonban Füstös Krisztián jól állta a sarat. A makói kapus két-három tiszta ziccert kivédett, így nyerni tudott csapata, amely szombaton Dunaújvárosba látogat.

Méhes Tibor: – Nagyon fontos három pontot szereztünk, még akkor is, ha nem szemet gyönyörködtető játékkal tettük ezt. Fontos győzelem arattunk. A mentális erőnket mutatja, hogy vert helyzetből álltunk fel, és emberhátrányban játszottunk majdnem fél órát.