2017. 01. 21. szombat - Ágnes -11°C | 0°C Még több cikk.

Értékes szentesi pontok itthon és idegenben

A szentesi pólócsapatoknak igazán jó szombatjuk volt, hiszen a férfiegyüttes Szolnokról pontot rabolt, míg a női gárda hazai pályán rangadót nyert az Eger ellen.

A férfiaknál már a mérkőzés elején kiderült, hogy a vendégek védekezésével meggyűlik a hazai támadók baja. Ez elsősorban a sorozatban kapott emberelőnyös helyzetek kihasználatlanságában jelentkezett. A szentesiek szervezett védőmunkája ellenére is a harmadik negyed végén 6–4-es hazai vezetés alakult ki. Még szerencse, hogy Vass Sándor edző az utolsó felvonásban kétszer is taktikát váltott, először az általa vízbe küldött két balkezes támadó, majd pedig a játék lassítása okozott gubancot a hazaiaknál, s ezzel a már elveszettnek hitt mérkőzést ikszre hozták. Sőt nagyobb szerencsével az utolsó Kurca-parti támadás is góllal végződhetett volna.

Vass Sándor: – A csapat fegyelmezetten és egységes akarattal játszott, s elhitte, hogy van keresnivalója.

A Hungerit-MetalCom-Szentesi VK női együttese hazai pályán fogadta a tabellán mögötte lévő Egert. A mérkőzésen nem is csalódtak a nézők, hiszen rangadóhoz méltó összecsapáson nyertek a Kurca-partiak. Az első két negyedben 5-6 olyan hazai akció maradt kihasználatlanul, amely értékesítésével a mérkőzés is eldőlhetett volna. A harmadik negyed görcsös játéka után a fináléban a szentesiek akarata érvényesült.

Dr. Tóth Gyula: – A mutatott játékkal nem, de az eredménnyel elégedett vagyok.

A szentesi női csapat szerdán 17 órakor az éllovas Dunaújvárost fogadja.

A mérkőzések jegyzőkönyvei

Szolnok–Bordogi Bau Szentes 7–7 (2–2, 3–2, 1–0, 1–3)

ING OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés. Szolnok, 250 néző. Vezette: Fekete, Füzesi.
Szentes: HORVÁTH T. – SZŐKE 1, Torday, Jaksa 2, ZSIVANOVICS, Rácz, Szabó L. 1. Csere: Molnár A. 1, Araczki, Döbrössy, Szabó Z. 1, Csente 1. Edző: Vass Sándor.
Gól – emberelőnyből: 14/3, ill. 8/3. Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –.

Hungerit-MetalCom-Szentesi VK–Eger 8–7 (2–2, 1–2, 2–2, 3–1)

Női vízilabda OB I, Szentes, 200 néző. Vezette: Kun, Marjai.
Szentes: Jankovics – DALMÁDY Sz. 1, Győri, KOTOVA 2, IPACS 2, Hevesi, Szabó. Csere: Dalmády P., KERTES 2, Kövér-Kiss 1. Edző: dr. Tóth Gyula.