Észvesztő gólpárbaj: UTC-Vasas 8-5

Fordulatos meccsen győzte le az UTC a Vasast a futsal NB I-ben.

UTC-Vasas 8-5 (1-2)
Férfi futsal NB I, 19. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezeti: Viczián, Benyovszki.
UTC: Tombácz – Hegyesi, Hernády, Trucz, Dürgő. Csere: Béry (kapus), Koncz Zs., Bullás, Juhász I., Tóth A., Puskás, Pataki. Edző: Brinszky Adrián.
Vasas: Gál – Sámson, Komáromi, Füzy, Domingues. Csere: Nagy A. (kapus), Érsek, Solti, André, Deák, Zalatnai. Vezetőedző: Kis János.
Gólszerző: Hegyesi (3., 24.), Tóth A. (27., 37.), Puskás (33., 40.), Koncz Zs. (34.), Hernády (40.), ill. Füzy (15., 32., 34.), Domingues (16.), André (30.).

Brinszky Adrián: - Ebben a sportágban benne van a sok gól, és mivel voltunk már többször is hátrányban, bíztam benne, hogy tudunk fordítani. Két minőségi sorral játszottunk, így várható volt, hogy a rövidebb kispadú ellenfél elfárad, ez döntött a végén.

40. perc: Hernády végleg eldönti a meccset, közelről talál be 7-5. Sőt, Puskás "rabonázik" még egy gólt, így mármár sima 8-5. Pedig nem volt az! Ez a vége, újabb hazai meccset nyer meg az UTC.

38. perc: időt kér a Vasas.

37. perc: most Hegyesi lő estében, Gál kiszedi a bal alsóból. Ezt már nem! Tóth Attila kapott labdát Hegyesitől, és közelről ismét az UTC-nek szerzett vezetést 6-5. Két angyalföldi kapufa a válasz...

36. perc: szegedi szabadrúgás után Kocz Zsolt lő, Gál véd.

34. perc: ez is gól, Koncz Zsolté! Hat méterről lőtt Gál lábai között a kapuba 5-4. Folytatódik a sorminta, Füzy egyenlít 5-5.

33. perc: centiken múlott az egyenlítés, Dürgő a keresztlécet lőtte telibe. Ez viszont bent van! Puskás szólózott át a teljes Vasas-védelmen, majd okosan a rövidbe lőtt 4-4.

32. perc: újabb fordulat, Füzy második találatával megint a vendégek vezetnek 3-4. Reméljük, a sok fordulatban az UTC szédül el kevésbé.

30. perc: egyenlítettek, egy középre lőtt labdába André botlott bele 3-3.

29. perc: Trucz passza után Hernády lőtt, megint Gál védett. A kapus a vendégek legjobbja.

27. perc: megint Bullás, Gál védett. Na, csak megvan a gól Tóth Attilának. A legeredményesebb hazai futsalos szépen gurít a kapuba, 3-2.

26. perc: Sámson lő fölé centikkel. Villámgyors akció végén Tóth pörget, Bullás veszi mellre, majd lő, kicsivel mellé.

25. perc: a Ballack becenevű játékos eddig nagy meccset játszik, támadásban kellene még neki egy társ.

24. perc: egy szóló közben Hegyesi esik el, nincs szabálytalanság. Tombácz újabb bravúrja. Ha ő nem lenne... Mekkora gól! Hegyesi kap labdát, gyönyörűen átveszi, eltolja a kapus mellett, majd szinte az alapvonalról, becsúszva bevágja 2-2.

23. perc: nem igaz, Gál mindent véd. Nem is tetszik ez Tóth Attilának.

22. perc: Puskást lökik fel, szabadrúgás.

21. perc: az UTC kezdte a második játékrészt.

Félidő.

20. perc: mindent megtesz az egyenlítésért a Szeged, de félidőre így is marad az 1-2.

18. perc: Koncz Zsolt perlekedik egy kicsit, nem áll össze a szegedi védekezés.

17. perc: most jobb a Vasas.

16. perc: teljesen kiegyenlített a meccs, a kezdetekben megilletődött Vasas egyre veszélyesebben támad. Koncz Zsolt lő, Gál véd, az ellentámadásnál Domingues irdatlanul felvarrja a jobb felsőbe 1-2.

15. perc: Hegyesi lövése kimarad, Füzy Zsolt viszont kiegyenlít 1-1.

14. perc: Sámson az utolsó pillanatban mentett Pataki elől.

13. perc: Pataki elől Gál húzza le a labdát, Tombácz spárgázva, majd vetődve véd.

12. perc: a szegedi védekezést ma lehet dicsérni, főleg Tombáczot. Tóth helyzete marad ki, blokkolt a védő.

11. perc: felváltva kerülnek veszélybe a kapuk, most éppen az angyalföldi. Tóth lába előtt ment el a labda.

10. perc: Puskás tekeredett rá a labdára, majd mentett nagyon, Tombácz is segített neki.

9. perc: a mezőnyben folyik a játék. Látszik, hogy nem lesz egyszerű meccs a Szegednek.

8. perc: mostmár azért feléledt a Vasas. Hegyesi szerzett labdát, került helyzetbe, majd lőtt kicsivel mellé.

7. perc: Gál rohan ki a kapuból, kézzel ér a labdához, ám ott már neki sem lehet. Jár a sárga. Most nekünk van szerencsénk, egy angyalföldi lövés a szegedi kapufa belső éléről gurul ki a gólvonal mentén. Tambácz bravúrjai sorozatosan jönnek.

6. perc: Tóth Attilát borítják fel, Koncz Zsolt szabadrúgását bravúrral védi Gál.

5. perc: a Szegednél van többet a labda, a Vasas nem tűnik túl acélosnak az eddigiek alapján.

3. perc: vezetünk! Dürgő passza után Hegyei Zsolt kibújt a védője mögül, megelőzte azt, majd Gál mellett a kapuba gurított. Okos gól volt 1-0.

2. perc: Tombácznak kell védenie, nem is kicsit.

1. perc: elkezdték! Kimaradó szegedi helyzettel indul a meccs.

18.59: kiváló hangulatban kezdődhet az összecsapás, több szegedi dob is akcióban.

18.56: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik az összecsapás. Hajrá, UTC!

A szegedi együttes ma 19 órától a Vasas csapatát látja vendégül az újszegedi sportcsarnokban. A találkozó esélyesei a tabella 6. helyén álló hazaiak, ám nem árt megjegyezni, hogy november elején az UTC 5–2-re kikapott jelenleg nyolcadik riválisának otthonában.

– Mindenképpen nyerni szeretnénk. Bár egy ideje sérüléssel bajlódom, remélem, én is pályára léphetek – mondta Hegyesi Zsolt, az UTC támadója.

A szegediek már szinte biztosan kiharcolja a rájátszásbeli szereplést, ám így is fontos lenne nyernie, mivel közel sem mindegy, hogy a harmadik vagy a nyolcadik helyről kezdik-e meg a kieséses szakaszt.

• 1. gszlaszlo 2012. március 05. 21:48
    „végre!
    rabonoázás revival!”

Kiss Zsolt: Így még édesebb a siker!

Három tripla és négy nagyon fontos büntető. Kiss Zsolt, a Naturtex-SZTE-Szedeák csapatkapitánya ezzel a mutatóval, 13 ponttal vette ki a részét a Körmend legyőzéséből. Tovább olvasom