2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Fölényes HNKC-győzelem

Az ASA-Consolis-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata idegenben győzte le a Kiskunhalast.
Kiskunhalas-ASA-Consolis-HNKC 20-29 (10-18)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Szabó, Kolarovszki.
Kiskunhalas: Guiu - Kokas 1, Sipos 1, Kárpáti, Szűcs N. 1, Rábai 4, Szarka 2. Csere: Szűcs I. (kapus), DR. KARSAI 9 (2), Juhász 1, Papp 1, Horváth, Virág. Edző: Kósa Anikó.
ASA-Consolis-HNKC: Abramovics - WOLF 6 (2), Sopronyi 5 (2), Kudor 1, FÜLÖP 1, GHIONEA 4 (1), KOROKNAI 7. Csere: Király (kapus), Gaál, Zsuzsa 2, Pomozi 1, Busi 1, Antal 1, Draxler O. Edző: Farkas József.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5.

A Kiskunhalas kellemes ellenfélnek ígérkezett a Vásárhely számára. Annak ellnére állíthatjuk ezt, hogy a két gárda a tabellán elfoglalt pozíciótól függetlenül általában szoros, küzdelmes mérkőzést vívott egymással, és a csipkevárosiak akkor is képesek voltak megtréfálni (vagyis megverni) a HNKC-t, mikor még szurkolóik sem adtak volna egy lyukas garast sem sikerükért. Az idei szezonban történtek azonban most "ezerszázalékos" biztonsággal ASA-Consolis győzelmet jósoltak. Farkas József vezetőedző tanítványai edzőmeccseken, majd legutóbb a magyarkupában is megverték a
Halast.

És a találkozó az esélyeknek megfelelően alakult. Az első pillanattól irányító vendég vásárhelyiek a félidőben már 18-10-re vezettek, és a szünetet követően sem lazsáltak. A 36. percre ugyan leadtak egygólnyit tetemes előnyükből (13-20), de kisvártatva a házigazdák értésére adták: feljebb nem zárkózhatnak, sőt... A 43. percre ismét visszaállt a "szünetnyi" távolság (15-23), a hajrá kezdetekor, az 50. percben pedig már tíz volt közte, 15-25 - a kötelezően megszerzendő kétpontot már ekkor beírhattuk Wolféknak -, és az 6 minutum múlva is megmaradt, 17-27. Ekkor már mindkét csapat az összecsapás végét várta - igaz, más, más okból. A bírók nem sokára "megkegyelmeztek" a játékosoknak, a 60 perc leteltekor 29-20-as vásárhelyi sikert mutatott az eredményjelző. Az ASA-Consolis szép akciókat vezetett, a standard kezdők jól kézilabdáztak, s az ifjúsági korúak csereként beállva is felvették a ritmust. A HNKC mindenben felülmúlta ellenfelét, és örömteli, hogy a betegségből felépült Koroknai pazar játékkal és hét góllal tért vissza.

Farkas József: - Az első félidőben nagyon egységesek, összeszedettek voltunk, egymást segítették a lányok - így alakulhatott ki a nagy különbség. A pihenő után mindenki játéklehetőséget kapott, de magabiztos, fölényes győzelmünkhöz így sem férhetett kétség.

Jövőre Amszterdamból rajtol a Giro d Italia

Jövőre május 8-án Amszterdamból rajtol a Giro d'Italia profi kerékpáros országúti körverseny. Tovább olvasom