2016. 08. 30. kedd - Rózsa 19°C | 27°C

Fontos és kötelező sikert aratott a Valdor

A férfi vízilabda OB I középszakaszának első mérkőzését az Újpest ellen vívta hazai környezetben a Valdor-Szentesi VK. Az esélyek a hazaiak mellett szóltak, a játék képe és a lőtt gólok száma az első negyedben nem.
A vezetést a Kurca-partiak szerezték meg – Vörös Viktor révén –, ezt hidegzuhany követte: zsinórban négyszer vették be az egyébként jól védő Igor Lazics kapuját a pestiek, 1–4. Ezt újabb fordulat követte: a házigazdák még ez első 8 percben szépítettek (2–4), majd újabb 4 gólt szerezve 6–4-re fordítottak. Ezután a 4. játékrész elejéig állandósult az 1-2 gólos különbség a két gárda között – a Szentes javára.

A 4. negyed elején, a 2. percben a fiatal Farkas Kristóf növelte a Valdor-előnyt 3-ra, 9–6. Ezzel, utólag nyugodtan kijelenthetjük, eldőlt a mérkőzés és a 3 pont sorsa. A fővárosiaknak már csak 2 gólos közelítésre futotta az erejükből. A 13. szentesi gólt 13 másodperccel a lefújás előtt Somogyi Balázs szerezte (13–10), a végeredményt viszont 2 másodperccel a dudaszó előtt Szatmári Kristóf egy szerencsés, megpattanó lövést követő góllal állította be, 13–11.

Meg kell még emlékezni három „apróságról". A Szentes 1 hónap alatt közel 3 ezer kilométert utazott, játékosai elfáradtak, illetve 6 utánpótláskorú fiatal kap rendszeresen játéklehetőséget az együttes bajnoki találkozóin. A harmadik Lukács Dénes vezetőedző sárga lapja: ezt azért kapta, mert szóvá tette a játékvezetőknél, hogy az UVSE pólósa, Dávid Zoltán a víz felett ütötte meg Luka Sekulicot. A jól látható szabálytalanságot, durvaságot azonban a bírók nem vették észre. Ellenkező esetben jogos lett volna a végleges kiállítás.

Lukács Dénes: – Fáradtak vagyunk, közel háromezer kilométert buszoztunk az elmúlt egy hónapban, és ez meglátszott a játékunkon. Rosszul kezdtünk, senkinek sem adhatunk akkora előnyt, mint most az Újpestnek, ezt követően viszont együttesem dominált. Hullámzó a játékunk, voltak jó periódusaink, egy hét múlva reményeim szerint még jobbak leszünk.
Meccskomment

Weszelovszky László, a Szentes játékosa
– Az elején elaludtunk, és a védekezésével meglepett bennünket az Újpest. Utána – folytatva a hasonlatot – felébredtünk, sikerült átlőni a zónájukat és zsinórban 5 gólt szerezve átvenni a vezetést. Visszatértünk a meccsbe. Fontos és egyben kötelező győzelmet arattunk a fővárosiak ellen.
Valdor-Szentesi VK–UVSE 13–11 (2–4, 5–1, 1–1, 5–5)
Férfi vízilabda OB I, középszakasz, alsóház,1. forduló. Szentes, 200 néző. Vezette: Molnár T., Tóth S.
Valdor-Szentesi VK: LAZICS (6 védés) – Sekulic 1, LATINOVICS 2, NAGY M. 3, Weszelovszky 2, Vörös 1, SOMOGYI 2. Csere: Straub (kapus, 1 védés, 50 százalék), Kókai, Pellei K., Farkas 1, Lukács D. Dorián, Hegedűs B. 1. Vezetőedző: Lukács Dénes.
UVSE: Laboncz (7 védés) – Szatmári 1, Korényi 1, Kovács Csatlós 1, Szentesi 1, TÓTH Z. 2, Tiba.
Csere: Vadovics 1, DÁVID Z. 2, Sélley, MÁRKUS 2.
Vezetőedző: Németh Zsolt.
Gól – emberelőnyből: 9/3, ill. 11/4.
Ötméteresből: 1/1, ill. 2/2.
Kipontozódott: Hegedűs B., Márkus, Tiba, Lukács D. Dorián.
Sárga lap: Lukács Dénes (24. p.).

Teke: kétségek nélkül

Ilyen az, amikor egy csapat sikeréhez nem férhet kétség. A férfi tekecsapat szuperliga 17. fordulójában a Szegedi TE hazai pályán, az újszegedi teke- és bowlingcentrumban fogadta a Nyíregyházát. Tovább olvasom