2017. 11. 20. hétfő - Jolán 1°C | 7°C Még több cikk.

Győzelem! Szolnok-Szeged Beton 3-5

Kiváló védekezéssel, Baksa-bravúrokkal tarkított mérkőzésen simán, 5-3-ra nyert a Szeged Beton a Szolnok ellen a férfi vízilabda OB I 16. fordulójában.

Szolnok-Szeged Beton 3-5 (0-2, 1-3, 0-0, 2-0)
Vodafone férfi vízilabda OB I 16. forduló. Szolnok, Tiszaligeti Uszoda, 250 néző. Vezette: Kiszelly Gábor, Molnár Péter.
Szolnok: Gárdonyi - Németh, Petrovai, Hangay Z., Pásztor 2, Császár,  Regős 1. Csere: Józsa, Hangay R., Bálint, Szőke, Süveges. Edző: Cseh Sándor.
Beton: Baksa - Juhász, Vindisch 1, Komlósi 1, Molnár 2, Lehmann, Török. Csere: Somogyi, Varga, Ágner, Busila 1, Kayes. Edző:  Kásás Zoltán.
Emberelőny: 5/0 ill. 7/2.
Ötméteres: - ill. 2/1.
Kipontozódott: Bálint.

4. negyed (2-0)

Bárcsak a támadójáték is olyan kiváló lenne, mint a védekezés! Továbbra sincs szegedi gól, szolnoki viszont kettő is. Egy perccel a vége előtt Pásztor 3-5-re hozza fel a hazaiakat. A győzelem biztosan megvan, de úgy volna szép, ha szegedi góllal zárulna a találkozó. Szegedi gól nincs, de szolnoki sem, 5-3-ra győzött a Beton Szolnokon!

3. negyed (0-0)

Megtorpant a szegedi gólözön, de a szolnokiak se támadtak fel. A 4. percben Molnár ötméteresét Gárdonyi fogja. Egy perccel a negyed vége előtt továbbra is 1-5 áll az eredményjelzőn. Baksa szenzációsan véd, ezt rendre tudatosítja is az ellenfélben. Gól nélkül ér véget a harmadik játékrész.

A szolnokiak talán túlságosan elhitték, hogy hazai pályán könnyedén megfoghatják a Betont. A szegediek erre rendesen rácáfoltak, szinte áthatolhatatlan a Tisza-partiak védelme. Baksa pazar védései is csak olaj a tűzre, a szolnokiak rettentően idegesen játszanak. Magabiztos a Beton előnye, bízunk a hasonló folytatásban.

2. negyed (1-3)

Ennél jobb kezdést álmodni se mertünk volna! Busila a 3. perc elején fórból talál be, de alig másfél perccel később Regős centerből szerzi a Szolnok első találatát. Nem hagyja magát a Szeged, Molnár tesz rendet, ismét hárommal megy a Beton. Szűk két perccel a vége előtt 1-4. Rettentően idegesen játszik a Szolnok, a kiváló szegedi védekezésnek köszönhetően a kapura tartó lövéseket rendre védi Baksa. Fél perccel a félidő előtt Vindisch kettős fórból 1-5-re módosítja az eredményt.

1. negyed (0-2)

Az első játékrész inkább hasonlított úszóversenyhez, mint vízilabdához. Mindkét fél nagyon idegesen játszik, a szegediek talán egy hajszálnyival nyugodtabbak. A 4. percben Molnár Tamás ötméteresből szerzi a találkozó első gólját. 0-1.Érdekesség, hogy nem volt kiállítás a szabálytalanság után, csak büntető. A védekezésre egyik oldalon se lehet panasz, nagyon keményen küzdenek a fiúk. Elvégre rangadó a javából. Komlósi bő két perccel a játékrész vége előtt akcióból kettőre növeli a szegediek előnyét. Több gól nem esik az első negyedben, marad kétgólos Beton vezetés. 0-2.

Rendkívül fontos meccs előtt áll a Szeged Beton férfi vízilabdacsapata: Kásás Zoltán együttese 18 órától a jócskán megerősödött Szolnok ellen ugrik vízbe.

A szegedieknek van mit törleszteniük, hiszen a vásárhelyi magyarkupa-csoportmeccsen 10–8-ra veszítettek Molnárék, majd a szegedi bajnokin hiába vezettek már 7–4-re, a vége 7–7-es döntetlen lett.

Kásás Zoltán elmondta, a biztos négy közé kerülés miatt mindenképp meg kell szerezni a három pontot, ami egy Fradi ellen nyújtott játékkal nem lehetetlen feladat. A csapatból senki sem sérült, így komplett gárda áll a mester rendelkezésére.

• 4. Zotya100 2010. március 14. 19:02
    „Lám, kevés lőtt és kapott góllal is lehet meccset nyerni! Gratulálok!”

A Kecskemét ellen ünnepeltek a veretlen zalaiak

Zalaegerszeg - Elmaradt kecskeméti bravúr, 22. mérkőzésén is veretlen maradt a Zalaegerszeg a férfi… Tovább olvasom