2017. 07. 21. péntek - Dániel, Daniella 22°C | 35°C Még több cikk.

Győzelemmel búcsúztak: Pécs-Pick Szeged 25-34

Szeged - Utolsó 2012- es találkozóját játszotta ma a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Pécs otthonában. A Skaliczki-legények 18-13-as félidő után 34-25-re nyertek.
Pécsi VSE–Pick Szeged 25–34 (13–18)
Férfi kézilabda NB I, 15. forduló. Pécs, 400 néző. Vezette: Natkai, Szalay.
Pécs: NIKOLICS – Papp 3, Grünfelder 2, Hajdu G. 3, KURBELY 4, Hajdu T. Szepesi 1/1. Csere: Bősz (kapus), Szöllösi  2, Szögi 1, Lévay, Szomor 4, MILOVITS 4, Bujtár 1. Vezetőedző: Koleszár György.
Pick Szeged: Tatai – Prodanovics 3, ANCSIN 5, SULC 6, Blazevic 2, ZUBAI 3, Vadkerti 1. Csere: MIKLER, Tóth M. (kapusok), PRIBANIC 6, Kekezovics 2, Buday 2, Balogh 2, Nagy, Fekete B. 1., Tóth B. 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
Hétméteres: 4/1, ill. –.
Kiállítás: 4, ill. 8 perc.

60. perc: Fekete Bálint, 25-34. Ez a vége!

59. perc:
Milovits, 25-33. Zubai 2 perc.

58. perc:
Kurbely mellé. Zubai fordul, 24-33.

57. perc:
Milovits, 24-32.

56. perc:
Szomor, 23-31. Tóth Balázs a szélről, 23-32.

55. perc:
Tóth M. véd. Blazevic fölé.

54. perc:
Bujtár, 22-30. Blazevic, 22-31.

53. perc:
Bősz véd. Időt kér a Pécs. Milovits, 21-29. Balogh válaszol, 21-30.

Fotó: Forgó Nóra

52. perc:
Pribanic ziccert ront, Mikler véd.

51. perc:
Hajdu G. ziccer, 20-28. Ancsin a hosszúba, 20-29.

50. perc:
Mikler, majd Bősz véd. Balogh 2 perc+ hazai hetes. Szepesi, Mikler nyer.

49. perc:
Milovits, 19-27. Vadkerti Blazevic passza után, 19-28.

48. perc:
Ancsin. Atyavilág mekkora gól, 18-27.

47. perc:
Papp, 18-26.

46. perc
: Szegedi blokk, Bősz védés.

45. perc:
Szögi szerette volna az Ancsin-Blazevic falat átlőni, nem sikerült. Szöllösi 2 perc, de a hazaiaké a labda.

44. perc
: Remek Mikler védés. Ancsin, 17-26.

43. perc:
Pribanic labdát szerzett, 17-25.

42. perc:
Balogh pattintva, 17-24.

41. perc:
Mikler vetődve véd, Kekezovics telibe találja Nikolicsot. Szomor, 17-23.

40. perc:
Szögi 2 perc. Pribanic egy remek akció után, 16-23.

39. perc:
Balogh fölé. Mikler véd, Grünfelder, 16-22.

38. perc:
Szomor a szélről, 15-22.

37. perc:
Hajdu G. mellé. Kekezovics átlövésből, 14-22.

36. perc:
Sulc Nikolics kezével együtt, 14-21.

35. perc:
Hajdu G., 14-20. Eladja a labdát a Pick, majd labdaszerzés.

34. perc:
Káosz itt, káosz ott, Prinbanic, 13-20.

33. perc:
Remek szegedi sánc, Pribanic ziccert ront.

32. perc: Mikler véd. Eladja a labdát a Pick.

31. perc: A Pécs kezd. Megszerzi a labdát a Pick. Buday-gól, 13-19.

Félidő.

30. perc: Buday lő, Nikolics véd. Papp a szélről, 13-18. Félidő.

29. perc: Tatai véd, Kekezovics, 11-18. Szöllösi, 12-18.

28. perc: Zubai parádésan fordul be, 11-17.

27. perc: Pribanic ziccerben, 10-16. Kurbely, 11-16.

26. perc: Nikolics véd. Labdát szerzett a Pick, Buday, 10-15.

25. perc: Eladja a labdát a Szeged, Grünfelder, 10-14.

24. perc: Prodanovics mellé, Tatai véd.

23. perc: Sulc elkapta a fonalat, 9-14. Időt kér a Pécs. Kekezovics 2 perc, hazai hetes. Fölé. Szabálytalan szegedi csere, 2 perc.

22. perc: Sulc-bomba, 8-13. Ancsin kapufára. Szögi, 9-13.

21. perc: Kekezovics, Nikolics nyer. Kurbely szerencsével, 8-12.

20. perc: Labdaszerzés, Prodanovics a kapufára ejt. Grünfelder hetest harcol ki. Szepesi, Tatai véd. Bravó!

19. perc: Sulc-Zubai, Nikolics véd. Marad a Picknél labda, Sulc kapufa.

18. perc: Remek szegedi védekezés, Sulc 7-12.

17. perc: Prodanovics ziccer, 7-11.

16. perc: Labdát szerzett a Pick, eladja, majd Tatai véd. Sulc emelkedik, 7-10.

15. perc: Kurbely, 7-8. Prodanovics egy remek csel után, 7-9.

14. perc: Pribanic labdát szerzett. Szabálytalan zárás, majd labda szerzés, Sulc, 6-8.

13. perc: Ancsin brutálisan nagy gólt szerzett, 6-7.

12. perc: Vadkerti a szélről, Nikolics véd. Papp, 6-6.

11. perc: Hazai hetes. Szepesi, 5-6.

10. perc: Vadkerti ziccer, Nikolics véd. Labdát szerzett a Pick, Pribanic, 4-6.

9. perc: Sulc átadás, Zubai gól, 4-5.

8. perc: Blazevic kapufa. Kurbely egyenlít, 4-4.

7. perc: Papp a szélről, 2-4. Eladja a labdát a Pick, Hajdu T. 3-4.

6. perc: Szöllösi nem hibázott, 1-4. Vadkerti gyengén.

5. perc: Hazai kapufa, Pribanic ziccer, 0-4. Tatai véd, indít, a bíróról Vadkertihez pattan (!), kimarad a ziccer.

4. perc: Blazevic emelkedik, 0-3.

3. perc: Tatai megint.

2. perc: Eladja a labdát a Pécs. Tatai véd, Prodanovics ziccer, 0-2.

1. perc: Ancsin gól, 0-1.

17.58: A pécsi csapat külön köszönti az olimpián 4. helyen végzett játékosokat: Vadkerti Attila, Zubai Szabolcs és Mikler Roland kap ajándékot a pécsi vezetőktől, majd Rajko Prodanovics is átvehet egy csomagot. Sportszerűségből: jeles a Pécsnek!

17.56: Többen lettek a lelátón, de 400 nézőnél nincs több. Zubai kapja a legnagyobb tapsot a hazai közönségtől. Skaliczki mester is nagy tapsot kap.

17.49: Fehérben a Pick, kékben a Pécs.

17.45: Nem lesz tele a Lauber Dezső sportcsarnok. Jó ha 200-an vannak a lelátón a kezdés előtt 10 perccel.

17.33: Hazai oldalon két ismerős is: Grünfelder Péter a Pick játékosa, kölcsönben szerepel a Pécs együttesében, míg Koleszár György egykor ült a szegedi kispadon, igaz, nem sokáig...

17.21: A Pick keretébe 3 fiatal is bekerült: Tóth Mihály, Tóth Balázs és Fekete Bálint.

17.15: Üdvözlünk mindenkit Pécsről. A Pick Szeged 16 órakor érkezett meg, a sérült Czina és Larholm kihagyja a meccset. Az ifiknél a Pick 33-21-re nyert, míg a junioroknál a Tóth Mihállyal a kapuban remeklő Tisza-parti együttes 41-17-re diadalmaskodott, úgy, hogy a második játékrészben csak 4 gólt kapott a Pick. A junior gárdába visszatért Kupcsik Bálint, aki a Kecskemét játékosa volt.

Hiába választottuk meg a Délmagyarországnál Az év férfi sportolójának Zubai Szabolcsot, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának játékosa még az üvegtrófea birtokában sem kezdhette meg év végi pihenését. Ma ugyanis vár egy meccs a csapatára, amely 18 órától a Pécs otthonában szerepel utolsó 2012-es összecsapásán.

– Szerencsére már túl vagyok a betegségemen, a vírus, amely miatt kihagytam a Vác elleni második meccsünket, két nap alatt átment rajtam, így ma biztosan pályára léphetek – mondta kérdésünkre Zubai.
– Persze már mi is gondolunk az ünnepekre, de profi sportolóként a kötelességeinket még le kell tudnunk. Azaz ma elutazunk Pécsre, ahol meg kell nyernünk a bajnokit, aztán jöhet a pihenés – fogalmazott.
Megtalálta már a helyét a Délmagyarországtól kapott díjnak? – kérdeztük a beállót.

– Annyi elismerésem van már, hogy nem nagyon tudom hová rakni – mondta Zubai.
– Félretéve a viccet, mivel a kézilabda csapatsportág, így nem sok egyéni díjat kaptam eddig, ennél fogva a fő helyre kerül a polcomon – tette hozzá.

A vállsérüléssel bajlódó Czina József és a bokáját fájlaló svéd Jonas Larholm kihagyja a mai találkozót, amelyről a delmagyar.hu helyszíni online tudósításban számol majd be.

Eb-hősök ellen. A Kézilabda Szeged SE-Algyő női kézilabdacsapata rangos ellenfelet fogad szombaton a magyar kupa nyolcaddöntőjében.
Az algyői sportcsarokban a szerbiai Eb-n bronzérmet szerző Szekeres Klárával és Vincze Melindával felálló Érd lesz az NB II-es Csongrád megyei csapat ellenfele – a továbbjutás egy találkozón dől el. A találkozó 18 órától kezdődik, a mérkőzésen a Száva Flórián, Túróczy József játékvezetői duó közreműködik.

„Ashmore!
    Akiben van egy kis realitásérzék. az látja, hogy Vadkertinek semmi keresnivalója ebben a csapatban... Hatalmas alibi, amit játszik! Az ellenfelek feladjak, nem is védekeznek rajta! Lehet szidni Skalát, hogy miért nincs szélső játék?! Elsősorban Vadkerti miatt. Lassu, körülményes és képzetlen!! És ami a legszomorúbb, egy igazi fúrógép! Törőt is kiutálta innen, félek Kekezovics sors is ez lesz...

Kreatív!
    a Pick Szeged büdzséje sokkal többszöröse, mint a kiscsapatoké :( ha csak négyszerese lenne! De annyi pénzből, mint amit itt eltapsolnak, joggal lenne elvárható ennél sokkal jobb teljesítmény...”
  • 6. kreatív 2012. december 20. 23:53
    „Nevetséges közpénzfalás!!!
    Már korábban írtam: a támogatás arányában kellene korrigálni az eredményeket! Pl.: egy csapatnak, amelynek anyagi támogatása az ellenfél támogatásához viszonyítva négyszeres, négyszer több gól kellene lőnie!!!
    Így lehetne összevetni a csapatokat, egyébként macska-egér harc, folyamatosan papírforma eredményekkel, DÖGUNALOM a KÖBÖN a magyar bajnokság!!!!!!!!”
  • 5. StencilAtya 2012. december 20. 00:29
    „tomorit a pickbe. MOST!”
  • 4. TUTI 2012. december 19. 22:27
    „Ashmore! NEked is szép karácsonyt! :) :)”
  • 3. roxper 2012. december 19. 20:47
    „Zvizej távozása óta nincs balszélünk! :(”
  • 2. ashmore 2012. december 19. 20:30
    „5. perc: Hazai kapufa, Pribanic ziccer, 0-4. Tatai véd, indít, a bíróról Vadkertihez pattan (!), kimarad a ziccer
    10. perc: Vadkerti ziccer, Nikolics véd.
    12. perc: Vadkerti a szélről, Nikolics véd
    49. perc: Milovits, 19-27. Vadkerti Blazevic passza után, 19-28

Kéretik igazolni balszélsőt!!! Az hogy valaki régóta itt játszik, és lelkes nem jelenti azt, hogy éveken keresztül mérgelődés van a balszél teljesítménye miatt.Csak én látom úgy, hogy Vadkertinek rég nem kellene a szegedben játszania???????????????????????????????”
  • 1. Bábkacsa 2012. december 19. 20:27
    „Boldog ünnepeket játékosok, vezetők! Szebb jövőt!”

Kassai és Matók nyerte a Lucky Pizzeria körverseny 1. fordulóját

A szegedi Squash Club Szabadidőközpontban rendezték meg a gyermek fallabda-körverseny 1. fordulóját. Tovább olvasom