2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

Győzelmekkel búcsúzott Szegedi Vízmű Taylor&Nash

Kettős győzelemmel búcsúzott a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem OB I-es női vízilabdacsapata a 2012-2013-as szezontól. A szegedi két meccsen előbb az Újpestet, majd a Honvédot verték Lakó Gábor tanítványai.

Az a már szegedi forduló előtt eldőlt, hogy a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem OB I-es női vízilabdacsapata az ötödik helyet szerzi meg a bajnokságban. A két fővárosi fordulót sikerrel vette, így a tegnap délutáni két meccs igazi jutalomjáték volt a Lakó-csapat számára.
A Tisza-parti hölgyek ennek tudatában kezdték az első meccsen, a Napfényfürdő Aquapolis SZUE-medencéjében az Újpest ellen 7–0-val nyitottak, a félidőben magabiztosan vezettek. A harmadik és negyedik negyedben kicsit visszavettek a tempóból, de a magabiztos szegedi győzelmet (11–5) így sem tudta megakadályozni a lila-fehér együttes.

Győzelmekkel búcsúzott Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A Honvéd ellen jóval nehezebb dolguk volt az egyetemistáknak, végig nyílt, nagy csata folyt a medencében. A Dalmády testvérek jó játékának köszönhetően végül ezt a meccset is megnyerte a Taylor&Nash, és százszázalékosan zárta a rájátszást. A fiatal, főként egyetemistákra épülő Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem remek idényt zárt, a játékosok minden dicséretet megérdemelnek, szép eredmény az ötödik hely.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem–Újpest 11–5 (2–0, 5–0, 3–3, 1–2)
Vodafone női vízilabda OB I, rájátszás az 5–7. helyért, SZUE-medence, 150 néző.
A szegedi gólszerzők: Dalmády Sz. 4, Lengyel Dominika 3, Árkossy 3, Tóth P. 1.

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem–Honvéd 9–8 (2–2, 3–1, 1–2, 3–3)
A szegedi gólszerzők: Dalmády Sz. 4, Dalmády P. 3, Lengyel Dominika, Tóth P.