2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Győztes búcsú a nézőktől

Magabiztos, fölényes győzelemmel búcsúzott 2010-ben hazai közönségétől a Pick Szeged. A kétszeres magyar bajnok a Budapest Bank férfi kézilabdaligában 28–18-ra verte a Balatonfüred együttesét.
Repültek a plüssállatok, a kezdő sípszó után a nem túl népes – a Fradi elleni mk-búcsú, a vasárnap esti kezdés és a tévéközvetítés érződött a nézőszámon – drukkerhad szépen megtöltötte a delmagyar.hu és a Pick Szeged által a gyermekkórház betegeinek felajánlott kis ajándékkal a zsákokat. Jó pár zsákot megpakoltak a KSZSE fiataljai, akik nem győzték kapkodni a repülő állatokat.

Az FTC elleni meccs rendesen benne maradt a hazai kedvencekben, a Füred a találkozó elején vezetett, a 10. percben 6–4 volt a javára. Semmi különöset nem csináltak a vendégek, csak precízebben játszottak, míg a Pick sok labdát elszórt. Talán Nagy Norbert számára volt nagy élmény a pályára lépés, hiszen a fiatal, tehetséges szélső – Stranovsky lábfejsérüléssel bajlódott – először volt kezdő a Szegedben. Továbbra sem találta játékritmusát a Skaliczki-csapat, a két játékvezető sem volt feladata magaslatán, így a 16. percben egyre több fütty harsant fel a lelátóról, 6–9. Skaliczki mester addig forgatta csapatát, amíg rá nem talált a helyes útra, Maros Baláz remek bombája után a 23. percben a Tisza-partiak vezettek 11–10-re. Sőt a vendégek egyik legjobbja, Sandrk éppen ebben a percben begyűjtötte harmadik kétperces kiállítását, így mehetett tusolni, kivált a játékból a légiós. Nagy Norbert meghálálta a bizalmat, az első félidőben öt lövéséből négy is utat talált az egykori válogatott, exveszprémi Szathmáry János kapujába. A félidő hajrájában az a Szeged volt a pályán, amit a közönség igazán szeret, egy 8–0-s szériának köszönhetően a félidőben már 17–10 volt a Picknek.

Plüsseső: bőven akadt dolga a KSZSE fiataljainak. Fotók: Frank Yvette
Plüsseső: bőven akadt dolga a KSZSE fiataljainak.
Fotó: Frank Yvette

Kicsit alábbhagyott a hazai csapat lendülete a második félidő elején, igaz, nem volt gond, hiszen maradt a hétgólos különbség, csak a várt gyors ritmusú akciók tűntek el. Tombor is kiült a lelátóra, a szintén egykori válogatott szélső a 40. percben gyűjtötte be harmadik „kétpercesét". A vendégek amúgy sem mentek a szomszédba a keménységért, jóformán egyfolytában – a 43. percben 20 percnél jártak – emberhátrányban játszottak. Már-már úgy tűnt, hogy az 50. percben rászámolhat a hazai publikum a Füredre, elég volt azonban néhány eladatott labda, s 24–16-ra tornázta fel magát a vendégcsapat. Nagy továbbra is remekelt, Butenko pedig bevágta a várva várt gólt, számolhattak a drukkerek: Tíz! Tíz! Az utolsó percben teljesült a kívánság, sőt Butenko újból betalált, Lelkes azonban az utolsó pillanatban még szépített, de így is magabiztos, tízgólos győzelmet aratott a Pick, 28–18.

Skaliczki László: – Lényeg, hogy győzelemmel búcsúztunk a közönségtől, nagyon örülök Nagy játékának.

Magabiztos, fölényes győzelemmel búcsúzott 2010-ben hazai közönségétől a Pick Szeged. Fotó: Frank Yvette

Pick Szeged–Balatonfüred 28–18 (17–10)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.
Pick Szeged: Tatai – NAGY 6, LÉKAI 6, SULC 6/2, Zubai 1, Katzirz 3/1, Törő 3. Csere: Mikler (kapus), Herbert, Vadkerti, Bajorhegyi, Baláz 1, Butenko 2, Grünfelder. Edző: Skaliczki László.
Balatonfüred: Szathmáry – Tombor 2, Lelkes 3, Salamon 2, Sandrk 3/2, Ivanov 1, PÁSZTOR 5/3. Csere: SZABÓ (kapus), Kis, Bakos 1, Zdolik 1/1, Kemény, Szöllősi, Németh. Edző: Sótonyi László.
Kiállítások: 10, ill. 24 perc.
Hétméteresből: 6/4, ill. 6/6.

• 1. valoperes_zugugyved 2010. december 13. 10:35
    „töröt is el kéne már bucsuztatni
    a leggyengébb jatékos szegeden”

Szeviép-Szeged: háromszor nyerték meg a mérkőzést

A Szeviép-Szeged 69–67-re győzni tudott a Baja otthonában a női kosárlabda NB I A csoportjának 15. fordulójában. Tovább olvasom