Hatalmas bravúr: győzni tudott a tartalékos Szedeák Pakson

Hatalmas bravúr: győzni tudott a tartalékos Szedeák PaksonFotó MKOSZ
Elképesztő végjátékkal fordították meg a meccset Josh Fortune-ék.
Atomerőmű–Naturtex-SZTE-Szedeák 76–78 (19–15, 18–16, 23–21, 16–26)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 20. forduló. Paks, 600 néző. Vezette: Győrffy, Jakab, Kulcsár.
Atomerőmű: HINDS 17/3, Ruják 9/6, Barnies 4, EILINGSFELD 14/3, GUINN 20/9. Csere: Ogunyemi 2, Gulyás M. 4, Medve 6/6. Vezetőedző: Teo Cizmic.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Kerpel-Fronius G. 2, FORTUNE 29/15, Kovács Á. 6, Petrovics 5/3, SULOVICS 16. Csere: WIRTH 11/6, Vágvölgyi 7/3, Révész 2. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

Jól kezdte a tartalékos Szedeák elleni találkozót a hazai pályán játszó Atomerőmű SE, amely hat perc játék után 14-6-ra vezetett. A vendég szegediek az első negyed végére négy pontra tudtak zárkózni, 19–15-öt mutatott az eredményjelző. A második etapban már kilenc egységgel is elhúzott a Paks (37–29), de a nagyszünetre végül hatpontos, 37–31-es hazai vezetéssel vonultak a mérkőző felek – írja a bb1.hu.

A második félidő elején felváltva estek a kosarak, a különbség percekig nem változott. A negyed derekán aztán megint ellépett kilenc pontra az Atom (49–40), a zárófelvonást végül nyolcpontos előnnyel várhatta a Cizmic legénysége (60–52). Szegedi pontokkal kezdődött a negyedik negyed, de Hinds középtávolijával visszaállt a csapatok közti nyolc egység. Hat perccel a végső dudaszó előtt a tízpontos különbséget is átlépte az ASE (69-59). A Szedeák azonban nem adta fel, és Fortune hármasával feljött egyetlen pontra (71–70), sőt Sulovics kettesével át is vette a vezetést. A végjátékból már a vendégek jöttek ki jobban és 78–76-ra megnyerték a meccset.

Andjelko Mandics: – Hálát kell adni Istennek, hogy nyertünk, ebben szerencse és akarat is volt. Amikor tízpontos hátrányban voltunk, Fortune teljesítménye felhozott bennünket. Puhán kezdtük a meccset, az első félidőben nagyon sokat kihagytunk, mínuszban voltunk a lepattanók tekintetében is. A második félidőt idegesen kezdtük el, a teljesítményünk nem volt jó, majd miután megnyugodtunk, zsinórban dobtuk be a labdákat. Az ellenfél sietett a támadásai befejezésével, így elfogyott az előnye. Tartalékos kerettel játszottunk, így a csere nehezen volt megoldható. Most jön egy kis szünet, remélem, a betegek és a sérültek is meggyógyulnak, és újult erővel tud a csapat játszani.