2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 5°C | 10°C Még több cikk.

Hatalmas hajrával nyert a Szeged: Vasas-Diapolo 9-10

A Diapolo-Szeged férfi vízilabdacsapata 9-5-ös hátrányból fordította meg a Vasas elleni bajnokit.

LACTIV-Vasas-Diapolo-Szeged 9-10 (4-2, 2-3, 3-2, 0-3)
Férfi vízilabda OB I, 25. forduló. Budapest, Komjádi uszoda. Vezette: Homonnai, Marosvári.
LACTIV-Vasas: Barabás - Brguljan 1, Csapó 1, Katonás, Angyal 1, Takács, Steinmetz 1. Csere: Hőna 1, NÉMET 2, MANHERCZ K. 2, Sedlmayer, Fazekas, Manhercz Á. Vezetőedző: Földi László.
Diapolo-Szeged: NAGY - Decker 1, Kiss 1, SZIVÓS 3, Juhász 2, Tóth, Seman 1. Csere: Hegedüs, KUNAC 2, Jansik. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól - emberelőnyből: 12/3, ill. 8/3.
Gól - ötméteresből: -, ill. 2/2.
Kipontozódott: Katonás, ill. Tóth, Kiss.

Vincze Balázs: - Különösen a körülményeket figyelembe véve nagy győzelem ez, hiszen Sánta Dánielre operáció vár, de Molnár Tamás sem tudta vállalni a játékot. Alig volt cserénk, de az utolsó másfél negyedben nagy szívvel és higgadtan játszottak a fiúk. Sokkal értékesebb egy ilyen győzelem, mintha három-négy góllal nyertünk volna. Gratulálok az egész csapatnak!

4. negyed (0-3)

8. perc: Időt kér a Vasas. Fórba kerülnek a hazaiak, Csapó az utolsó másodpercben lő, de rosszul céloz. Megvan a győzelem!

7. perc: Szivós Márton lövése nem jó. A kipattanó a szegedieké, de nincs újabb szegedi próbálkozás.

6. perc: Steinmetz lövését védi Nagy Viktor. Vincze Balázs időt kér.

5. perc: Angyal rossz lövése után Seman góljával már vezetünk! Ez is akciógól! Négy gólos hátrányból fordít a Szeged!!! 9-10

4. perc: Szivóóóóós!!!! 9-9

3. perc: Csapó egymás után kétszer lő, de mindkét próbálkozás sikeretelen.

2. perc: Juhász Zsolt újra ötméterest vállalhat, újra belövi! 9-8

1. perc: Sedlmayer most is elhozza a labdát, aztán Hegedüs megszerzi.

3. negyed (3-2)

8. perc: Vincze Balázs időkérése után Kunac emberelőnyből szépít. 9-6 Hegedüs kiharcol egy ötméterest, amit Juhász Zsolt értékesít. 9-7

7. perc: Kiss Csaba is kipontozódik, Angyal pedig betalál. 9-5

6. perc: Hegedüs centerből próbálkozik, de ez sincs bent.

5. perc: Kunac lő, Barabás véd.

4. perc: Csupa rossz hír: Tóth Márton kipontozódott, Német góljával pedig már 8-5

3. perc: Steinmetz akciógóljával nő a különbség. 7-5

2. perc: Csak a szokásos: Brguljan lövését védi Nagy Viktor. Sajnos Kiss Csaba sem talál be.

1. perc: Sedlmayer révén a Vasas nyeri a ráúszást, de Kiss Csaba elcseni a játékszert. Juhász céloz és lő, de Barabás véd.

2. negyed (2-3)

8. perc: Steinmetz övése nem jó, Kiss Csaba kaparintja meg a labdát. A negyed utolsó akciójánál 5 másodperccel a vége előtt előnybe kerül a Szeged. Szivós az utolsó másodpercben próbálkozik, de hárítják a lövést.

7. perc: Deckert kiállítják, időt kér a Vasas.

6. perc: Brguljannak a gólja óta semmi sem jön össze.

5. perc: Manhercz után Decker Ádám is emberelőnyből talál be. Gyors gólváltás volt. 6-5

4.perc: Manhercz válaszol. 5-4 Fórban a Szeged, de Juhász próbálkozását hárítja Barabás. A túloldalon Seman blokkolja Angyal lövését.

3. perc: Kunac góljával már egyenlítünk is! Ez az! 4-4

2. perc: Brguljan lövését emberhátrányban is védi Nagy Viktor.

1. perc: Kiss Csaba labdaszerzése után Szivós akciógóljával zárkózik a Szeged. 4-3

1. negyed (4-2)

8. perc: Időt kér a Vasas, majd Tóth Mártont kiállítják. Angyal lő, de Nagy Viktor véd.

7. perc: Brguljan fórban hagy ki egy helyzetet, de Steinmetz labdaszerzése után Csapó már pontosan céloz. 4-2

6. perc: Szivós Márton is betalál amikor kiegészül a Vasas! 3-2

5. perc: Német góljával már 3-0. Vincze Balázs időt kér. Kiss Csaba emberelőnyből szerzi meg az első szegedi gólt. 3-1

4. perc: Kiállítás Semanról, de az emberelőnyt nem használja ki a Szeged, Kunac ellen kontrát fújnak. Szerencsére a túloldalon is.

3. perc: Hőna Dávid is betalál akcióból. 2-0

2. perc: Most Decker lő, de Barabás véd.

1. perc: Szivós Márton nyeri a ráúszást. Tóth Márton próbálkozik először, de a labda nem talál utat a kapuba. A túloldalon Brguljan szerez vezetést. 1-0

18.40: Üdvözöljük olvasóinkat, a Vasas otthonában hamarosan kezdődik a férfi vízilabda OB I alapszakaszának utolsó rangadója a Diapolo-Szeged számára.

Korábban:

– Ő a titkos fegyverünk a rájátszásra! Beépítjük, és be is vetjük, ha kell – mondta Varga Péter másodedző viccelődve a Diapolo-Szeged férfi vízilabdacsapatának szerda délelőtti tréningjén, mutatva Dalmády Petrára, aki Pepéhez hasonlóan beszállt. Először csak azt hittük, hogy a bemelegítő passzolgatásokhoz, aztán kiderült, hogy a sérülések miatt az egykapus gyakorlatokra is.

– Kéthetente a munkám miatt lejárok edzeni az uszodába, de még sosem hívtak be a vízbe. Örömmel tettem eleget a kérésnek, egy élmény volt világbajnokokkal játszani – mondta a parton a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem pólósa, akit Vincze Balázs a széleken használt, pontos passzaival pedig remekül kiszolgálta a többieket.

Juhász Zsolt óriási formába került tavasszal, az önbizalmával nem is akad gond, így amint Petra a posztjára került, úgy gondolta, él a lehetőséggel, és olyan kapufás bombagólt lő Nagy Viktornak, hogy minden társa elismerően biccentsen a vízben. A szentesi származású pólós azon kevés játékosok egyike volt, aki teljes értékű munkát tudott végezni, hiszen a válogatott összetartásáról visszatérők nagyon elfáradtak, Molnár Tamás masszázsra ment, a betegeskedő Hegedüs Gábor, valamint a térdszalaghúzódással bajlódó Sánta Dániel szintén könnyített gyakorlatokat kapott. Utóbbi játékos sztorizott is kicsit a parton.

Férfiak között. Dalmády Petra nem jött zavarba Jansikkal szemben sem. Fotó: Karnok Csaba

– Jansik Szilárddal lakótársak vagyunk, leginkább focis videojátékokkal szeretjük elütni a szabadidőt, ezért nemrég Hege és Decker Ádám kiállt ellenünk. Egyre több Cserpes joghurtban fogadtunk, amikor pedig már fejenként ötven volt a tét, a Borussia Dortmund nyert a Barcelona ellen, tehát Szilárd és én laktunk jól – mesélte büszkén Sánta.

Apropó, joghurt: a játékosok rendszeresen szoktak fogadni a Cserpes népszerű tejtermékeiben, ez pedig annyira komoly, hogy a jövő heti szombathelyi edzőtábor előtt a kapuvári tejgyárat is meglátogatják a fiúk.

– Az egyik győri szponzorunk is vendégül lát minket a háromnapos pihenőt követően, amit a srácok a Vasas elleni derbi után kapnak. Ennyi kikapcsolódás még kell, mert utána a szezon legkeményebb időszaka jön.
A tavaszi formánkra nem panaszkodhatunk, az összes rangadót megnyertük, és ha nem is csodapólóval, de mindenképp szeretnénk győzni holnap a Vasas vendégeként is – mondta Vincze Balázs, aki elárulta: az újszegedi sportcsarnokban ma 10.30-tól nyílt kapus edzés lesz a Szolnok együttesével, a szurkolók akár edzésen is megnézhetnek egy „rangadót".

Aztán sorra jönnek azok, amelyeket nem kell idézőjelbe tenni.

Forma TSE: nevelnek és szerveznek