2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

Hét emberrel is helytállt a Szeviép

Hiába az 58–77-es vereség, emelt fővel jöhetett le a pályáról a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata, amely a harmadik negyed végéig szorossá tudta tenni a címvédő Szpartak Moszkva elleni Euroliga-meccsét.
Ötven százalékig jöttek rendbe a Szeviép-Szeged betegei a Szpartak elleni meccs kezdésére: a bemelegítésnél csak Lengyel Dalma és Laczi Edit dobálgatott társaival, Németh Bernadett és Vincze Viktória nem tudta vállalni a játékot. Sőt, mint utóbb kiderült, Laczi is csak a kispadig jutott, a játékos pályára lépését nem kockáztatta meg Bencze Tamás vezetőedző.

Ezerötszáz néző előtt kezdődött meg a sztárcsapat elleni összecsapás, szinte biztos, hogy korábban soha nem voltak ennyien női kosárlabdameccsen Szegeden. A biztatás pluszerőt adott Fürészéknek, akik a hatodik percig remekül tartották magukat, ám a cseréivel jól gazdálkodó Pokey Chatman csapata néhány minutummal később már nyolc ponttal elhúzott.

A második és a harmadik játékrész teljesen kiegyenlített küzdelmet hozott, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy ebben a húsz percben 36-36-os részeredményt értek el a csapatok. Sipaviciute és Fürész rendre betalált az orosz gyűrűbe, és ha kellett, Zserzserunova kosarai is épp jókor jöttek. Azt badarság lenne kijelenteni, hogy veszélyben forgott a vendégek győzelme, ám amíg az első összecsapáson (94–51 Moszkvában) a Szpartak második sora is megszórta a Szegedet, addig Újszegeden bizony alig pihentette sztárjait a Moszkva, Taurasi és Bird is 30 percet töltött a pályán. Főleg előbbi szerepése jelentette a különbséget, hiszen amikor közelebb lopódzott a hazai csapat (a harmadik negyed végén többször is hét pontra olvadt a különbség), az amerikai klasszis tripláival mindig jelezte, ne is gondoljon a győzelemre a Szeged.

Az utolsó tíz percben aztán a vendégek kozmetikázták az eredményt, és végül 19 ponttal nyertek Szegeden, ám a meccset mindössze hét emberrel végigjátszó Szeviépnek sem volt szégyenkeznivalója a lefújásnál.

– A három hiányzónk nélkül a találkozó a vártnál is nehezebb volt, ám az eredményt tekintve azt hiszem, tisztesen helytálltunk a világ legjobbjai ellen. A folytatásban mindent megteszünk azért, hogy kiharcoljuk a továbbjutást, amely azért a többi csapat eredményein is múlik – fogalmazott a lefújás után Bencze Tamás.

Pokey Chatman, a Szpartak edzője úgy nyilatkozott, a Szeviép támadásban és védekezésben is meg tudta nehezíteni a dolgukat, ám győzelmük nem forgott veszélyben. Amikor Sabtaj von Kalmanovicsról, a csapat novemberben meggyilkolt tulajdonosáról kérdezték, azt mondta: – Sabtaj nemcsak az együttes első embere volt, igazi ikonnak számított a kosárlabdában, sőt egyfajta apafigura is volt a csapattagok számára. Elvesztése nagy fájdalmat jelentett, ám továbbra is szeretnénk megfelelni az elvárásoknak, amelyek mindig nagyok Moszkvában.

– Ellenfelünk agresszív, jó csapat benyomását keltette – nyilatkozta a kétszeres olimpiai bajnok Sue Bird, aki hozzátette, három hónapos pihenője után jólesett neki újra tétmeccset játszani. A Szeviép legjobbja, a 16 pontig jutó Fürész Emőke úgy fogalmazott, bár ekkora klasszisok ellen még nem lépett pályára karrierje során, nem tisztelték a kellőnél jobban az ellenfelet, keményen küzdöttek a Szpartak ellen, aminek meg is lett a jutalma: büszkén jöhettek le a pályáról.

A vereségért járó egy pont azt jelenti, hogy a Szeged utolérte közvetlen riválisait, a Gdyniát és a Tarbes-ot a tabellán, így a továbbjutása gyakorlatilag azon múlik (ha minden más meccs a papírforma szerint alakul), hogy a Brno meg tudja-e verni jövő héten idegenben a Gdyniát.

Ha ez megvalósul, a legjobb 16 között a kiemeléseknek köszönhetően szinte biztosan ismét a Szpartak Moszkva látogatna Szegedre, éppen ezért a Szeviép az elköszönéskor őszintén mondhatta a moszkvai csapatnak: a viszontlátásra.

Hepp-kupa: ingyen

A hétvégén Szeged ad otthont a Hepp-kupa négyes döntőjének. Az újszegedi sportcsarnokban az elődöntőket pénteken rendezik, előbb 15.45-től a BSE és a Pécs mérkőzik meg egymással, majd 18 órától a Szeviép-Szeged és a Vasas-Csata küzd a döntőbe jutásért. Szombaton hasonló időpontokban kezdődnek a meccsek, előbb az elődöntőt, majd hattól a döntőt rendezik meg. A belépés minden mérkőzésre ingyenes.

Szeviép-Szeged–Szpartak Moszkva (orosz) 58–77 (15–25, 13–14, 23–22, 7–16)
Női kosárlabda Euroliga, D csoport. Újszegedi sportcsarnok, 1500 néző. Vezette: Grigorasz (román), Garaba (szlovák), Juras (szerb).
Szeviép: Ciglar 8/6, FÜRÉSZ 16/6, Horváth Zs. 2, ZSERZSERUNOVA 15/6, SIPAVICIUTE 15. Csere: Russai, Lengyel 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Szpartak: Bird 7/3, TAURASI 22/12, Jekabsone-Zogota 7/3, FOWLES 11, McCarville 4. Csere: Karpunyina 2, Oszipova 4, Miller 9/9, KORSZTYIN 9, Petrovics 2. Vezetőedző: Pokey Chatman.

• 3. egyetemistalány 2010. január 07. 18:25
    „Szép volt lányok! Remélem a hiányzó játékosok is nemsokára visszatérhetnek a csapatba.”
  • 2. Yucca 2010. január 07. 11:25
    „Jó meccs volt, a TV-ben néztem, csak dícséret illeti a lányokat!”
  • 1. favágó 2010. január 07. 08:50
    „A szegedi 13-as játékost talán nem kellene mindig kiemelni. Egy meccs 4x10 perc, ebből jó ha 5 percig volt elfogadható!! és nem jó!! a játéka! A többieknek gratulálok, szereztek egy szép estét számomra! További sok sikert lányok!”

Szeviép-Szeged-Szpartak 58-77

Remek meccset játszva, a harmadik negyedet megnyerve szenvedett vereséget a Szeviép-Szeged a… Tovább olvasom