2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

Igazságos: UTC-Aramis 3-3

Szeged. A futsal NB I 2012– 13-as idényének második fordulójában az UTC az újszegedi sportcsarnokban az Aramis együttesét fogadta, és 3-3-s döntetlent ért el.

UTC-Aramis 3-3 (1-1)
Futsal NB I, 2. forduló. Szeged, 400 néző. Vezette: Kömpf, Kovács.

UTC: Tombácz - Koncz, Tóth A., Fülöp T., Puskás. Csere: Trucz, Dürgő, Bullás, Gahwagi, Domonkos, Juhász I. Edző: Brinszky Adrián.
Aramis: Sikur - Németh P., Frank T., Csopaki, Sámson. Csere: Hasenauer, Dávid, Korozmán, Roni, Birinyi, Sajbán. Játékos-edző: Frank Tamás.
Gólszerzők: Koncz (13.), Tóth A. (35., 40.), ill. Roni (20., 35.), Németh P. (29.).

Brinszky Adrián: – Kiegyenlített találkozó volt, amelyen két jó csapat találkozott. A kiváló erőkből álló Aramis ellen jogosan szereztünk egy pontot, a döntetlen tökéletesen megfelelt a játék képének. Azok után, hogy mi mentünk az eredmény után, és csak az utolsó percben sikerült az egyenlítő gólt megszerezni, elégedett vagyok a megszerzett egy ponttal is.

Két jó csapat meccsén igazságos a döntetlen.

40. perc: Frank T. kap sárgát.

40. perc: 3-3, Tóth A. Trucz lövi erőből a kapu elé a labdát, Tóth A. pedig fenékkel egyenlít, 3-3.

40. perc: Sámson mellbe lövi Tombáczot.

39. perc: Tóth A. elől mentenek a védők. Másfél perc. Sorozatos szegedi sarokrúgások. Bullás keresztbe passzol a kapu előtt, Trucz azonban közelről fölétüzel. Az Aramis időkérése.

38. perc: Koncz tüzel, sarokrúgás. Csopaki ziccerét Tombácz védi. Hasenauer lerántja Domonkost, sárga lap.

37. perc: a vendégek birtokolják a labdát.

36. perc: Tombácz nagy kidobása után Sikur fejel ment messzire kiszaladva a kapujából. Bullás lö, Sikur ment. Puskás lő, Sikur ment.

35. perc: 2-3, Roni. A brazil Roni közelről lövi ki a felső sarkot, 2-3.

35. perc: 2-2, Tóth A. Sarokrúgás után Tóth A. a kapufát is segítségül hívta a gókhoz, 2-2.

35. perc: Domonkos remek cselei után bevetődve mentenek a vendégek.

34. perc: Frank T. kinézte a hosszú kapufát, szerencsére Tombácz is ott volt.

33. perc: szegedi próbálkozások nem sok sikerrel.

32. perc: nem megy az UTC-nek a játék. Időt is kér a hazai alakulat.

31. perc: most jobb az Aramis. Sarokrúgás után Németh P. lő fölé. Frank T. feldobta magát, enyje-bejnye szövetségi kapitány úr! Hol a példamutatás?

30. perc: Sajbán kísérlete pattan Tombáczról az alapvonalon túlra. Roni ziccerét lábbal védi Tombácz.

29. perc: 1-2. Németh P. Az UTC eladta a labdát saját térfelén, Frank T. passzát Németh P. bombázta a léc alá, 1-2.

28. perc: Aramis-passz, de szerencsére rövid a hatos mentén.

27. perc: Puskás passzol, Dürgő messze fölétüzel. Csopaki teszteli Tombáczot - eredmény nélkül. Sámson lő mellé ígéretes helyzetben, aztán Tóth A. püföli fölé a labdát.

26. perc: Németh lövőcselei, majd lövése után Tombácz hárít.

25. perc: Gahwagi lövése lecsorog Sikurról, Dürgő nyolc méterről kapura passzol, egy védő és a kapus ment.

24. perc: Gahwagi labdát szerez, Sikurra vezeti a labdát, emel, Sikur mellel véd.

23. perc: az UTC védője, Koncz ment Csopaki elől. Tóth A. lő megint, a rövid fölé. Csopaki éles szögből, Tombácz kiüti, majd sarokra paskolja. Bullás éles szögből lő, Sikur oldalrúgásra véd.

22. perc: Domonkos iramodik meg, a passza rövid, sarokrúgás. Tóth A. céloz, lő, Sikur-bravúr.

21. perc: elkezdődött a második félidő. Az Aramist zavarja a hangosbemondó, Kiss Balázs munkája. Mivel nincs idejük foglalkozni! Koncz lövését védi Sikur.

Rendkívül változatos, izgalmas első félidő után teljesen jogos a döntetlen - bár azt a négy másodpercet ki kellett volna bírnia az UTC-nek. A szünetben így 1-1.

20. perc: 1-1, Roni. Tombácz még bravúrral védte Dávid lövését, ám a kipattanót Roni négy(!) másodperccel a szünet előtt a kapufa segítségével a hálóba lőtte, 1-1

20. perc: az UTC időt kért. Aramis-sarokrúgás, majd a negyedik vendégfault.

19. perc: Tóth A., majd Fülöp lövését hárítja Sikur.

18. perc: a szegedieknek megvan az öt szabálytalanságuk. Sikur lövését védi Tombácz. Németh löketével is ezt teszi a szegedi kapus. Válaszul Koncz passzát fülelik le a védők, pedig ha megtalálja Tóth A.-t...

17. perc: Trucz okosan fejeli haza a labdát.

16. perc: az Aramis még a saját térfelén kétszer játszotta meg a kapusát, szegedi szabadrúgás a hatos vonaláról. Két lövést (Koncz, Bullás) blokkolnak a fehérek. Az Aramis időt kért.

15. perc: Puskás szenzációsan védekezik. Sikur kap sárgát a labda földhöz veréséért. Szegedi szabadrúgás nyolc méterről, Koncz éppen csak mellélő.

14. perc: szép vendégtámadás, Dávid lövését Tombácz lábbal, majd rávetődve védi.

13. perc: 1-0, Koncz. A szegediek legrutinosabb játékosa, Koncz Zsolt a bal oldali oldalvonal mellől ballal kilőtte a bal alsót, 1-0.

13. perc: Tombácz már verve volt, ám Csopaki rosszul vette át a labdát, így Koncz mentett.

12. perc: az UTC beszorul, Csopaki lövését blokkolja Trucz.

11. perc: hazai oldaról Dürgő lő mellé egy legurított szabadrúgást.

10. perc: Trucz lövését Sikur bravúrral üti szögletre. Tombácz nem tudott mit tenni, kapura rúgta, messze mellé.

9. perc: Tóth A. spiccel lő kapura, Sikur másodszorra szerzi meg a labdát. Megint Tóth A., ezúttal a hatoson belülről a rövid saroknál a hálótartót találja el.

8. perc: Domonkos a földön, de nincs nagyobb baj. Puskás passza után Koncz lő mellé.

7. perc:  Tombácz lábbal passzolja ki Németh P. jobb oldali beadását.

6. perc: Dürgő indít, ám Gahwagi nem követi a támadást. Trucz félfordulattal lő mellé-fölé - az oldalvonal mellől.

5. perc: az elmúlt két percben az UTC játszik fölényben.

4. perc: mindkét oldalon sorcsere. Sikur kifutva fejeli el a labdát Dürgő elől. Gahwagi messze fölélövi a labdát.

3. perc: főleg a vendégek birtokolják a labdát. Veszélyes vendéghelyzet szabadrúgásból, végül az UTC dobhat. Frank Tamás jobbal eltalálja a jobb kapufát.

2. perc: nem volt kapura lövés.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés. Fehérben a vendégek, feketében a hazaiak. Frank T. lőtt mellé.

Korábban:

A szombathelyi bravúr után hazai pályán is bemutatkozik tehát az UTC. A szegedi alakulat a rendkívül patinás Aramis gárdáját fogadta. A találkozó sok izgalmat ígér, hiszen az UTC mellett a fővárosiak is győzelemmel kezdték a bajnokságot: az UTC a Haladást idegenben verte 2–1-re, míg az Aramis 5–0-ra múlta felül a MAFC csapatát.

Az előző idényből kellemes emlékei lehetnek az UTC-nek a mai vendégekről: ugyan a 2011–12-es bajnokság első fordulójában az Aramis otthon 10–4-re nyert, a szegedi találkozón viszont Brinszky Adrián tanítványai alaposan visszavágtak, és 7–2-re győztek.

Újra itthon: Brinszky Adrián az előző szezon után megint hazai pályán dirigálhatja az UTC-t. Fotó: Karnok Csaba
Fotó: Karnok Csaba

– Győzelmet várok, remélem, hogy a tavalyi jó játékunkat megismételjük a fővárosiak ellen. A tavalyi bajnokság két eredménye nem reális, sem ide, sem oda nincs ekkora különbség a két csapat között – vélte Tóth Attila, az UTC rutinos játékosa.

Az UTC-ből a csapatkapitány Hegyesi Zsolt régóta beteg, még nem valószínű, hogy rá számíthat a csapat.

Kiss Norbert: kettőből kettő

A férfi tekézők World Tour Classic elnevezésű, a sportág népszerűsítését szolgáló új sorozatának második állomását Zalaegerszegen rendezték meg. Tovább olvasom