2017. 02. 26. vasárnap - Edina -3°C | 10°C Még több cikk.

Juniorok: letudva

Szeged - Magabiztos, 17–9-es győzelmet aratott az A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata a Vodafone OB I-ben. A Vincze-fiúk hazai környezetben verték a Juniorválogatottat.
A-Híd Szeged VE–Juniorválogatott 17–9 (2–0, 7–2, 2–4, 6–3)

Vodafone férfi vízilabda OB I, újszegedi sportuszoda, 150 néző. Vezette: Madarasi, Dodog.
A-Híd Szeged VE: Molnár D. – Márkus, Vincze 1, Juhász, Kayes 2, Somogyi, Hegedüs 1. Csere: TÖRÖK 4, Decker, VARGA P. 3, SZIVÓS 2, Kunac, Kiss 2. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Juniorválogatott: DÁVID – Tóth, Sedlmayer 1, Szedmák, Kalanovics, Manhercz II. 1, Csacsovszki 2. Csere: Manhercz I. 1, DŐRY 3, Telekdy, Kis, Hulman, Kolozsi. Vezetőedző: Horkai György.
Meccsfilm: 1–0, 2–0 (első negyed). 2–1, 3–1, 3–2, 4–2, 5–2, 6–2, 7–2, 8–2, 9–2 (második negyed). 9–3, 9–4, 9–5, 10–5, 10–6, 11–6. (harmadik negyed). 11–7, 12–7, 13–7, 13–8, 13–9, 14–9, 15–9, 16–9, 17–9.

Ez egy olyan meccs volt, amelyet le kellett játszani. A lényeg, hogy túl van rajta az A-Híd Szeged VE. Gondolnánk mi, szurkolók. Igen ám, de Vincze Balázs vezetőedző nem volt ennyire elégedett, többször is számon kérte a játékosain, hogy mit csinálnak, talán nem voltak ott a meccs előtti eligazításon?

Lejátszották: A-Híd Szeged-Juniorválogatott 17-9. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Tény, nem muzsikált jól a kétszeres magyarkupa-győztes, de a lényeg: nyert, méghozzá magabiztosan. Akadtak azért szép dolgok, az egyik támadást 3 másodperc alatt vitte végig az A-híd, Molnár Dávid–Vincze–Szivós–Varga Péter volt a labda útja, a saját kaputól az ellenfél kapujáig ért fel annyi idő alatt a játékszer. A 400. (!) OB I-es meccsét játszó Varga Péter pedig elegáns mozdulattal vette  a tinik hálóját. Apropó Varga Pepe, éppen ő szerezte a meccs gólját, a lefújás előtt 7 méterről svédcsavarból állította be a végeredményt. 17–9 a vége, a lelkes, és ismét népes B-közép megtapsolta a fiúkat, hiszen hozták a kötelezőt.

Az A-Híd Szeged VE-nek még egy meccse van hátra az alapszakaszból, szombaton az FTC otthonában szerepelnek a Tisza-partiak, egy hét múlva pedig következik a vásárhelyi BL-meccs a szerb Crvena zvezda ellen. Elővételben továbbra is lehet jegyet venni, ami 1000 forintba kerül.