2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Kazany-Szeged Beton 10-10

Óriási mérkőzést játszott a Szeged Beton a Kazany ellen a LEN-kupa elődöntő első mérkőzésén. A végén 2 góllal is vezettek Vargáék, de a mérkőzést 10-10-es döntetlenre hozták a hazaiak.

Sintez Kazany (orosz)–Szeged Beton VE 10–10 (3–2, 3–3, 2–4, 2–1)

Férfi vízilabda LEN-kupa, elődöntő, 1. mérkőzés. Kazany, 300 néző. Vezette: Taylan (török), Rotunno (olasz).

Szeged: Baksa – Vejzagics 1, Weszelovszky 3, Milos Korolija, Komlósi, Varga T. 3, Török B. 1. Csere: Varga P., Juhász Zs., Kuncz, Éles, Mihajlo Korolija 2. Edző: Kásás Zoltán.

A Kazany gólszerzői: Szavics 3, Baszik 3, Akszenov 2, Zakirov, Dokucsajev.

4. negyed (2-1)

9-8 után Varga Tamás harmadik góljával 10-8-ra is vezetett a Beton, de a Kazany mégis döntetlenre, 10-10-re hozta a mérkőzést. Pár másodperccel a vége előtt fórhoz jutottak a szegediek, de Mihajlo Koroliját talán túlságosan hajtotta a győzni akarás és elkapkodta a lehetőséget. Ennek ellenére itthon hatalmas lehetőség előtt áll a Beton, hiszen egy hasonlóan jó teljesítménnyel a LEN-kupa döntőjébe kerülhetnek.

3. negyed (2-4)

A harmadik negyed után 9-8-ra vezet a Beton! Weszelovszky továbbra is bombaformában, harmadik góljánál jár, de Mihajlo Korolijának is megvan a második. Török és Vejzagics is bemutatkozott a közel háromszáz nézőnek, míg hazai oldalról Zakirov és Dokucsajev volt eredményes. Reméljük az eddigiekhez hasonlóan alakul az utolsó nyolc perc is.

2. negyed (3-3)

Nem hagyja magát a Beton, Weszelovszky és Varga Tamás második góljukat is megszerezték a negyedben. Bászik keze kétszer sült el, de Mihajlo Korolija és Akszenov is feliratkozott a gólszerzők közé. A Kazany két centere rendkívül jó formában játszik, így távoli lövésekre kényszerítik a szegedieket. Eddig minden jól megy, mindössze egy gólos, 6-5-ös orosz vezetéssel mentek szünetre a játékosok.

1. negyed (3-2)

Szavics góljával nyitottak a hazaiak, ötméteresből volt eredményes a világbajnok. Varga Tamásnak se kellett sok, hogy előnyből egyenlítsen. Szavics ismét visszaszerezte a vezetést, 2-1 volt a Kazanynak, de Weszelovszky hibátlanul használta ki a szegedi fórt. A negyed utolsó találatát Bászik szerezte, így a második játékrészre 3-2-es hazai vezetéssel készültek a csapatok.

Az előzetesek alapján a Baksa, Vejzagics, Milos Korolija, Varga Tamás, Komlósi, Weszelovszky felállással kezd a Beton. A szélen Lehmann  helyett Török Béla fog játszani.

Talán élete legfontosabb mérkőzése előtt áll Kásás Zoltán legénysége. A LEN-kupa elődöntőjének első mérkőzésén a Honvédot kiejtő Kazany ellen ugaranak vízbe Vargáék, ráadásul idegenben. A mérkőzést magyar idő szerint délután négy órakor rendezik.

Kásás Zoltán vezetőedző elmondta, az egy gólos vereséggel még itthon kiejthetik az oroszokat, de a két vagy annál több gól már komoly hátrányt jelentene. Így minden erejét össze kell szednie a csapatnak és -ahogy Juhász Zsolt hozzátette - a Honvéd elleni játékkal akár nyerhetnek is, de egy Szolnok ellenivel több gólos vereséggel kell számolniuk.

A csapat még mindig nem teljes értékű, hiszen Milos Korolija bordája továbbra is fáj, kérdéses, hogy mennyit képes vállalni a Beton egyetlen centere. A csapatkapitány, Varga Tamás bevethető, de Lehmann István nem utazott el Oroszországba.

Kemény mérkőzés lesz, de a szegediek már bizonyítottak küzdeni akarásból.

• 13. MANDELA 2009. március 01. 13:56
    „HAJRÁ BETON”
  • 12. Yucca 2009. március 01. 11:34
    „Szívesen! Vízilabdában bármikor fordulj hozzám, imádom, és mindent figyelemmel kísérek, bár "még csak" 28 éve járok rendszeresen a Szeged meccseire! Remélem a LEN-ben sikeresebbek leszünk, mint a bajnokságban.”
  • 11. xene@freemail.hu 2009. február 28. 22:15
    „Köszi a válaszokat!”
  • 10. Yucca 2009. február 28. 21:47
    „A visszavágó tudtommal 21-én szombaton lesz, valószínűleg este 6-kor, és 1000 Ft körül van egy jegy. De ha fél hatra érsz oda az usziba, már nem biztos, hogy lesz ülőhelyed. Óriási a hangulat az ilyen nagy tétes meccseken!”
  • 9. xene@freemail.hu 2009. február 28. 19:23
    „Hi! Mikor lesz a visszavágó? Mennyibe szokott kerülni egy jegy kb.???”
  • 8. Yucca 2009. február 28. 17:24
    „Nem hiszem, hogy közvetítik, azt tudnánk. Biztos drága lett volna egy TV stábot kitelepíteni. De talán a Sport 1-en a 6 és 8 órás pólómeccsek közben majd "megemlékeznek" rólunk! Itthon győzni kell, nincs mese, és fogunk is!!!!”
  • 7. theseus 2009. február 28. 17:13
    „Kár, hogy a tévé nem közvetíti a meccset, egy elődöntőt szerintem illene! Ezt akár a klubvezetés is elintézhette volna, akár a városi tévével is. Vagy mégis közvetitik valahol, csak én nem tudok róla?”
  • 6. theseus 2009. február 28. 17:09
    „Szép volt a 3. negyed, csak így tovább, végig figyelni!”
  • 5. Yucca 2009. február 28. 16:54
    „Egyetértek Veled, - én Szavics végleges kiállításáért /is/ szurkolok! Sztem a döntetlen is reális lehet a végén, ha igy folytatják!”
  • 4. theseus 2009. február 28. 16:49
    „A második negyed még jobb lett. Talán most fordul a kocka. Remélem, meglesz legalább a döntetlen, és marad energia a fiúkban a végéig! Szavicsot és a többi szerbet jó lenne megfogni!”
  • 3. Yucca 2009. február 28. 16:44
    „OK, köszi, már látom. Nem tudtam, hogy negyedenként jön az eredmény.
    Hajrá Szeged!!!!!”
  • 2. theseus 2009. február 28. 16:38
    „Az elsőn egyed már fenn van: 3:2.”
  • 1. Yucca 2009. február 28. 16:16
    „Kedves Szurkolótársak! Hol és hogyan lehet az online meccset olvasni? Én nem találom, és nagyon szurkolnék!”

Pápán a bajnok

A férfi teke szuperliga újabb fordulójában Pápára látogat a bajnoki címvédő GabonaTransz-Szeged. Tovább olvasom