2016. 10. 01. szombat - Malvin 11°C | 24°C

Keserű pirula: MOL-Pick Szeged-Vardar Szkopje 29-31

A MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata két góllal alulmaradt a macedón Vardar Szkopje ellen a Bajnokok Ligájában.
MOL-Pick Szeged-Vardar Szkopje (macedón) 29-31 (14-13)
Férfi kézilabda VELUX EHF Bajnokok Ligája, B csoport, 13. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3500 néző. Vezette: Togstad, Kristiansen (norvégok).
MOL-Pick Szeged: Sierra - Prodanovics 2, Ancsin 6, Bombac 7/4, Zubai, Ilyés 3, Källman 3. Csere: Wyszomirski (kapus), Blazevic, Balogh, Thiagus Petrus 1, Robledo 3, Mindegía 3, Parrondo, Csuruvija, Vranjes 1. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Vardar Szkopje: Sterbik - Siskarjev 2, Maqueda 8, Toszkics 3, Abutovics, Cindric 2, Gyibirov 2. Csere: Milics (kapus), Gorbok 4, Marszenics 1, Karacic 3, Sztojlov, Dujshebaev 5, Brumen, Manaszkov 1, F. Lazarov. Vezetőedző: Raúl González.
Hétméteres: 4/4, ill. -.
Kiállítás: 8, ill. 10 perc.

Juan Carlos Pastor, a MOL-Pick Szeged vezetőedzője: - A Vardar elegáns csapat, akkor is, amikor nyernek, és akkor is, amikor kikapnak. A különbséget a két csapat kapusteljesítménye között kell keresni, de emellett rengeteg hibánk volt támadásban, és emberelőnyben is sok labdavesztést mutattunk be. A védekezésünk nem volt rossz, de amikor a Vardar ellépett tőlünk, azt már megtartotta a végéig. Harcolnunk kell, hogy minél előrébb végezzünk a csoportban - ha ez nem sikerül, akkor a nehezebb úton megyünk tovább.

Raúl González, a Vardar Szkopje vezetőedzője: - Juan Carlos Pastor kiváló munkát végez Szegeden, éppen ezért nagy dolog a győzelmünk. Kemény meccset játszottunk, amelyen a védekezés volt az elsődleges mindkét csapatnál. A második félidőben az döntött, hogy Milics beszállt a kapuba, és fontos védésekkel segített minket. Idegenben csak ilyen kapusteljesítménnyel lehet nyerni.

Ilyés Ferenc, a MOL-Pick Szeged átlövője: - Hazai pályán eddig jól működött a játékunk, de most sorban jöttek a hibák támadásban - elég megnézni, milyen ziccereink maradtak ki. Talpra kell állnunk: az utolsó meccsen megteszünk mindent azért, hogy ezt az elvesztett két pontot visszaszerezzük.

Sztrahinja Milics, a Vardar Szkopje kapusa: - Két hétig készültünk a szegedi találkozóra, ami kiválóan sikerült, ez az edzőnk érdeme. Hogy jól ment a játék? Igyekeztem.

A macedón bajnok ellen: MOL-Pick Szeged-Vardar Szkopje

60. perc: Bombac hetesből 28-31. Petrus labdát szerez, ziccerből talál be 29-31. Gyibirovot kiküldik. Bombac lövését védik, ez a vége. Nyer a Vardar.

59. perc: Bombac kozmetikázza az eredményt 27-31. Parrondo labdát szerez, végigviszi, majd kihagyja a ziccert...

58. perc: Mindegía 26-30. Dujshebaev 26-31.

57. perc: Manaszkov, majd Bombac 25-29. Dujshebaevet és Vranjest is kiállítják. Karacic 25-30.

56. perc: Vranjes összeszedi, estében bevágja 24-28. Macedón időkérés.

55. perc: ziccer, Siskarjev belövi, ennyi volt 23-28.

54. perc: megint Mindegía, ez már bent 23-27.

53. perc: Gorbok 22-27. Rettentően sok hiba a szegedi oldalon. Még egy: Mindegía ziccere mellémegy a kapufáról.

52. perc: Wyszomirski véd, majd indít, utóbbi rossz, marad a labda a vendégeknél. Szegedi időkérés, Pastor összeteszi a két kezét, úgy kérleli játékosait.

51. perc: Källman ziccere most a jobb alsóban köt ki 22-26.

50. perc: Mindegía oldja meg egyedül 21-26. Idő még van elég, csak nem kellene minden támadásból gólt kapni. Källman indul, totális ziccer, Milicsbe lövi... Zubairól lekerül a cipő, a bal bokáján van kötés.

49. perc: Robledo talpról a bal alsóba 20-25. Zubai esik hatalmasat, a bal lába, talán a térde fáj. ketten segítik le, vége a meccsének alighanem... Karacic 20-26.

48. perc: ellépnek, Dujshebaev 19-25. Hat gól a különbség, gyengén támad, gyengén védekezik a Szeged.

47. perc: hihetetlen... Megint Maqueda, Blazevicet ráadásul kiszórják két percre 19-24.

46. perc: Maqueda mindent bedob 19-23. Kapuscsere, jön Wyszomirski.

45. perc: Gyibirov indul, beveri 18-22. Ancsin! 19-22.

44. perc: Sierra is hozzátesz egy védést. 34 százalék körül véd.

43. perc: beindul a közönség, Vranjes hergeli kicsit őket.

42. perc: ez a pech! Maqueda lövése kifelé pattan a kapufáról, de Sierra lábáról a kapuba megy 17-21. Bombac megint hetesből 18-21.

41. perc: szegedi időkérés után Bombac hetesből 17-20.

40. perc: Jön a "Harcoljatok!" a lelátóról. Robledo kapufát lő. Prodanovics ziccert ront, Toszkics nem 16-20. Most már azt skandálják: "Ébresztő!"

39. perc: két jó szegedi védekezés, közte egy rossz támadással. Dujshebaev megint betalál, Ilyés két perc 16-19.

38. perc: Ilyés, fontos gól 16-18.

37. perc: Prodanovics cundere a kapufára pörög, Gorbok harmadszor 15-18.

36. perc: már fent a bírók keze, amikor Dujshebaev bevágja 14-17. Bombactól jön a válasz 15-17.

35. perc: Sierra mutat be egy bravúrt. Dujshebaev 14-16.

34. perc: Maqueda kap két percet.

33. perc: Gorbok lövése nem túl erős, de bemegy 14-15.

32. perc: Maqueda a jobb alsóba 14-14.

31. perc: nézzük a folytatást.

FÉLIDŐ

30. perc: Sierra ráül egy lövésre, bravó! Pastor időt kér. Källman befut beállóba, kapja is a labdát, a dudaszó pillanatában lövi be, 14-13 a félidő.

29. perc: macedón időkérés.

28. perc: Toszkics egy nehéz labdát szed össze, gól a jutalma 13-13.

27. perc: Ancsint kiállítják. Sierra fog ziccert emberhátrányban.

26. perc: Robledo lövése is beakad, kiváló meccs 13-12.

25. perc: nagyszerű lövés Ancsintól 12-11. Cindric 12-12.

24. perc: Siskarjev a szélről egyenlít 11-11.

23. perc: Vranjes kiharcolja, Bombac belövi a hetest 11-10. Mindegía a pályán.

22. perc: ez is gyors gól, Karacic lőtte 10-10. Pedig úgy volt, hogy ő egy hereműtét miatt kihagyja a meccset.

21. perc: Källman labdát szerez, Prodanovics indul, bepattintja 10-9.

20. perc: Toszkics 8-9. Ancsin a bal alsót választja, parádé 9-9.

19. perc: micsoda kezdés: Robledo talpról eredményes 8-8.

18. perc: Sierra kiválóan véd eddig. Robledo a pályán.

17. perc: Sierra bemutat egy bravúrt, majd Källman eredményes a szélről 7-8.

16. perc: macedón kapufa, övéké a kipattanó, Gyibirov a befejező 6-8.

15. perc: jövőre jobban fogunk örülni az ilyen Gorbok-góloknak 6-6. Maqueda nagyon megy, ez volt a negyedik találata 6-7.

14. perc: Ancsin befér egy résen, jó a lövés is, megint vezetünk 6-5.

13. perc: ez már jobban tetszik: Prodanovics a gólszerző 5-5.

12. perc: újabb macedón kontra, Marszenics befejezi 4-5.

11. perc: Bombac labdaszerzése után nincs helyzetünk, Maqueda ellenben kiegyenlít 4-4.

10. perc: Abutovics túl kemény, ki is állítják. Balogh Zsolt a pályán.

9. perc: Maqueda gólt szerez, majd lent marad, ápolni kell 4-3.

8. perc: Cindric mellélő. Ilyés test mellett lő, remek ez is 4-2.

7. perc: labdát szerzünk, üres a kapu, Ancsin egész pályáról bedobja 3-2.

6. perc: Ancsin felmegy, hatalmas gólt lő 2-2. Toszkicsot kiállítják.

5. perc: Cindric félmagas lövése beakad 1-2.

4. perc: Ilyés megy be, estében lő, gól 1-1.

3. perc: eladjuk, indulnak, Maqueda befejezi 0-1.

2. perc: kimaradt szegedi helyzetre macedón kapufa a válasz.

1. perc: mi kezdünk. A B közép egy molinóval emlékezett meg a tegnap tragikus balesetben elhunyt debreceni kézilabdadrukkerekről.

17.29: telt ház van, húsz drukker a vendégszektorban is látható.

17.24: a következő szezontól Szegeden játszó Gorbok hatalmas tapsot kap a közönségtől. Azért reméljük, ma nem villog majd az átlövő.

17.21: a két csapat szeptemberi meccsén a macedónok nyertek 227-23-ra, arról a találkozóról itt olvashat bővebben.

17.14: így áll fel a Vardar: 1 Sterbik, 5 Sztojlov, 7 Brumen, 10 Toszkics, 11 Manaszkov, 12 Milics, 15 Maqueda, 18 Karacic, 19 Dujshebaev, 20 Abutovics, 23 F. Lazarov, 25 Cindric, 31 Gyibirov, 32 Gorbok, 22 Siskarjev, 93 Marszenics.

17.09: íme a szegedi keret: 1 Sierra, 5 Mindegía, 8 Källman, 9 Robledo, 14 Thiagus Petrus, 16 Wyszomirski, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 22 Prodanovics, 44 Bombac, 51 Parrondo, 54 Csuruvija, 77 Vranjes, 90 Ancsin.

17.03: köszöntünk mindenkit a csarnokból. Már melegítenek a csapatok, hamarosan kezdünk!

– Mindenki tisztában van a meccs súlyával, azzal, hogy mi a tét – nyilatkozta a péntek délelőtti edzés után Ilyés Ferenc, a MOL-Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának válogatott balátlövője. Aki szereti a sportot, tisztában van vele, hogy micsoda derbi következik holnap 17.30-kor az újszegedi sportcsarnokban, a Bajnokok Ligájában. A MOL-Pick és a macedón bajnok, a Vardar Szkopje is győzelemre hajt. Arról már többször írtunk, hogy a győzelem azért fontos a szegedieknek, mert akkor hatalmas lépést tennének a B csoport harmadik helyének megszerzéséért.
Bombaerős Vardar az ellenfél. A macedónok célja a Final Fourba jutás.

– Mindenki rendben van, teljes csapattal edzettünk, csütörtök óta csak a Vardarral foglalkozunk. Lépésről lépésre átveszünk minden védekezési elemet. Fontos lesz, hogy precízen játsszunk, tiszteljük, de ne féljünk Sterbik Árpádtól, a vendégek klasszis kapusától. Meglepetés nem érhet bennünket. A macedónok bombaerősek, céljuk, hogy ott legyenek a kölni négyes döntőben, ezért ez egy kőkemény ütközet lesz.

A vendégeknél az irányító Karacic hereműtéten esett át, a horvát játékos nem játszik Szegeden, így Cindric lesz az egyetlen kézilabdás, aki ezen a poszton bevethető. A Vardar idén vereséget szenvedett a német Löwen otthonában (28–27), majd csak nagy csatában verte otthon (38–36) a svéd Kristianstadot. Elég kétarcú csapat a Vardar, képes bárkit megverni, és képes bárkitől kikapni, erre a legjobb példa a dán Kolding elleni vereségük (33–31).
Ilyés Ferenc bizakodó. A MOL-Pick Szeged átlövője szerint fontos lesz, hogy ne ijedjenek meg az ellenfélnél védő Sterbik Árpádtól. Fotó: Schmidt Andrea

Legnagyobb sztárjuk a vajdasági Ada szülötte, a már említett spanyol válogatott kapus, Sterbik Árpád. Rajta kívül még a szintén hispán nemzeti együttesnek a tagja a keretben található kis Dujshebaev – édesapjával égtünk meg a lengyelországi Eb-n –, illetve Maqueda. Erős az orosz vonal is, a nyártól a Szegedet erősítő Gorbok a csapat egyik motorja, míg Gyibirov a gólfelelőse. Jó ismerős a szerb Toszkics is, aki a falban nem szokta kímélni a magyar játékosokat, és erről Zubai Szabolcs, a MOL-Pick kapitánya is sokat tudna mesélni. A meccset az a norvég játékvezető páros fújja, amely az EHF-kupa-elődöntőt vezette a Berlin ellen.

– Együtt a szurkolóinkkal sikerülhet nyernünk. Egy ilyen meccsen nem kell motivációt keresnie egyetlen játékosnak sem. Csapatunk remek közösséget alkot, éles helyzetben még jobban tudunk egymásért küzdeni, hajtani. Ez pedig a Vardar ellen döntő lehet – fejezte be az esélylatolgatást Ilyés Ferenc.

A meccset a Sport 1 Tv élőben közvetíti, a delmagyar.hu szöveges online tudósítással jelentkezik.