2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

LEN-kupa: a Szentes legyőzte a West Londont

Két mérkőzéssel megkezdődött tegnap Vásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában a női vízilabda LEN-kupa második selejtezőköre. A házigazda Hungerit-MetalCom Szentesi VK magabiztos, sőt fölényes, 15–3-as győzelemmel startolt az angol West London Penguin ellen.
Hungerit-MetalCom Szentesi VK–West London Penguin (angol) 15–3 (4–0, 5–1, 2–0, 4–2)
Női vízilabda LEN-kupa selejtező, második csoportkör. Vásárhely, Gyarmati Dezső Sportuszoda, 300 néző. Vezette: Matijasevic (montenegrói), Stefanovics (szerb).
Szentes: GYÖNGYÖSSY – Győri, Hevesi 1, Brávik 2, Miskolczi 2, TAKÁCS O. 3, KOTOVA 3. Csere: Jankovics (kapus), Gémes 1, Kövér-Kis 1, MAGARIJAMA 2, Sipos, Rácz. Edző: Zantleitner Krisztina.
West London Penguin: MENCZINGER – Donoghue 1, Graham, Hanson, Hári, Armstrong, Snell 1. Csere: Palazo, Tufet, Dooley 1, van der Lans, Bota. Edző: Kis Balázs.
Gól – emberelőnyből: 11/3, ill. 8/1.
Ötméteresből: 3/3, ill. -.

Holland–orosz párharccal kezdődött, majd a magyar–angol meccs következett tegnap Vásárhelyen a Gyarmati Dezső Sportuszodában zajló LEN-kupa selejtező második csoportkörében. A tét a nyolc közé jutás, és a házigazda Hungerit-MetalCom Szentesi VK női vízilabdacsapata keményen készült, hogy az 1–2. hely valamelyikén végezve ott lehessen a legjobbak között. Az első „akadályt" a szigetországi West London Penguin jelentette.

Kotova (10) az angol játékosok fölé nőtt, a nyitómeccsen három találatig jutott.  Fotó: Frank Yvette
Fotó: Frank Yvette

Azt sejtettük, hogy Zantleitner Krisztina tanítványainak nem lesz nehéz dolga, és ez be is igazolódott. Az első negyedben csak a vendéglátók találtak be, és ez a tendencia egészen 7–0-ig folytatódott, az első londoni gólra 13 percet kellett várni. A Hungerit lendületesen vízilabdázott, hamar kiderült, nincs egy súlycsoportban a két együttes. Talán ezért is cserélt mindkét edző bátran, mindenki szerepet kaphatott a mérkőzésen. A második játékrészben a szentesiek japán légiósa, Magarijama vétette magát észre szép megoldásokkal és két remekbe szabott góllal. Az angol amatőr gárda próbálta felvenni a ritmust, de ez nem sikerülhetett. A lelkes és hangos szentesi szurkolók nagy örömére szinte percről percre nőtt kedvenceik előnye, bár a fordulás után, a harmadik negyedtől már nem olyan ütemben, mint előtte. Az utolsó nyolc percben az az érdekes helyzet állt elő, hogy az etapon belül 2–1-re vezettek a pingvinek, de Takács vezérletével végül ezt a negyedet is megnyerte a Szentes. A fölényes siker jó ráhangolás volt a mai és a vásárnapi, sokkal nehezebb feladatokra.

Zantleitner Krisztina: – Kötelező győzelmet arattunk. Lendületesen, jól kezdtünk, a végére kicsit laposabbá vált a játékunk – nehéz egy gyengébb csapattal szemben végig pörögni. Ma a hollandok ellen lényegesen nehezebb dolgunk lesz.

Kis Balázs: – Amatőr csapat létünkre úgy gondolom, tisztességgel helyt álltunk, kívánom egykori klubomnak, hogy bejusson a legjobb nyolc közé.

A másik mérkőzésen: Leiden (holland)–Khanty-Mansi (orosz) 9–8 (3–3, 1–2, 2–2, 3–1).

A program
A vásárhelyi LEN-kupa-csoportkör hétvégi programja, január 22. (szombat), 17.30: Yugra Khanty-Mansi (orosz)–West London Penguin (angol), 19 óra: Hungerit- MetalCom Szentesi VK–ZVL
Leiden (holland); január 23. (vasárnap), 9.30: West London Penguin–ZVL Leiden, 11 óra: Hungerit-MetalCom Szentesi VK–Yugra Khanty-Mansi.

Kézilabda-vb: megvan a középdöntő menetrendje

A férfi kézilabda-világbajnokságon kialakult az 1–12. helyért holnaptól zajló felsőházi… Tovább olvasom