2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 2°C | 12°C Még több cikk.

Magabiztos szentesi győzelem a megyei pólórangadón

A női vízilabda OB megyei rangadóját az esélyeknek megfelelően fölényesen 14–5-re nyerte a Szentes a Szeged ellen. Jó főpróbát tartott a hollandiai LEN-kupa-mérkőzés előtt.

Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK–Szegedi Vízmű-Taylor&Nash-Universitas 14–5 (4–1, 2–1, 4–2, 4–1)
Vodafone OB I-es női vízilabda-bajnokság, Szentes, 300 néző. Vezette: Horváth, Rubos.

Szentes:
GUNDL – KESZTHELYI 3, Miskolczi, Takács 1, Kotova, KÖVÉR-KIS 3, Gémes 2. Csere: Győri 1, HEVESI 4, Bakos, Kádár, Rácz, Magariyama. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.

Szeged:
SZIKORA – Lengyel Dorottya, Miklós, DALMÁDY P. 2,. Dalmády Sz. 1, Lengyel Dominika 1, Kertai. Csere: Árkos, Farkas, Kőrősi, Kertai, Szabó, Vavrek. Vezetőedző: Lakó Gábor.

Emberelőny – gól:
6/2, ill. 6/0.
Ötméteresből: 3/3, ill. 1/1.

Nem Szentesen és nem tegnap írták: Góliát ezúttal legyőzte Dávidot, amit már a meccs előtt is borítékolhattunk. A Szegednek teljes kerettel sem lett volna esélye a LEN-kupa-negyeddöntőre készülő Hungerit ellen, de a beteg Brezovai mellé a találkozó napján még csatlakozott a másik kapus Bük , és Korényi. Kis túlzással, talán szemtelenül úgy is fogalmazhatnánk, hogy a Tisza-partiak nyugodtan csobbanhattak volna feltett kézzel a medencébe, úgy azonban nagyon nehéz úszni...

Az első negyed első percében cáfolták a papírformát, Gémes találatára még válaszoltak. De hamar kiderült a játékban is, hogy melyik csapat jobb. 4–1-gyel zárta az első 8 percet a Szentes.

A házigazdák nem nagyon pörögtek, ennek ellenére könnyedén őrizték előnyüket. A vendégek a már említettek miatt nem tudtak nagyobb ellenállást kifejteni.

Magabiztos szentesi győzelem a megyei pólórangadón. Fotó: Schmidt Andrea
A hungerites lányok legalább annyiszor forgácsolták a kapufát, vagy durrantottak mellé, mint amennyiszer betaláltak a hálóba. Látványos góloknak is tapsolhatott a helyi B közép, és a védekezésre sem lehetett panasz, különösen az emberhátrányos helyzetre, ami hatékony volt, valamint Gundl is magabiztosan őrizte kapuját, jól védett.
Mindkét oldalon szinte mindenki játéklehetőséget kapott, és a hazai csapat megismételve 2 évvel ezelőtti, kilencgólos sikerét (15–6), magabiztos, fölényes győzelmet aratott.

A találkozón a végeredmény nem volt kétséges, a meccs egyöntetűen a hollandiai LEN-kupa-mérkőzést szolgálta. Van, aki már a meccs előtt mondta, a vízilabdában nincsenek csodák, és milyen igaza lett.

Zantleitner Krisztina: – A győzelem volt a lényeg, a helyzetkihasználásunkon meglátszott, hogy a hét elején fizikai munkát végeztünk. Ezen még van javítanivalónk. Összességében a gólkülönbséggel, a kapott gólok számával elégedett vagyok. A pontosabb befejezésekre kell koncentrálni.

Lakó Gábor: – A középső tengelyünk megbetegedett, ezért úgy gondolom, hogy nélkülük a 14–5-ös eredmény is tisztes helytállásnak számít Szentesen. Mostani ellenfelünknek sok sikert kívánok a LEN-kupában.

További eredmények: Honvéd ELTE POLO–BVSC-Zugló Diapolo 11–17, ZF-Eger–Dunaújvárosi Főiskola DVCSH Corner Ékszer 8–7.

A bajnokság állása: 1. Eger 15, 2. Szentes 13, 3. Dunaúhjváros 13, 4. BVSC 9, 5. Szeged 6, 6. Honvéd 3, 7. Héraklész I. 0 pont.

Elődöntős az ABCOM Szeged a Hepp-kupában

A Hepp-kupa negyeddöntőjében nem adott esélyt az NB I A csoportjában a 11. helyen álló ellenfelének,… Tovább olvasom