2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 12°C | 17°C Még több cikk.

Makó FC: helyzet nélkül nehéz

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó hazai pályán hatvan percet emberhátrányban játszva 2–0-ra kikapott a BKV Előrétől.
Sokan kíváncsiak voltak a Makó–BKV Előre mérkőzés után a helyi városi televízió munkatársainál arra az esetre, amely nyugodtan kijelenthetjük, nagyban befolyásolta a találkozó végeredményét. Szövetségi ellenőr, szurkoló, játékos egyaránt arról beszélt, vajon történt-e testi kontaktus a kiállítást érő esetnél a két játékos között. A 30. percben ugyanis a fővárosi középpályás, Nagy Attila egy a földről felpattanó labdát jó ütemben fejelt el a kifutó kapus, Czirbus mellett a 16-oson kívül, körülbelül 17 méterre a kaputól, aztán a vendégjátékos elesett, Gyarmati játékvezető pedig szabadrúgást ítélt, és gondolkodás nélkül piros lapot mutatott fel a hazai hálóőrnek. Czirbus – aki egyébként tanár Makón – tagadta, hogy hozzáért volna Nagyhoz, és az is látszódott a felvételen, hogy ahogy elment mellette Nagy, felemelte a kezét, és kifordította a testét. Ám az tény, ha csak egy kicsit megérintette bármely testrészével, jogosan járt a piros.

A találkozón ez fontos esemény volt, de azt nem felejthetjük el, a BKV egy kontratámadásból ekkor már 1–0-ra vezetett, a folytatásban a Makó nem tudott egyetlen komoly gólhelyzetet sem összehozni, a vendégek támadásainál a csereként beállt Halász viszont többször is bravúrral védett. A hazai támadások a felívelésekben kimerültek, viszont ezeknél csak Magyarnak volt esélye a párharcok megnyerésére. A szurkolók szomorúan jegyezték meg: régen látták ilyen gyengén futballozni kedvenceiket, igaz, régen láttak ilyen gyenge bíráskodást is. És ez együtt most a sima vereséghez vezetett.

Kolozsvári János: – Keressük régi önmagunkat. Hatvan percen át emberhátrányban futballozni nehéz, különösen egy olyan masszív csapat ellen, mint amilyen a BKV Előre.

További eredmények: Vác–Békéscsaba 0–0, REAC–Cegléd 2–2, Bőcs–Debrecen II. 1–0, Hajdúböszörmény–Vecsés 1–1, Szolnok–Mezőkövesd 3–4, a Kazincbarcika–Baktalórántháza-mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt, szabadnapos: MTK II.

Makó FC–BKV Előre 0–2 (0–1)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 25. forduló. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep. 500 néző. Vezette: Gyarmati (Szpisják, Viczián).
Makó: Czirbus 1 – Rakonczai 5, Tóth I. 5, Szamosszegi 5,5, Krucsó 5 – Varga R. 6, Magyar Gy. 5,5, Puskás Cs. 5 – Csák 5, Schreiber 5,5, Bány 5. Edző: Kolozsvári János.
BKV Előre: Tarczy – Fazakas, Makrai, Baranyai, Sebők – Halgas, Nagy Attila, Csikós – Csopaki, Török – Gajda. Edző: Soós Imre.
Gólszerzők: Török (22.), Baranyai (73.).
Csere: Csák helyett Halász (6,5) a 32., Bány h. Kulacsik a 67., Halgas h. Namuquita a 68., Schreiber h. Nagy Andor a 79., Gajda h. Vég a 81., Csikós h. Molnár A. a 88. percben.
Sárga lap: Tarczy a 14., Schreiber a 14., Tóth I. a 15., Bány a 43., Halász az 58., Varga R. a 69., Nagy A. a 74. percben.
Kiállítva: Czirbus a 30. percben.

Góltörténet

22. perc:
szép támadásnál lábról lábra járt a labda, amelynek végén Török egy állítást követően a 11-es pontról a bal alsóba belsőzött, 0–1.
73. perc: Fazakas bal oldali szabadrúgása után Baranyai előbb Halászba lőtt, majd másodszorra már a bal alsóba passzolt, 0–2.

• 1. mackósajt 2010. május 10. 06:15
    „Gyarmati játékvezető egy mocskos csaló!”

Megye II: öt hazai győzelem

Az Arany Ászok labdarúgó megyei II. osztály hétvégi körében a hazai csapatok ötször, a vendégek… Tovább olvasom