2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

Második vonal

Jászberény–SZTE-Szedeák 99–89 (22–25, 25–17, 18–18, 34–29)

NB I B csoportos férfi kosárlabda-mérkőzés, 22. forduló. Jászberény, 400 néző. Vezette: Farkas J., Bogárdi.

SZTE-Szedeák: Simándi 3, Rezák 11/6, NYILAS 24/9, KOVÁCS A. 19/3, Kukla 10/3. Csere: Nagy A. 7/3, Tóth V. 9, Puszta 4, Mészáros 2, Fülöp. Edző: Bonifert Domonkos.

Bonifert Domonkos: – Sem a játékvezetői felfogáshoz, sem az ellenfél sporttól teljesen idegen mentalitásához nem tudtunk alkalmazkodni. Ezzel együtt nem játszottunk jól.

Az SZTE-Szedeák a keleti csoportot hatodikként zárta, és a 9–16. helyért zajló rájátszásban elsőként a Kozármisleny csapatával mérkőzik.

Universitas Szeged–Nyíregyháza 87–89 (12–21, 25–23, 18–11, 13–13, 8–8, 11–13)

NB I B csoportos női kosárlabda-mérkőzés. Szeged, Etelka sor, 50 néző. Vezette: Kollár T., Bálind A.

Universitas: LENGYEL 14/9, KOVÁTS 18/6, Tóth C. 9, KÁRPÁTI 6, KMÉZICS 13/3. Csere: Laczi 15, PÉKÓ 8, Turi 4, Pusztay, Vér. Edző: Magyar Gergely.

Magyar Gergely: – A vereség soha nem jó érzés, kétszeri hosszabbítás után pedig különösen fájó.

Tököl–Szeged-Dorozsma-Algyő 31–33 (14–15)

NB I/B-s női kézilabda-mérkőzés. Tököl, 100 néző. Vezette: Dohány, Varga.

Szeged-Dorozsma-Algyő: DOBÓ M. – Vadászy 2, Kozserán 2, SZÖGI 13, ASZTALOS 7, DOBÓ A. 3, Szombati 3. Csere: Márton, Kocsis, Bódi, SÁRKÁNY 3, Horváth, Farkas, Mészáros. Edző: Dankó Ervin.

Dankó Ervin:– A csapat hősies teljesítménnyel lepett meg, 20 perc kiállítás és két piros lap ellenére is győzni tudott.

Makó KC–DKC Miskolc 26–33 (12–19)

NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Makó, 100 néző. Vezette: Bakos, Mihály.

Makó: NAGY Z. – Dombegyházi 1, Major 3, Cselovszki 2, Kocsis 6, Madár 5, Fekete-Szabó 5. Csere: Avramov (kapus), Nagy G. 1, Bessenyei 2, Losonc, Savanya, Sándor, Szabó P. 1. Edző: Ördögh József.

Ördögh József: – Az első negyedórában nem voltunk egy súlycsoportban az ellenféllel. Utána már csak próbáltunk futni az eredmény után.

Békés–Tisza Volán SC II.-Dorozsma 25–21 (12–11)

NB I/B-s férfi kézilabda-mérkőzés. Békés, 400 néző. Vezette: Kovács, Alapi.

Tisza Volán SC II.-Dorozsma: PREZENSZKI – TEIMEL 6, Sobják 1, Császár, Bartók, Kovács 3, Temesvári 1. Csere: Szalma (kapus), Országh 3, Bolvári 1, Varsandán 3, Avar 3. Játékos-edző: Bartók Csaba.

Bartók Csaba: – Jó meccset játszottunk, a vége előtt tíz perccel még döntetlenre álltunk. Az erkölcsi győzelem a miénk, de sajnos ezért nem jár pont.

Tipo VSC–Bertók SC Szentes 12–10 (4–2, 3–3, 2–0, 3–5)

OB I/B-s férfi vízilabda-mérkőzés. Budapest, Tüzér u., 50 néző.

Bertók SC: Ormai – ZENTAI Á. 2, dr. Bertók, Szebeni, OROSZ R. 3, Makra 2, Nagy G. 2. Csere: Melkuhn, Szabó R., Gálfi 1, Csuka, Czirok, Pölös. Játékos-edző: dr. Bertók Gyula.

Dr. Bertók Gyula: – A második és a negyedik negyedben mutatott játékunk biztatónak értékelhető.

Kecskemét–Universitas Szeged 5–10 (2–2, 1–4, 1–1, 1–3)

OB I/B-s női vízilabda-mérkőzés. Cegléd, 50 néző. Vezette: Rekita G.

Szeged: Bük – Lengyel Dominika 1, Lengyel Dorottya 4, Hajdú 1, Miklós 3, Kuczora, Hulmann. Csere: Farkas K., Lengyel A. 1, Grezsa, Fabó, Ványi, Veszelovszki. Edző: Hannauer Péter.

Universitas Szeged–Debrecen 23–9 (4–0, 6–3, 3–3, 10–3)

A Szeged gólszerzői: Lengyel Dorottya 5, Lengyel Dominika, Kuczora, Fabó 4-4, Miklós 3, Farkas K., Hajdú, Grezsa.

Playoff-rajt április harmadikán

Kosárlabda - A reguláris fázisban harmadik helyen végzett Szeviép-Szeged a hatodik Zala Volánnal csatázik a legjobb négy közé jutásért. Tovább olvasom