2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 2°C

Mecsekaljai siker: Mediteam Szeged-Pécs 2010 54-78

A Mediteam Szeged 24 ponttal kapott ki a Pécs 2010 ellen utolsó alapszakaszbeli meccsén a női kosárlabda NB I A csoportjában.
Mediteam Szeged-Pécs 2010 54-78 (13-20, 12-24, 17-21, 12-13)
Női kosárlabda NB I A csoport. Újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Cziffra, Gorka, Frányó.
Szeged: Lengyel 9/3, Laklóth, Rasheed 3, ROGLICS 14/3, ZSERZSERUNOVA 24/3. Csere: Farkasinszki 4, Kováts, Fejes, Szazonenko. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
Pécs: IVÁNYI 9/3, Fegyverneky 7, Quigley 15/6, NAGY-BUJDOSÓ 8, GRIFFIN 26. Csere: Palusna 6, Keller 3, Raksányi 2, Sarok, Horváth L. 2. Vezetőedző: Zseljko Djokics.

Mészárosné Kovács Andrea: - Ameddig bírtuk tartani magunkat a palánk alatti harcban, sikerült partiban lennünk a pécsiekkel. Az elején felvettük a vendégek ritmusát, ám miután elfáradtunk, elmentek mellettünk. Több játékosom hiába próbálkozott, nem ment neki a dobás, és a lepattanózásban is jócskán alulmaradtunk.

IV. negyed (54-78)

10. perc: Horváth dobása bemegy, Rasheedé kiperdül 54-78.

9. perc: Raksányi középtávoli, Laklóth-tól elveszik 54-74. Farkasinszki ejti el.

8. perc: Kováts labdaszerzése után Zserzserunova 54-72.

7. perc:
megint ő, 2 cm híján tripla, így csak kettőt ér 52-72.

6. perc: Quigley három büntetője süllyed el 48-72. Roglics fordult be szépen 50-72.

5. perc: Griffin sokadik kosarára Lengyel felel 48-69.

4. perc: Roglics indításából Zserzserunova-ziccer 46-67.

3. perc:
Kováts vét támadóhibát, a Pécs eladja.

2. perc: Zserzserunova dobhat kettőt. Jók is 44-67.

1. perc: Szazonenko dobása lejön. Griffiné pontosabb 42-67.

III. negyed (42-65)

10. perc: Griffin először játszik Szegeden, nem kedveltük meg. Zserzserunova újabb kosarával ér véget a negyed 42-65.

9. perc: Griffin huszadik pontjával 38-60. Beállt az ujjával bajlódó Szazonenko. Quigley triplája a támadóidő lejártakor, kár 38-63. Zserzserunova közelről 40-63.

8. perc:
Rasheed első büntetője jó, a második kijön 38-58.

7. perc: Zserzserunova közelije 35-56. Borzasztóan lepattanózunk, Nagy-Bujdosó is támadó után talál be. Farkasinszki-kosár a válasz 37-58.

6. perc: Rasheedot szereli Nagy-Bujdosó. Fegyverneky két büntetője jó 33-56.

5. perc: az exszegedi Keller 2+1-gyel jelentkezik 33-55.

4. perc:
Keller faultolja Zserzserunovát. Az ukrán támadólepattanó után dob kosarat 33-52.

3. perc:
Zserzserunova a büntetővonalról. Rasheedé dupla 31-50. Iványi dudaszóval 31-52.

2. perc: szép egyéni akció, Lengyel követte el 27-48. Fegyverneky eddig szürkébb volt, most kosarat dob 27-50.

1. perc: csendben kezdődött a harmadik negyed, a pécsi ultrák a büfében ragadtak. Griffin büntetők 25-46.

II. negyed (25-44)

10. perc: Griffin 14. pontját szerzi 25-42. Iványi a palánkról teszi be 25-44. Hazai időkérés. Félidő.

9. perc: Griffinnek van szerencséje, 23-40. Raksányi kap technikait Zserzserunováról, az ukrán bedobja mindkettőt, labda a Szegedé 25-40.

8. perc: Lengyel triplája pedig remek 23-35. Sajnos Iványié ugyanilyen szép 23-38.

7. perc: Rasheed kap nagyot Saroktól. Most Raksányio szabálytalan Rogliccsal szemben. Egyébként a meccs sportszerű.

6. perc: Quigley tempó, 20-33. Nagy-Bujdosó, kosár plusz büntető, utóbbi kimarad 20-35.

5. perc:
szép kosár, csak duplát ér, Lengyel 20-27. Fegyverneky kosarával már 20-31.

4. perc: most igen, Roglics eddig remekel 18-27.

3. perc: sokat hibázunk támadásban, nem merik elvállalni a dobást a lányok.

2. perc: Iványi remek passzát Quigley teszi be 16-27. Most a vendégek nyerik a hangpárbajt.

1. perc: Nagy-Bujdosó kap blokkot Zserzserunovától. Triplaváltás, Quigley, majd Roglics 16-25.

I. negyed

10. perc: megint ő, két büntető, majd Iványi 13-18. Megint Griffin büntetőzik 13-20. Negyed vége.

9. perc: centerben eddig a hazaiak dominálnak, Zserzserunova most egy büntetőt dob be 13-12. Griffin kosara jó 13-14.

8. perc: Palusna dobásával vezetnek. Illetve csak vezettek, Farkasinszki egyenlít 12-12.

7. perc: most bememegy mindkét Roglics-büntető 10-8. Zserzserunova blokkolja Iványit, Grffin dobása már bent 10-10.

6. perc: Zserzserunova nagyot küzd, szépen oldja meg, de nincs szerencséje. A labda marad a Szegednél. Rosszul lepattanózunk, Palusna bevégja 8-8.

5. perc: Iványi kosara jó, Rasheed dobása nem, hazai időkérés 8-6.

4. perc:
Zserzserunova triplája után már a hazai drukkerek a hangosabbak, pécsi válaszzal 8-4.

3. perc: Roglics kosár plusz büntető, utóbbi rossz 2-2. Újabb centerkosár, ezúttal Zserzserunova, vezetünk 4-2. A vendégekhez jön Keller, aki a szezont még Szegeden kezdte. Roglics büntető 5-2.

2. perc: Quigley dobja az elsőkosarat, neki sajnos hagyományosan jól megy a Szeged ellen 0-2.

1. perc: a Pécsé a labda, de eladják. A Szegedben a padon kezd a sérült Szazonenko.

17.55: köszöntünk mindenkit a sportcsarnokból. Remek hangulat fogadta a csapatokat, egyelőre főként a vendégdrukkerek hangosak.

Egy olyan összecsapás, amelynek nagy múltja van. A szegedi és pécsi női kosárlabdacsapatok párharca évek óta hatalmas csatát és közönségszórakoztató játékot hoz. Elég csak a két együttes tavaly előtti (a Szeged nyert) és tavalyi (a Pécs diadalmaskodott) bajnoki elődöntőjére gondolni, mindkét párharc nagy derbit hozott.

Ma 18 órától a Mediteam Szeged ismét a Pécs 2010 együttesét fogadja az újszegedi sportcsarnokban, és bár a tét ezúttal kisebb, abban mindenki biztos lehet, a játékosok és szurkolók számára mindkét oldalon ez az egyik legfontosabb meccs az évben. Főleg úgy, hogy az egykori szegedi edző, Zseljko Djokics először tér vissza pécsi vezetőedzőként.

– Egész héten speciálisan a Pécsre készültünk, hiába dőlt már el az alapszakaszbeli helyezésünk, fontos lesz a mai rangadó – mondta Laklóth Anna, a csapat irányítója. – Igyekeztünk a védekezésükkel szemben hatékony támadásvariációkat begyakorolni, sokat videóztunk, elemeztük a játékukat. Bízom benne, hogy megszorongatjuk a tabella második helyezettjét.

A két együttes tavalyi első szegedi meccse gyakorlatilag az alapszakasz-aranyról döntött, akkor a Pécs nyerte a versenyfutást. A mecsekaljaiaknak most is van még esélyük az első helyre, ehhez pedig az kell, hogy Szegeden, majd az utolsó fordulóban a Sopron ellen hazai pályán is nyerjenek.

Szezonenko (8) játéka kérdéses a Pécs ellen.  Fotó: Schmidt Andrea

Szezonenko (8) játéka kérdéses a Pécs ellen.

A Szeged már biztosan hatodik, és jelen állás szerint a Győrrel találkozik a rájátszásban, addig azonban még sok idő van hátra. Most a legfontosabb a mai mérkőzés.

– Pécsett legutóbb súlyos, 94–64-es vereséget szenvedtünk. Engem már az is bosszant, amikor kikapunk, pláne az, amikor ilyen különbséggel, így nem hagyhatjuk, hogy ez megismétlődjön. Mindenképpen megszorongatnánk Fegyvernekyéket. Nem véletlenül emeltem ki az ő nevét, érzésem szerint Iványi és Quigley mellett az ő semlegesítése lehet a legfontosabb a meccsen – mondta végül Laklóth Anna.

A találkozón egyébként először láthatja majd a szegedi közönség a vendégek tavalyhoz képest egyetlen új légiósát, az amerikai Griffint, aki viszont nem biztos, hogy összefuthat majd a hazaiak ukrán válogatottjával, Szazonenkóval: a hátvéd ujjsérülést szenvedett a dobókezén, így kérdéses a játéka.

A várható kezdőcsapatok

Mediteam Szeged:
Laklóth, Szazonenko, Rasheed, Roglics, Zserzserunova. Vezetőedző: Mészárosné Kovács Andrea.
Pécs 2010: Iványi, Fegyverneky, Quigley, Nagy-Bujdosó, Griffin. Vezetőedző: Zseljko Djokics.

Hungerit: kétgólos előny a Rapallo ellen

Két góllal, 7-5-re nyert a Hungerit-MetalCom Szentes az olasz Rapallo ellen a női vízilabda LEN-kupa… Tovább olvasom