2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

Miksi Richárd a jövő reménysége

A junior magyar bajnoki cím megszerzése után a bakui Európa Játékokon is részt vehetett Miksi Richárd. A HSÚVC 17 esztendős úszója jövőre hazai pályán a korosztályos kontinensviadalon szeretne szép eredményt elérni.
A bakui Európa Játékokon élete első medencés világversenyén vehetett részt a Hódmezővásárhelyi Szenior Úszó és Vizilabda Club tehetsége, Miksi Richárd. A 17 esztendős sportoló az idáig vezető úton komoly sikert ért el: junior magyar bajnoki címet szerzett 100 méter mellen, ebben a számban pedig tavaly serdülőként is nyert, illetve korábban a gyerek korosztályban is szerzett ob-aranyat. Ennek ellenére Bakuban 200 méteren és 4×100 méteren könyvelhette el a legjobb helyezéseit: előbbi számban 15. lett, utóbbiban pedig társaival épphogy lemaradt a döntőről.

– Óriási élmény volt és remek tapasztalat. Tetszett a hangulat és a szervezés, valamint az is, hogy közelről láthattam a rivális nemzetek képviselőinek munkáját – nyilatkozta Miksi Richárd, aki a nyílt vízi úszást is kipróbálta már, tavaly a balatonfüredi junior vb-n negyedik lett csapatban, de inkább a medencés versenyek vonzzák.

Miksi Richárd. Fotó: DM

Fő száma tehát a 100 méter mell, de a kétszer nagyobb távot is jól bírja, amelynek olimpiai bajnoki címvédője Gyurta Dániel. A klasszis rendszeresen Hódmezővásárhelyen készül, így természetesen ő Richárd példaképe is.

– Másfél hete volt a legnagyobb élményem vele kapcsolatban, közös edzést tartottunk és megnézte az úszásom. Azt mondta, hogy jó a ritmusom – mesélte örömmel Miksi, majd ráért a terveire. – Jövőre Hódmezővásárhelyen rendezik a medencés ifjúsági Európa-bajnokságot. Hazai pályán nagyon szeretnék döntőzni, a fináléban pedig a lehető legjobb eredményt elérni. A 2017-es

budapesti világbajnokság idején már pont a felnőttek közé tartozom majd, így oda is jó lenne kijutni, de ennyire előre még nem mernék jósolni – zárta szerényen a beszélgetést Bán Sándor tanítványa.

Az ifjúságé a Maty-ér

Az Európa-bajnokság után a második legrangosabb utánpótlás evezős versenynek ad otthont péntektől vasárnapig a szegedi Maty-ér. Tovább olvasom