2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Mindenki örülhetett

A Valdor-Szentesi VK a Szeged VE együttesét fogadta a férfi vízilabda OB I Csongrád megyei rangadóján, amelyet az első negyedben szerzett előny megtartásával 13–10-re a vendégek nyertek.
Valdor-Szentesi VK–Szeged VE 10–13 (1–5, 5–3, 0–3, 4–2)
Férfi vízilabda OB I, 20. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 150 néző. Vezette: Vojvoda I., Fodor R.
Valdor-Szentesi VK: Horváth A. – PELLEI 3, Józsa 1, Nagy 1, Németh 1, Kistamás 2, Szabó I. 1. Csere: Hegedűs B., Kiss 1, Hegedűs I., Bodor, Werner, Csuka. Vezetőedző: Matajsz Márk.
Szeged VE: Nagy – Decker 2, Kiss 2, SZIVÓS 3, Juhász 2, Tóth M. 2, Seman. Csere: Molnár D. (kapus), Sánta 1, Hegedüs 1, Kunac, Török, Vincze M., Zsigri. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 9/1, ill. 6/1.
Gól – ötméteresből: 3/2, ill. 4/4.
Kipontozódott: Németh, ill. Kunac.

A két csapat és a szurkolók is bőven találtak pozitívumot a Valdor-Szentesi VK és a Szeged VE férfi vízilabdacsapatának összecsapásán.

A Széchenyi ligeti uszodában rendezett Csongrád megyei derbi elsősorban a szurkolók számára volt remek, hiszen a nők csúcsrangadójával (Szentes–Szeged) dupla élményben részesültek, a férfiak csatájában sok gólt láttak, a hölgyeknél izgalomban sem volt hiány, és ahogy Vincze Balázs is kiemelte: a hangulat egész délután a régi idők klasszikus bajnokijait idézte.

A Valdor ugyan hagyta, hogy már az elején ötgólos előnyt szerezzen a Szeged, de a folytatásban minden elismerést megérdemeltek a Kurca-partiak, három góljával pedig Pellei Frank ki is emelkedett a mezőnyből. A második félidőben nyújtott teljesítményre a szombati, OSC elleni nagyon fontos OB I-es találkozón mindenképp lehet építeni.

A Szeged az első negyedben alapozta meg a sikert, majd elkényelmesedett. Ha az első nyolc percben mutatott koncentrációt szombaton Szolnokon is hozni tudja a csapat, és a kulcsjátékosok is megtartják lövőformájukat – Decker Ádám bekként szerzett két gólt, és ez már nem először fordul elő –, akkor a papíron legnagyobb ellenfél otthonában is győztesen hagyhatják el az uszodát, ahogy legutóbb a kupadöntőben is történt.

Matajsz Márk: – Az első két negyedben elaludtunk, ezért tudott elhúzni a Szeged öt góllal. Utána volt tartásunk, védekezésben és támadásban is jól teljesítettünk, az OSC elleni fontos bajnoki előtt jó mérkőzést játszottunk.

Vincze Balázs: – Ellentétes negyedek jellemezték a mérkőzést, ami a koncentráltságunk változékonyságából is adódott. Összességében egy jó hangulatú meccs volt, a szegedi és a szentesi drukkerek is kitettek magukért, a régi idők megyei rangadóit idézte a találkozó.

Régi idők rangadója. A fehér sapkás, szentesi Hegedűs I. Tóth M. (12) és Seman szorításában. Fotó: Vidovics Ferenc

Szedeák: hiába a jó ritmus

A férfi kosárlabda NB I A csoportjában az alapszakasz utolsó fordulójában a Naturtex-SZTE-Szedeák hat ponttal (82–76) kikapott Sopronban.