2017. 08. 21. hétfő - Sámuel, Hajna 14°C | 24°C Még több cikk.

Nagy csatában kapott ki a Tiszavirág Szeged

Hatalmas csatában 10-9-es vereséget szenvedett az FTC otthonában a Tiszavirág Szeged Diapolo férfi vízilabdacsapata, így a két győzelemig tartó párharcban a Fradi 1:0-ra vezet.
Ferencvárosi TC-Tiszavirág Szeged Diapolo 10-9 (2-2, 3-2, 2-2, 3-3)
E.ON férfi vízilabda OB I, A4-A5, első mérkőzés, Budapest, 400 néző.. Vezette: Horváth, Marosvári.
FTC: Gárdonyi (6 védés) - Avramovics 2, Csapó 1, Katonás, Nyéki 2, Roach, Swift 1. Csere: Ernyey, Regős, Jansik 1, Kolozsy, Marnitz 3. Vezetőedző: Varga Zsolt.
Tiszavirág Szeged Diapolo: Meixner (7 védés) - Kiss Cs. 1, Seman, Varga II. Zs. 3, Manhercz K. 3, Manhercz Á. 2, Kunac. Csere: Sánta, Chilkó, Palotás, Török A.,   Vezetőedző: Varga Péter.
Emberelőny - gól: 8/4, ill. 9/5.
A 2 győzelemig tartó párharc állása: 1:0 az FTC-nek
Folytatás: Április 22. (szerda) 18.30-kor Szegeden.

Varga Péter, a Szeged vezetőedzője: - A rájátszás egy egészen más történet. Sok helyzetet kidolgoztunk, de ezeket nem tudtuk értékesíteni, főleg, a meccs elején hibáztunk sokat. A hittel és az akarattal nem volt gond, inkább görcsössé váltunk. A teher érződött a csapaton, ezt kell elengedünk. Gratulálok a Fradinak, jól játszott, folytatás Szegeden.

IV. negyed:
8. negyed: Seman kiállítják. Nee! Kihúzza a Fradi, így előnybe kerül.
7. perc: Hazai kapufa, majd elveszik a labdát a Szegedtől. Kontra. Mehet a Szeged. Nyéki is kiáll, Manhercz Krisztián középről a léc alá, 10-9.
6. perc: Varga II. Zsoltot állítják ki. Marnitz közelről, hiába reklamálják a szegediek, hogy 2 méteren belül volt, a gól ér: 10-8. Szegedi előny, időkérés. Kiss, kapufa.
5. perc: Kiss Csaba, a kezekről fölé. Meixner ismét, marad a Fradinál a labda.
4. perc: Elveszik a Szegedtől a labdát. Török Andrást állítják ki. Remek szegedi blokk. Kiss szerzi meg.
3. perc: Kunac harcol ki előnyt. Kézről, kézre megy a labda, Manhercz Krisztián vágja be, 8-8. Nyéki a felsőbe, hihetetlen nagy gól, 9-8.
2. perc: Varga II. Zsolt távolról, Gárdonyi szépen véd. Szerencse is kell néha, hazai kapufa.
1. perc: A Szegedé a labda. Seman ötméterest harcol ki. Varga II. Zsolt, 7-7. Előnyben a Fradi, Nyéki váltja gólra, 8-7.

III. negyed:
8. perc: Elveszik a Fraditól a labdát. Gárdonyi véd, Kunacot kiállítják. Meixner kétszer véd, így 7-6 a harmadik negyed után.
7. perc: Katonás sokkal fölé. Újabb előny, Manhercz Ádám lövőcsel, gól, 7-6.
6. perc: Regős húzta kapura, Meixner. Kontra, Kiss Csabát állítják ki. Meixner fejjel véd. Most hazai oldalon kiállítás, időt kér Varga Péter. Kunac mellé.
5. perc: Szegedi labdaszerzés. Gárdányi jól jön ki a kapuból.
4. perc: Úszik a hajó. Avramovics a kapufával együtt, 7-4. Előny. végre bent, Manhercz Ádám, 7-5.
3. perc: Meixner véd. Marnitz előnyből, egy kipattanót szedett össze, 6-4. Előnyben a Szeged. Palotás telibe a kapufát, nincs szerencséje.
2. perc: Swift, ez is fölé. Seman, nagyon mellé.
1. perc: Ismét a Fradié a labda. Jansik fölé, blokkolta Kiss Csaba. Eladja a Szeged a labdát.

II. negyed
8. perc: Sántát állítják ki. Jansik lövi be az alsó sarokba, 5-4. Seman fölé, 5-4.
7. perc: Meixner! Eddig remek. Előnybe kerül a Fradi, parádés szegedi labdaszerzés. Manhercz Ádám messziről, mellé. Meixner elkapta a fonalat.
6. perc: Marnitz gyorsan gólt szerzett, 4-4. Kiss Csaba középre, Gárdonyi véd.
5. perc: Nyéki és Seman is kiállítást kap. Regős húzza fölé centerből. Varga II. Zsolt, kiemelkedik, és bevágja, remek, 3-4. Török András állítják ki.
4. perc: Két hazai blokk. Hiába a hazai kapufa, előtte szabálytalanság, így jöhet a Szeged.
3. perc: Meixner úszik a levegőben, és véd hatalmasat. Seman harcol ki előnyt.
2. perc: Remek szegedi labdaszerzés. Manhercz Krisztián villan, micsoda gól, 3-3.
1. perc: A Fradi hozza el a labdát. Avramovics nagy gólja, nem véletlenül világbajnok, 3-2. Kiss kezéből esik ki a labda.

I. negyed
8. perc: Előnyben a Szeged, elveszik a labdát. Meixner jön, Roach ejt, fölé. 2-2 az első negyed után.
7. perc: Megszerzi a labdát a Fradi. Újabb hazai előny. Elveszik a hazaiaktól. Időt kér a Szeged.
6. perc: Előnyben az FTC. Csapó a rövid alsóba vágja be, előtte Meixner pedig védett.
5. perc: Kontra, ismét mehet a Szeged. Újabb előny, Kiss Csaba vágja be a hosszú alsóba, 1-2. Hazai előny. Kimarad, Ernyey fölé. Időt kér a Fradi.
4. perc: Kunac lövését blokkolják. Gárdonyi véd, marad a Szegednél a labda. Avramovics áll ki.  Varga Zs. II. hatalmas bombája, 1-1.
3. perc: Meixner véd hatalmasat, Seman ziccerben, fölé, kár... Labdát szerzett a Szeged.
2. perc: Swift szerzi a meccs első gólját, 1-0. Seman harcol ki kiállítást. Seman lő, Gárdonyi véd.
1. perc: A Fradi hozza el a labdát. A szegediek szerzik meg a labdát. Kiss passza nem jut el Semanhoz.

Üdvözlünk minden szegedi sportbarátot, már a bemutatás zajlik.

A Tiszavirág Szeged Diapolo gárdája ma 18.30-kor megkezdi az egyik fél második győzeleméig tartó párharcot a FTC ellen idegenben. Délelőtt még egy átmozgató tréninget vezényelt Varga Péter, előtte készített a fiatal szakemberrel interjút a delmagyar.hu.

Varga Péter nyilatkozott.

Megyei foci: eredmények az NB II-től a megyenégyig

A SZEOL SC NB III-as futballcsapata itthon győzte le a Baját, míg a megyeegyes… Tovább olvasom