2018. 01. 24. szerda - Timót -3°C | 4°C Még több cikk.

Percről percre: Pick Szeged - Debrecen 37-28

Biztosan jutott a legjobb négy közé a Pick Szeged a Magyar Kupában. Bajuszék a sorozat negyedöntőjében remek játékkal iskolázták le a Debrecen együttesét. VIDEÓVAL ÉS HANGANYAGGAL

Pick Szeged–Debreceni KSE 37–28 (19–10)

Férfi kézilabda Magyar Kupa, negyeddöntő. Kunszentmárton, 600 néző. Vezette: Nagy, Túróczy.
Pick Szeged: MARJANAC – KRIVOKAPICS 5, GHIONEA 7, Herbert, Andjelkovics 3, ZVIZEJ 6, PETREA 4. Csere: Vadkerti 2, OSMAJICS 7, Sutka 2, Stamate 1, Bajusz. Edző: Vladan Matics.
Debrecen: Djordjevics – NORIS 1, RÉDEI 5, FREY T. 6 (5), Roman, KELECSEVICS 3, Ambrus 1. Csere: Pereverzia (kapus), Habuczki 2, Tarnavölgyi, 3 Sipos, Juhász 1, Gúnya 3, Lókodi 3. Edző: Kovács Mihály.
Kiállítások: 12, iil. 8 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5.

A Pick trénere, Vladan Matics a jó játék mellett annak örült, hogy senki sem sérült meg a csapatából. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Herbert Gábor szerint a Szegednek negyedóra kitűnő védekezés is elég volt a sikerhez. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A Debrecen ezúttal nem tudott felnőni a feladathoz - emelte ki a Pick egykori klasszisa, Habuczki Tamás. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Bendó Csaba: Nagyszerű mérkőzésen, látványos játékkal sikerült a továbbjutás. A szépszámú közönség is nagyszerűen szórakozott, mindent megtettünk, hogy kiszolgáljuk őket. Nem történt sérülés, készülhetünk a bajnoki elődöntőre a Dunaferr ellen.

60. perc: Rédei góljára az utolsó másodpercben felel Ghionea, ez a vége 37-28.

59. perc: Sutka álompasszát Ghionea vágja be 36-27.

57. perc: Ghionea és Lókodi a hunyó, Marjanac mutatványait még Puljezevics is megtapsolja 35-27.

54. perc: Sutka góljánál örjöngenek a Pick-hívek, Lókodi dugójánál lenyugszanak 34-26.

54. perc: Rédeit nem sikerül megállítani, Marjanac kapujáig tapossa a parkettát 33-25.

52. perc: Lókodi a lókötő, Matics időt kér 33-24.

51. perc: Rédei farag a hátrányból, erre Sutka kapcsol 33-23.

Bendó Csaba: Lélekben már feladta a Debrecen, voltak ugyan felvillanásaik, de a Szeged letörte a szarvukat. Az adok-kapok játékból is mi jöttünk ki jobban és újra a Pick dominanciája érvényesül. Jöhet a fieszta.

50. perc: Ismét közte tíz, ezúttal Vadkerti a tettes, időt kér a Debrecen 32-22.

Vadkerti Attila a jó védekezési forma megválasztásában látta a magabiztos győzelem okát

49. perc: Tarnavölgyi csuklója után Osmajics keze villan 31-22.

48. perc: Zvizej hétméteresből jegyzi saját maga hatodik, csapata harmincadik gólját 30-21.

47. perc: Frey bizonyítja, hogy a büntetődobáson túl is van élet, most a szélről eredményes 29-21.

45. perc: Osmajics feltartóztathatatlan 29-20.

45. perc: Ghioneát csak szemmel tudják verni 28-20.

44. perc: Freyt ragasztják a büntetővonalra 27-20.

43. perc: Zvizej ejti át Pereverziát, Frey ezúttal is büntetőből adja meg a választ 27-19.

42. perc: Osmajics ragaszt irtózatos gólt, Frey büntetőből válaszol 26-18.

40. perc: Gúnya a szélről veszi be a szegedi kaput 25-17.

40. perc: Nem vénnek való vidék: Oscar díjas rendezés, ezúttal Habuczki Tamástól. A gól után a kiállítás sorsára jut a főszereplő 25-16.

Bendó Csaba: Kicsit leült a mérkőzés színvonala, rossz lövések, kiállítások tarkítják az összecsapást. A lényeg, hogy tartjuk a tekintélyes előnyt. Marjanac továbbra is tartja kiváló formáját, pedig valamelyest pontatlanabb előtte a fal, több a ziccerlövés.

38. perc: Andjelkovics növeli a szegedi előnyt, teljes létszámban a csapatok 25-15.

37. perc: Krivokapics majd Ambrus mattol 24-15.

36. perc: Tarnavölgyi kozmetikázza a részeredményt. Újabb páros kiállítás után 4 a 4 ellen támadnak a csapatok 23-14.

35. perc: Zvizej és Ghionea sem ismer kegyelmet 23-13.

35. perc: Rédei és Stamate páros kiállítása után Gúnya szélről jegyez szemfüles gólt 21-13.

33. perc: a válogatott jobbátlövő, Rédei István eredményes 21-12.

32. perc: Osmajics szaggatja szét a hálót 21-11.

31. perc: Osmajics átlövésgólja után a túloldalon Tarnavölgyi is beköszön 20-11.

A Pick remekül felkészült ellenfeléből és a gyors kontákra építve 10 perc alatt szétzilálta a Debrecent. A fantasztikus kezdés után sem álltak le Krivokapicsék, tovább űzték ellenfelüket és látványos gólokat szerezve szórakoztatták az értük Kunszentmártonra is elutazó Pick-fanatikusokat.

Bendó Csaba: Nagyon jó játékkal rukkolnak elő a fiúk, magabiztosan vezetünk. A határozott, kemény védekezés az alapja a mai parádénak és Marjanac is elkapta a fonalat. A második félidőben sem fogunk leállni, be kell vinni az utolsó ütést, már a játékrész elején és utána már csak arra kell vigyázni, nehogy valaki megsérüljön. Határozott játékot várok a folytatásban is.

30. perc: Stamate jegyzi a félidő utolsó találatát 19-10.

30. perc: Osmajics 10 méterről tüzel, Habuczki beállból pöttyint a túloldalon 18-10.

29. perc: Frey Tamás érkezik a büntetőhöz és beveszi az eksztázisban védő Marjanac kapuját, időt kér a Szeged 17-9.

27. perc: Kalecevic találatára Ghionea felel, majd Gúnya a szélről eredményes 17-8.

26. perc: Ghionea lerohanás után növeli 10 gólosra a szegedi előnyt 16-6.

24. perc: Vadkerti estében sem esik kétségbe 15-6.

22. perc: Krivokapics büntetőből is pontosan céloz 14-6.

21. perc: Juhász és Rédei találata közé Andjelkovics ékel egyet 13-6.

Bendó Csaba: Erre a forgatókönyvre gondoltam. Mindjárt a kezünkbe vettük az irányítást és egy percre sem lankad a fiúk figyelme. Kellő összpontosítás, magabiztos védekezés és jó kapusteljesítmény a magabiztos vezetés kulcsa.

A Debrecen kubai légiósa, Yunier Noris a mérkőzés végén sok sikert kívánt egykori csapatának

20. perc Petrea góljára Noris válaszol a szélről 12-4.

19. perc: Frey a harmadik debreceni büntetőt már értékesíti 11-3.

18. perc: Andjelkovics és Osmajics is megszerzi az első dugóját 11-2.

17. perc: Kelecevic a 15. percben(!) szerzi a Debrecen első találatát, majd rögtön utána dupláz 9-2.

15. perc: Ghionea újabb gólja után Marjanc Sipos büntetőjét is védi, majd Krivokapics is betalál 9-0.

11. perc: Krivokapics bőszíti tovább a debreceniek edzőjét, Kovács Mihályt 7-0.

11. perc: Frey büntetőből sem tudja bevenni Marjanac kapuját. Mikor dob itt gólt a Debrecen?

8. perc: Zvizej ássa tovább a két csapat közötti gödröt 6-0.

Bendó Csaba: Zseniálisan kezdtünk, az első pillanattól komolyan vesszük a mérkőzést, hamar el akarjuk dönteni az összecsapást. Ezzel a lendülettel kell folytatni védekezésben és támadásban is.

6. perc: Petrea újabb gólja után időt kér a Debrecen 5-0.

5. perc: Petrea felállt fal ellen is megtalálja az ellenszert, majd Zvizej is betalál 4-0.

Védekezésben a két átlövő, Petrea és Krivokapics kikerült a szélre, onnan indítják labdaszerzés után a kettesben védekező szélsőket.

3. perc: Zvizej is rohanás után eredményes, Marjanac bravúrja is kellett a gólhoz 2-0.

1. perc: Krivokapics lerohanásból jegyzi az első Pick találatot 1-0.

A csapatok felvonultak a küzdőtérre, a Debrecen kezdi majd a mérkőzést. Ahogy az várható volt, Marjanac kezd a szegedi kapuban. A hálóőrön kívül még Petrea, Zvizej, Andjelkovics, Herbert, Ghionea és Krivokapics a kezdőcsapatban.

Bendó Csaba: Nehéz sorozaton vagyunk túl, mindenkinek jól jött a húsvéti pihenő, igaz néhányan a válogatottal voltak, de ők is sérülés nélkül tértek vissza. Húsvét hétfőn két edzéssel, kedden egy ráhangoló tréninggel készültünk a Debrecen ellen. Aztán sincs megállás, mert szombaton következik a Dunaferr elleni bajnoki elődöntő első felvonása. Szeretnénk minél gyorsabban letudni azt a párharcot, bár a tavalyi idényben pont az volt a siker kulcsa, hogy több nehéz mérkőzésen pallérozódtunk a fináléra a leengedő Veszprém ellen. Persze, nem becsüljük le az újvárosiakat, pokoli ütközetek várnak ránk.

Puljezevics játéka kérdéses, nevezték a talákozóra, de fájlalja a térdhajlító izmát, igaz az utóbbi időkben remeklő Marjanac ezúttal is pótolhatja a magyar válogatott hálóőrét.

Bendó Csaba: Nem csak a debreceni, de a szegedi bajnoki mérkőzés is kőkemény volt, Habuczkiék nem adják olcsón a bőrüket. Fontos, hogy már az elején sikerüljön meglépnünk, mert egyébként a szívós debreceniek nagyon megnehezíthetik a dolgunkat. Bízom a csapatban, meg kell nyernünk az összecsapást.

Már 16 óra előtt begördült a Pick autóbusza Kunszentmártonra, a debreceniek valamivel korábban érkezhettek, mert Habuczki Tamás a szegediek egykori játékosa a bejáratnál várta a barátait, akiket egyenként üdvözölt. A csupaszív játékos nem bonyolódott jóslatokba, csupán annyit jegyzett meg, hogy egyszer volt Budán kutyavásár, azaz a Debrecennek idén egyszer sikerült megráncigálnia az oroszlán bajszát, de ez nem biztos, hogy még egyszer sikerül.

Yunier Noris Norist is körbecsókolták egykori játékostársai, a kubai légiós fülig érő szájjal beszélt csemetéiről: a hároméves ikrekről, Rubenről és Rebekáról valamint kétéves kislányáról.

A mellizomszakadást szenvedett Bendó Csaba ezúttal nem lesz ott a csapatban, így a kitűnő szélső kommentálja majd a pályán történteket.

A Picknek nem árt óvatosnak lennie ellenfelével, a  cívis város csapata ugyanis tavaly szeptemberben a bajnokság negyedik fordulójában óriási meglepetésre 30-27-re legyőzte Vladan Matics együttesét. Akkor különösen a 8 gólig jutó Gúnya és a 7 gólt jegyző Frey Tamás jeleskedett. A szegedieknél éppen Bendó volt a legeredményesebb (Andjekoviccsal együtt 5-5 gólt szereztek), ám ő sérülés miatt nem léphet ma pályára.

Az összecsapás 17 óra 30 perckor kezdődik, a továbbjutás egy mérkőzésen dől el. A bajnokságban egyszer már meglepte a szegedieket a cívis város csapata, a kupában revansra készülnek Vladan Matics tanítványai. Kövesse nyomon az eredmény alakulását élőben a delmagyar.hu weboldalon!