2017. 04. 29. szombat - Péter 7°C | 22°C Még több cikk.

Percről percre: Pick Szeged - Dunaferr 25-20

A Pick Szeged került előnybe a három győzelemig tartó bajnoki elődöntő első mérkőzésén, miután magabiztosan nyert az Újszegedi Sportcsarnokban a Dunaferr ellen. A vendégek még soha nem tudtak nyerni a szegedi arénában és ezúttal is lógó orral távoztak. VIDEÓVAL ÉS HANGANYAGGAL
PICK-SZEGED–DUNAFERR 25–20 (15–9)
2500 néző. Vezette: Herczeg, Südi

SZEGED: MARJANAC, KRIVOKAPICS 7 (2), Ghionea 4, Herbert, ANDJELKOVICS 3, Zvizej 2, Petrea 2. Csere: Djurkovics 1, OSMAJICS 3, Bajusz 1, Vadkerti, Stamate, Sutka 2.

DUNAFERR: Stochl, Miss 3, Bozovics 1, Nagy K. 3, Zubai, Grebenár 4, Törő 7 (1). Csere: Mikler (kapus), Rosta M., Kemény, Tóth J. 1, Sándor Á., Mino.

Kiállítások: 6 perc, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/1.

A Pick trénere, Vladan Matics a győzelem ellenére kicsit dohogott a mérkőzés után. Hallgassa meg hanganyagunkat!

A szegediek irányítója, Daniel Andjelkovics hatalmas jégdarabokkal hűtötte a vádliját az összecsapás után, de mint elmondta csupán a fáradtság, a görcs miatt volt szüksége jégre. Hallgassa meg hanganyagunkat!

Bendó Csaba: Érdekes találkozó volt, magabiztos előny tudatában elherdáltuk a lehetőségeinket. Az újvárosi mérkőzésre bőven van javítani valónk, de a védekezésünkre alapozhatunk, a támadásban pedig még van mit javítanunk, olajozottabbá tenni. Gratulálok a csapatnak!

60. perc: Miss ziccerét is magához öleli Marjanac, az utolsó másodpercben a mezőny legjobbja, Krivokapics állítja be a végeredményt 25-20.

Krivokapics Milorad ezúttal jó játékkal és hét góllal segítette csapatát

58. perc: Marjanac bizonyítja klasszisát, Krivokapics fölé tüzel, időt kér a Dunaferr.

54. perc: Krivokapics büntetőből pontos, majd begyűjti a második kiállítását 24-20.

52. perc: Nagyon kellett Krivokapics ötödik gólja 23-20.

50. perc: Két gólra feljön a Dunaferr, Törő duplájával, Matics időt kér 22-20.

49. perc: Törő használja ki a Szeged megtorpanását 22-18.

Bendó Csaba: Gödörbe került a csapat, de Matics jókor kért időt. Gyorsan próbáltuk befejezni a támadásokat, rendezni kell a sorokat.

48. perc: Bozovics az első dugóját jegyzi, kicsit leáll a Pick 22-17.

47. perc: Miss góljával közelítenek a vendégek 22-16.

46. perc: Stamate lövi fejbe Miklert, Törő viszont eldodja Marjanac dereka mellett 22-15.

45. perc: Sutka talpról suhint, tombol a csarnok 22-14.

41. perc: Ghionea a hős, Marjanac pedig tálentum: fal a kapuban 21-14.

40. perc: Miss ejti át Marjanacot 20-14.

39. perc: Törő trafál mellé büntetőből. Krivokapics jegyzi a 20. szegedi találatot 20-13.

38. perc: Ghionea lerohanás után bolondítja Stochlt 19-13.

Bendó Csaba: A játékrész elején a könnyű gólok domináltak, erőlködés nélkül potyogtak a gólok. A védekezést helyre kell állítani, támadásban sem szabad kapkodni. Nyugodtabban, megfontoltabban kell folytatni.

35. perc: Törő átlövésből is veszélyes 18-13.

33. perc: Osmajics ott folytatja, ahol az első félidőben abbahagyta, most Nagy helyett Grebenár találatával kapaszkodik a Dunaferr 18-12.

32. perc: Bajusz góljára is Nagy Kornél felel 17-11.

31. perc: Sutka mutatkozik be góllal, Nagy Kornél pedig már négynél jár 16-10.

Sutka és Bajusz is pályán támadásban a második játékrészben.

A Dunaferr halogató taktikája, a hosszú támadásvezetés nem vált be, mert a Szeged masszívan és nyugodtan védekezett, nem hagyta, hogy az újvárosiak ráerőszakolják a játékukat. A Pick megfontoltan, apránként növelte a különbséget és megnyugtató előnyt szerzett a szünetre a feltűnően sportszerű mérkőzésen.

Bendó Csaba:
Európai szintű védekezés, pazar kapusteljesítmény, remek csapategység. A második félidőben tovább lehet növelni az előnyt és magabiztosan nyerhetünk. Ez lökést adhat a következő összecsapásokhoz.

Bakos Dávid: Szorosabb első félidőre számítottam, a védekezésünkkel nincs komolyabb probléma, de elől nem tudjuk szétszedni a Szeged védőfalát. Gyorsabban kellene járatnunk a labdát, fel kell pörgetnünk a támadójátékunkat, mert csak így tudunk felzárkózni.

30. perc: Nagy Kornél és Osmajics gólpárbaja is belefér még az első félidőbe 15-9.

30. perc: Krivokapics a nehéztüzér, a kapufa is sajog, az átlövőt kiállítják, ez az első 2 perces büntetés 14-8.

28. perc: Nagy Kornél mentené a menthetőt, de Andjelkovicsnak is marad gól a kezében 13-8.

27. perc: Osmajics emelkedik két emelttel magasabbra, mint az előtte tornyosuló védőfal, talán még a talpát is mecsiklandozhatták volna 12-7.

26. perc: Marjanac vadássza le Miss büntetőjét. Időt kér a Szeged.

25. perc: Törő sem rontja el a túloldalon a hétméterest 11-7.

24. perc: a mérkőzés első (!) büntetőjét Krivokapics értékesíti 11-6.

22. perc: Tóth József Marjanac lába alatt pöttyint a kapuba 10-6.

19. perc: Andjelkovics dugójával duzzad tovább a szegedi előny 10-5.

18. perc: Djurkovics hasal be a vendégek hatosára 9-5.

Bendó Csaba: Nem szép és nem látványos a mérkőzés, brusztolós kézilabdát játszik mindkét csapat. Nekünk sikerült hamarabb lehiggadnunk, a félidő vége felé már látványos dolgaink is akadtak és a kapusteljesítményünk is kiváló. többször elbizonytalanítottuk, passzív játékra kényszerítettük őket. Jó úton haladunk a győzelem felé.

17. perc: Petrea találja meg a rést a pajzson, de megsérül a keze 8-5.

16. perc: Grebenár farag a hátrányból 7-5.

15. perc: Zvizej befutás után beállóból találja meg a kaput 7-4.

Egyelőre kevés a gól, mert a Dunaújváros igyekszik minél tovább a szegedi kapu előtt tartani a labdát, többször megvárták, amíg a bírók passzív játékot jeleznek. A Pick nehezen lendül játékba, de ha sikerül elhúzniuk három-négy góllal, akkor lerázhatják magukról ellenfelüket.

12. perc: Andjelkovics a vezér: középről írtóztató erővel veszi be Stochl kapuját 6-4.

11. perc: Krivokapics keze sül el 5-4.

11. perc: Miss töri meg a hosszú gólcsendet, egyenlít a Dunaferr 4-4.

Bendó Csaba: Pontatlanul, idegesen kezdett mindkét csapat, de ez a tét nagyságának is betudható. Remélem mi higgadunk le hamarabb és ha az első félidő kicsit nyögvenyelősebb is lesz, a második játékrészben felőröljük a fiatalabb, de rutintalanabb ellenfelünket. Nem szabad kapkodnunk, nem sok góllal kell nyerni, hanem meg kell nyerni a mérkőzést.

7. perc: egy újvárosi dugóra (Nagy Kornél) duplán számol a Szeged (Ghionea, Petrea) 4-3.

6. perc: Törő gyors támadás után egyenlít 2-2.

Marjanac ezúttal is bravúrokkal mutatkozik be a szegedi kapuban, Törő ziccerét fogja.

4. perc: Törő a balszélről, Ghionea a jobb szárnyról eredményes 2-1.

3. perc: Zvizej lerohanás után szerzi a mérkőzés első találatát 1-0.

A találkozót a vendégek kezdik, a Szeged kezdőcsapata: Marjanac- Zvizej, Petrea, Andjelkovics, Herbert, Ghionea, Krivokapics.

Meglehetősen foghíjas a lelátó, a vártnál kevesebben választották szombat délutáni programnak a kézilabda mérkőzést.

Mindenféleképpen győzelmet várok, minden hazai mérkőzésünket nyernünk kell a céljaink eléréséhez. Rengeteg mérkőzést játszottunk a szezonban, jó lenne 3-0-ás győzelemmel túllépni az Újvároson. Most pont az ellenkezője van, mint tavaly, kevésbé hiányoznak a plusz mérkőzések, mint akkor.

Bakos Dávid: Szoros mérkőzésre számítok, de egyértelműen a Pick az esélyes. Óriási kérdés, hogy a bajnokság hajrájára és a Magyar Kupa négyes döntő előtt ki tud jobban formába lendülni. Két hajtós csapat találkozik, biztos nagy rohanás és kemény védekezés lesz. Ami engem illet: ez a szezon már elúszott számomra, a nyári alapozásra leszek ismét bevethető.

Tavaly hasonló párosításban találkoztak a csapatok a legjobb négy között, akkor a Pick csak az ötödik összecsapáson tudta kivívni a fináléba jutást, igaz a döntőben az ősi rivális Veszprém sem tudta megállítani Vladan Matics csapatát.

Ami egyedül borúlátásra ad okot: továbbra is többen sérüléssel bajlódnak. Puljezevicsnek a térde, Djurkovicsnak az ujja fáj, de ha kell mindketten vállalják a játékot. Bendó Csaba ugyanakkor izomszakadás miatt biztos, hogy nem lehet a keretben. A kitűnő szélső így ezúttal is segíti majd hozzászólásaival még élvezhetőbbé tenni online tudósításunkat.

A Dunaferrnél is akadnak maródiak: a volt szegedi Bakos Dávid műtét után lábadozik és a porccal operált Zubai Gábor sem játszhat. Ott lesz viszont az újvárosiak keretében a Veszprém üdvöskéjének, Putics Barnának az öccse, Bence. Az átlövőt januárban igazolták az újvárosiak.

A másik ágon a tavalyi ezüstérmes MKB Veszprém 37-28-ra verte pénteken a PLER együttesét.