2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Pick: Nagy pofonnal indult

A 20. percig nyílt volt a bajnoki döntő, ezután azonban esélyt sem hagyott az MKB-MVM Veszprém a Pick Szeged ellen az NB I fináléjában, és 15-9-es félidő után 30-21-re nyert. A folytatás vasárnap Szegeden.
MKB-MVM Veszprém-Pick Szeged 30-21 (15-9)
Férfi kézilabda NB I, döntő, 1. mérkőzés. Veszprém, Veszprém Aréna, 4000 néző. Vezeti: Kékes Cs., Kékes P.
MKB-MVM Veszprém: Alilovic - Ruesga 6, Sulic 2, Schuch, Nagy L. 4, Terzic, Ugalde 3. Csere: Borbély (kapus), Ilics 7/3, Iváncsik T. 1, Vilovszki 3, Gulyás, Iváncsik G. 4. Mocsai, Ligetvári. Vezetőedző: Carlos Ortega.
Pick Szeged: Mikler - Ancsin, Balogh 5, Mindegía 2, Zubai, Prce, Kekezovics 2. Csere: Tatai (kapus), Blazevic, Ilyés 4, Vranjes 1, Vadkerti 1, Parrondo, Larholm 5/4, Laszica. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Kiállítás: 8, ill. 6 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 4/4.

Nehéz ilyenkor bármit is mondani. Egy igazi szurkoló akkor is szereti a csapatát, és kiáll mellette, ha méretes verést kap. Pont ebbe a helyzetbe került a Pick Szeged NB I-es férfi kézilabdacsapata szerda este a bajnoki döntő első mérkőzésén: a címvédő MKB-MVM Veszprém jókora maflást suhintott oda Juan Carlos Pastor csapatának.

Nem bírt a Veszprémmel a Pick. Fotó: MTI/Kovács Anikó (képgaléria)

Lehet ilyenkor, a meccs után okosságokat mondani, hibákat keresni és találni, amiből sajnos volt bőven, de ez a szakmai stáb feladata. Ismerve a világhírű spanyol mestert, nem is hagyja szó nélkül ezt az elképzelés nélküli játékot. Pedig...

A 20. percig a kis csipetcsapat, azaz a 30 fős szegedi tábor boldogan ordította a világba, hogy „Pick Szeged!". Ekkor még egál volt az állás. Sajnos azonban látszott, hogy többen formán kívül játszanak. Mindegía az idény legrosszabb teljesítményével rukkolt elő, Mikler nem találkozott a labdával, Prce azon kívül, hogy lőtt egy arénacsúcsot, amit a hajrában Terzic megdöntött, nem sok vizet zavart támadásban. Egyedül az idény legjobbja, Balogh Zsolt tudta felvenni a versenyt a hazaiakkal, akiknél a sokak által leírt Ruesga bizonyította, hogy nem véletlenül klasszis.

A második félidő? Legalább a végére nem lett tíz közte, pedig volt az is, így egy súlyos vereséggel kezdődött a bajnoki döntő, 1:0 a Veszprémnek. Egy a szerencse: lehet javítani, hiszen vasárnap jön az idény utolsó szegedi fellépése. Ha a játékosok átérzik, hogy amit nyújtottak, az bizony kevés, akkor lehet javítani. Ez a csapat képes rá – csak akarni kell.

Juan Carlos Pastor:Nagyon sajnálom, hogy a 20. perc után szétesett a csapat játéka, támadásban tanácstalanság lett úrrá a játékosokon, így pedig egy ilyen erős együttes ellen nem lehet nyerni.
A mérkőzés online-tudósítását itt olvashatják.

Vezet a Veszprém a döntőben a Pick ellen

A 20. percig nyílt volt a bajnoki döntő, ezután azonban esélyt sem hagyott az Veszprém a Pick Szeged ellen az NB I fináléjában, és 30-21-re nyert. A folytatás vasárnap Szegeden. Tovább olvasom