2017. 01. 23. hétfő - Zelma, Rajmund -8°C | 4°C Még több cikk.

Pick Szeged: Kezdődhet a nagy számolgatás!

A sérülések miatt megfogyatkozó Pick Szeged 31–27-re kikapott a Kadetten Schaffhausen ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Herberték továbbra is harmadikak a csoportban, és jó eséllyel pályáznak a továbbjutásra.
Elképesztő számolgatás vette kezdetét a Pick Szeged buszán a svájci Kadetten Schaffhausen elleni BL-vereség (31–27) után. A matek témája természetesen a továbbjutás volt, mindenki azt latolgatta, mi kell ahhoz, hogy a Pick bekerüljön a legjobb 16 közé.

Elsősorban az, hogy a hátralévő két találkozóján, a szombati, Valladolid elleni és a jövő heti, aalborgi meccsén szerezzen két pontot. Ha ez összejönne, a Pick biztosan nyolcaddöntős lenne, és valószínűleg a harmadik helyen lépne tovább. A hatalmas hajrában lévő Minszk és a Schaffhausen harcol még a csoport harmadik és negyedik helyéért, az Aalborgnak a tegnapi vereségével már nincs túl sok esélye. Elvileg az is előfordulhat, hogy már a nyolc szegedi pont elég lesz a csoport harmadik helyéhez, hiszen a két riválisra komoly meccsek várnak (egyenlő pontszám esetén mindkét gárdának jobb az egymás elleni eredménye a Szegeddel szemben). Kulcsmeccs lehet a március 3-i Medvegyi–Minszk összecsapás, ahol az esélyek a hazaiak mellett szólnak – az utóbbi években csak a Pick tudott nyerni a csarnokukban –, kivéve, ha az orosz–fehérorosz barátság nem írja át az eseményeket. A még csoportelsőségért küzdő Valladolid is a mérleg nyelve lehet, reméljük, nem az eddigi formáját mutatja, hiszen idegenben remekel, hazai pályán viszont botladozik. Összegezve: a Picknek továbbra is a saját kezében a sorsa, és ahhoz, hogy lemaradjon a továbbjutást jelentő helyekről, több nagy meglepetésnek is történnie kellene.

Zubai Szabolcs sérülten is a Pick Szeged legjobbja volt. Fotó: Karnok Csaba
Zubai Szabolcs sérülten is a Pick Szeged legjobbja volt.
Fotó: Karnok Csaba

És akkor a mérkőzésről. A Pick szélsője, irányítója, Vadkerti Attila szavaival élve magát verte meg szombaton az együttes. A Szeged az elejétől a kezében tartotta a meccset, csak a szupertehetség, a jövőre már a Kielben szereplő észt átlövő, Patrail okozott gondot a jól működő védelemnek. Nagy segítséget jelentett a csapatnak a mintegy hetvenfős szegedi drukkerhad, amely olykor túlkiabálta az ezer svájci szurkolót.
Nem zárta azonban szívébe a winterthuri csarnokot a csapat, Tatai pénteki sérülése után – a kapus végül tudta vállalni a játékot, és jól is védett – előbb egy ütközés során Stranovsky, majd Zubai kényszerült lejönni a pályáról. A szlovák szélső nem is térhetett vissza a pályára, vállízület-sérülés miatt kéthetes kihagyás vár rá, Zubai fájós bokával is végigjátszotta a meccset, azonban 3–4 napot neki is ki kell hagynia. A megfogyatkozó Skaliczki-csapat a második félidőben kezdett fáradni, és a nyitott védekezésre váltó hazaiaknál feljavult Gustavsson kapus is, így 24–24-nél kiegyenlített, majd a vezetést is átvette a svájci csapat. A fordulópont a Szeged 51. percben kapott, kettős emberelőnye lehetett volna, ám ebből nem sikerült találatot elérni, így végül négy góllal, 31–27-re maradtak alul Katzirzék.

Annyi biztos, hogy a továbbjutással kapcsolatban a szombati, Valladolid elleni hazai meccs után tisztábban látunk majd.

Ez igen!
Hatalmas akaraterőről tett tanúbizonyságot a mérkőzésen Zubai Szabolcs. A Pick válogatott beállója sérülése után fájós bokával és összeszorított fogakkal játszotta le a második félidőt, ráadásul csapata egyik legjobbja volt.

Kár érte! Megint a hajrá volt a Szeged veszte. A csapatból többen is kiemelték, hogy megnyert meccset buktak el, még akkor is, ha a sok sérült miatt elfáradt az alapcsapat. Az összecsapás felidézte a sajnálatos minszki vereséget.

A csoport további eredményei:
Valladolid (spanyol)–Minszk (fehérorosz) 27–27, Aalborg (dán)–Medvegyi (orosz) 30–38.

A C csoport állása
1. Medvegyi 8 6 1 1 258 –222 13
2. Valladolid 8 4 3 1 240 – 228 11
3. Pick Szeged 8 4 – 4 230 – 232 8
4. Schaffhausen 8 3 1 4 246 – 251 7
5. Minszk 8 2 1 5 246 – 257 5
6. Aalborg 8 1 2 5 246 – 276 4

A C csoport hátralévő két fordulójának párosítása, február 23.: Schaffhausen–Medvegyi, február 26.: Pick Szeged–Valladolid, február 27.: Minszk–Aalborg, március 3.: Medvegyi–Minszk, március 5.: Valladolid–Schaffhausen, március 6.: Aalborg–Pick Szeged.

Kadetten Schaffhausen (svájci)–Pick Szeged 31–27 (12–15)
Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, C csoport, 8. forduló. Winterthur, Eulachhalle, 1100 néző. Vezette: Schaller, Wutzler (németek).
Kadetten Schaffhausen: GUSTAVSSON – J. Filip 5, JURCA 7, PATRAIL 8 (5), Graubner 1, KUKUCKA 5, Starczan. Csere: Quadrelli (kapus), Ursic 4, Goepfert 1, Bucher, Sztojanovics. Vezetőedző: Petr Hrachovec.
Pick Szeged: Mikler – Stranovsky 2, Baláz 1, Lékai 5, ZUBAI 5, Katzirz 4 (1), Vadkerti 1. Csere: TATAI (kapus), Herbert, BUTENKO 5, Sulc 4 (1), Grünfelder, Bajorhegyi. Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítás: 12, ill. 14 perc.
Hétméteresből: 5/5, ill. 3/2.

Nyilatkozatok
Petr Hrachovec: – Fontos sikert arattunk, de még nem jutottunk a nyolcaddöntőbe. Sok kockázatot vállaltunk, és megragadtuk az adódó lehetőségeket, így – bár az elején nem játszottunk jól – sikerült kiharcolnunk a fontos győzelmet.
Skaliczki László: – Gratulálok a hazai csapatnak, de a sajátomnak is, amely becsülettel végigharcolta a mérkőzést. A végjátékban a hazaiak feljavuló kapusteljesítménye és a nyitott védekezés elleni gyenge támadójátékunk vezetett a vereséghez.

BL-osztályzatok

Lapunk minden Bajnokok Ligája-mérkőzés után osztályozza a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának játékosait, akiket 1-től 6-ig értékelünk. Mikler (4): Jól kezdett, ám később visszaesett. Tatai (4,5): Sérülten is fontos védései voltak. Stranovsky (4): A sérüléséig jól teljesített. Baláz (3): Keveset vállalkozott, elmaradt tatabányai formájától. Lékai (3,5): Csak felvillanásai voltak, a végére elfáradt. Zubai (5): Csupa szív játékkal rukkolt elő. Katzirz (4): Végigküzdötte a meccset, főként az első félidőben játszott jól. Vadkerti (3,5): Két kiállítása nagy hátrányt jelentett. Herbert (4): Látszott rajta, hogy még nem százszázalékos. Butenko (5): Szélsőként is villogott, húzóember volt. Sulc (4): Egy jó periódusa volt a meccsen. Bajorhegyi (3): Sokkal jobban tud ennél játszani. Grünfelder csak perceket töltött a pályán, Tóth Mihály pedig nem játszott.

• 3. Figyelő 2011. február 21. 08:02
    „Nem kell itt számolgatni semmit!
    A spanyolok elverik ezeket Szegeden is, a dánok meg az utolsó csoportmeccsen ezeket, és vége az idei B.L. sorozatnak is!
    Szánalmas, tartás nélküli, magyarázkodni a körülményekre hivatkozni gyülekezet ez.”
  • 2. frakk 2011. február 21. 07:54
    „A Pick csapat úgy küzd, hogy a végén számolgatni lehessen, ennek nagy hagyományai vannak.”
  • 1. tintasbarns 2011. február 21. 07:45
    „Nem számolgatni kell hanem győzni kellett volna.”

Sima volt: Ferencváros-Szegedi TE 0:8

A szombati, Bajnokok Ligája-elődöntőbe jutás után vasárnap a férfi tekecsapat szuperliga 16.… Tovább olvasom