2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 16°C | 29°C Még több cikk.

Remekeltek a tornádósok a korosztályos Eb-n

Hatalmas sikert elérve ezüstérmet szerzett az olaszországi Meceratában rendezett kadett és junior görkorcsolya Európa-bajnokság utcai versenyein a szegedi Tornádó Team Gardi Dominika, Sántha Blanka és Kopilovic Eleonóra összeállítású serdülő váltója
– a számot az olaszok nyerték.
A szegedi egyesület dobogós szereplése azért különösen kiemelkedő, mert triójuk a legfiatalabb volt a kontinensbajnokságon, amelyen 17 ország közel 250 versenyzője állt rajthoz.

Hülber Dániel is beverekedte magát a döntőbe az 1000 méteres távon, ott a negyedik helyet érte el. Sántha Blanka 1000 méteren és 5000 méter pontozáson 5., Gardi Dominika 5000 méter ponton 6. helyezett, Monostori Eszter a rendkívül nehéz maratoni pályán 16. lett.

A magyar csapat – amelynek nyolc tagjából hét szegedi versenyző volt – minden idők legjobb összesített eredményét érte el.