2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Sima Pick Szeged győzelem Debrecenben

A Pick Szeged magabiztosan nyert, 29-17-re Debrecenben, így jóformán már az első meccs után kiharcolta a legjobb négy közé jutást a Magyar Kupában. A visszavágót szerdán rendezik az újszegedi sportcsarnokban.
Debrecen-Pick Szeged 17-29 (9-14)
Magyar Kupa, negyeddöntő, első mérkőzés, Debrecen, 600 néző. Vezette: Horváth, Marton.
Debrecen: Nahaj - Gúnya , Rédei 6 (3), Juhász 1, Kelecsevics 3, Vysnyevszki, Mezei 3. Csere: Djordjevics (kapus), Ambrus, Hornyák, Pető, Pálos 4.    Edző: Kovács Mihály.
Pick Szeged: Puljezevics - Ghionea 7, Krivokapics, Andjelkovics 2, Zubai, Oszmajics 3, Zvizej 3 (1). Csere: Marjanac (kapus), Petrea 5, Laluska 3, Herbert 2, Nenadics 4 (1), Vadkerti.  Edző: Vladan Matics.

Hétméteresből: 3/3, ill. 2/2.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

60. perc: Oszmajics-bomba, 17-29. Ez a vége!

59. perc: Két Nahaj védés, marad a labda nálunk. Pálos a vonalra lép, megadják, 17-28.

58. perc: Marjanac fejjel véd! Nincs baj!

57. perc: Laluska talpról, beindultunk újból, 16-27. Ghionea indulásból, a elsőbe, pók ott már nincs, 16-28.

56. perc: Zubai harcol ki hetest, Nenadics felső sarok, 16-26.

55. perc: Pálos csúnyán fölé. Nenadics pattintva, 16-25.

54. perc: A Debrecen is eladja a labdát. Herbert beállóból, 16-24.

53. perc: Oszmajics fölé.

52. perc: Puljezevics védés. Jön Marjanac.

51. perc: Megálltunk, eladott labda.

50. perc: Újból Kelecsevics, 16-23.

49. perc: Kelecsevics betörésből, 15-23.

48. perc: Ghionea hatodik gólja, 14-22. Pálos viszont mellé. Nenadics a kapus lábai között, 14-23.

47. perc: Bealudtunk, Pálos újból, 14-21. Szegedi időkérés.

46. perc: Pálos közelről, 13-21.

45. perc: Petrea, borul a kapu, 11-21. Rédei beállóból, 12-21.

44. perc: Hazai hetes. Rédei, 11-20.

43. perc: Krivokapics ellépi.

42. perc: Újabb kiváló védekezés.

41. perc: Zubai rendben. Mezei a szélrő, 10.20 másodperc telt el a második félidőből. Petrea hálószaggató gól, 10-20.

40. perc: Ghionea átlövésből, 9-19!

39. perc: Parádésan védekezünk.

38. perc: Újabb labdaszerzés, Ghionea 9-18.

37. perc: Zubai kisebb sérülés, ápolni kell.

36. perc: Hazai időkérés: még nem kaptunk gólt.

35. perc: Andjelkovics labdaszerzés, Zvizej ziccer, 9-17.

34. perc: Szegedi hetes. Zvizej, 9-16.

33. perc: Újabb Puljezevics védés, majd még egy, Gúnyát "ette meg".

32. perc: Puljezevics véd. Krivokapics a kapufát találta el.

II. félidő., 31. perc: Mi kezdünk. Ghionea kezdi a gólgyártást, 9-15. Petrea kap 2 percet.

30. perc: Hazai hetes, belül védekezésért, Rédei, 9-14.

29. perc: Petrea okosan a hosszúba, 8-14.

28. perc: Eladják a labdát a debreceniek. Zubait két kézzel lökték ki, semmi, Juhász értékesíti a ziccert, 8-13.

27. perc: Ghionea a kapust találja telibe.

26. perc: Vadkerti ront ziccerben, majd Mezei.

25. perc: Mezei egy labdaszerzés után, nagy a debreceni boldogság, 7-13. Időt két a Pick.

24. perc: Herbert Djordjevicset találja el, Mezei a szélről, 6-13.

23. perc: Petrea zseniális átadás, Herbert ziccer, 5-13.

22. perc: A hazai publikum mindenért reklamál. Remek szegedi sánc.

21. perc: Kelecsevics 2 perc. Nenadics-bomba, a megszokott, 5-12.

20. perc: Oszmajics talpról, 5-11.

19. perc: Remekül védekezünk. Hazai időkérés.

18. perc: Ambrus kiütütte Nenadicsot, csak 2 perc. Lehetett volna piros. Laluska hat méterről, okosan Nahaj lábai között, 5-10.

17. perc: Laluska brutálisan nagy gól, elgörbült a kapufa... 5-9.

16. perc: Új fiúk a Pickben, Laluska, Nenadics, Herbert. Nenadics mellé.

15. perc: Andjelkovics dumáért 2 perc.

14. perc: Andjelkovics indulócsel, ziccer, gól, 5-8.

13. perc: Mindkét oldalon labda eladás.

12. perc: Kelecsevics a kezek a között, 5-7.

11. perc: Nincs gól, csak egy eladott labda, amit mi csináltunk.

10. perc: Petrea betörésből, majd a középnél Ghionea szerez labdát, ziccer, 4-7.

9. perc: Hazai hetes, jogos. Rédei, 4-5.

8. perc: Eladott labda után labdaszerzés, támadhatunk. Ghionea a szélről, 3-5.

7. perc: Andjelkovics a kapust találja el. Puljez védés.

6. perc: Mezei Puljezevics feje fölött a szélről, 3-4.

5. perc: Andjelkovics, először vezetünk két góllal, 2-4.

4. perc: Zvizej ziccerből, 2-3.

3. perc: Újból Rédei egyenlít, 2-2.

2. perc: Rédei válasz, Oszmajics bomba, 1-2.

1. perc: Puljezevics védéssel indul a meccs. Petrea okos gól, 0-1.

– Szerencsére sem Katzirz boka-, sem Zvizej térdsérülése nem vészes, mindketten csatára készek, csak a csütörtöki két tréningen edzettek lazábban. Biztos, hogy egy harcos Debrecen lép majd ellenünk pályára – mondta Vladan Matics, a Pick edzője.

• 4. pernyi 2009. március 08. 20:04
    „Gratulálok a fiúknak, de ez a teljesítmény szerintem a Veszprém ellen és a KEK-ben kevés lesz. Eléggé akadozott a játék, tele volt holtpontokkal, eladott labdákkal és valahogyan hiányzott a tűz is a játékosokból. Remélem szombatra összeszedik magukat a fiúk és becsülettel helyt állnak a Veszprém előtt. Hajrá Pick Szeged!!!”

SZTE-SZEDEÁK: Bravúr Szolnokon

Az SZTE-SZEDEÁK NB I B csoportos férfi kosárlabdacsapata a bajnokság 20. fordulójában drámai… Tovább olvasom