2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Szeged 2011: két pontot elherdáltak Algyőn

Algyő - A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 19. fordulójában a Szeged 2011 Algyőn, a műfüvesen szurkolók hiányában gól nélküli döntetlent játszott a Cegléd ellen, és kevesebb győzelme miatt immár utolsó a tabellán.
Szeged 2011-Cegléd 0-0
Ness Hungary Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 19. forduló. Algyő, zárt kapuk mögött. Vezette: Böcskei.
Szeged 2011: Belecsan 6,5 – Farkas M. 6, Tóth I. 6, Petrók 6, Dedic 5,5 – Markovics 5,5, Ulvicki 6, Sztipancsevics 5 – Kis R. 5,5, Timm 5, Kéri 5. Edző: Gálhidi György.
Cegléd: Miski – Farkas I., Miklósvári, Makrai, Juhász D. – Nagy L., Koncz Zs. – Kenderes, Kiss T., Szkunc – Kormos. Edző: Ványi Zsolt.
Csere: Sztipancsevics helyett Varga B. (5) és Kéri helyett Farkas Z. (5,5) az 58., Kiss T. helyett Medgyesi a 68. percben, Dedic h. Geiger a 75., Szkunc h. Markó a 83. percben.
Sárga lap: Petrók a 30., Sztipancsevics az 50., Varga B. a 64., Nagy L. a 65., Kis R. a 89., Markovics a 89. percben.

Utolsó helyen áll a Szeged 2011 az NB II Keleti csoportjában. Ez tény. Ám optimisták lévén nézzük csak a Cegléd elleni NB II-es labdarúgó-mérkőzés utolsó húsz percét. A hazai alakulat – bár ez nem igaz, hiszen albérletben, az algyői műfüvesen, ráadásul nézők nélkül rendezték a találkozót – erőtől duzzadó játékkal, főleg a 80. perctől szinte percenként alakította ki a helyzeteket, de inkább a ziccereket.

Zárt kapuk Algyőn: Szeged 2011-Cegléd 0-0. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

A vendéggárda rendkívül szervezett volt, láthatóan sok munka van a Pest megyei csapatban, ráadásul az UTC futsalosait erősítő Koncz Zsolt és az egykori Videoton-labdarúgó, Nagy Lajos vezetésével igen erős és összeszokott mag alkotja a keretet, ám az összecsapás végére láthatóan elfáradt a Cegléd. A szegedi ziccerek tehát jöttek, a gól(ok) azonban nem, így aztán hiába ugrottunk talpra többször is a vacogtató hidegben, gól híján a tenyerünk csak elindult a taps felé, ám útközben a szomorú levegőbe csapás maradt.

A szegedi együttes védekezése ezúttal rendben volt, a Bekim Kapic váratlan sérülése miatt megváltoztatott védelem jól állt a lábán. Ám ez mind kevés, ha elöl nincs gól. A szegediek számára minden meccs és minden három pont égetően fontos, élet-halál kérdés, ebből azonban most újabb kettőt elherdáltak Ulvickiék.

Szerencse a szerencsétlenségben, hogy a Vác Orosházán pályára lépett, és ha így tesz a folytatásban, akkor az ellene elmaradt bajnoki három pontja a Szegedé lesz. Ám ez még mindig kevés a bennmaradáshoz.

Gálhidi György: – Elég tragikusan éltem meg a meccset, hiszen két pontot elherdáltunk. Ugyanakkor a pozitívumokat sem szabad figyelmen kívül hagyni: Belecsan jól védett, Farkas Márk pedig remekül illeszkedett a védelembe. A kritikus első gól hiányzik a csapatból, a támadószekció tehát adós az eredményes játékhoz. A Honvéd II. ellen tíz, most már húsz percet játszottunk jól.

További eredmények: Újpest II.–Nyíregyháza 2–0, Orosháza–Vác 1–0, Békéscsaba–Szolnok 2–3, Kazincbarcika–FTC II. 4–2, Vasas–Mezőkövesd 2–3, Debrecen II.–Honvéd II. 5–1, a Balmazújváros–Putnok meccset elhalasztották.

• 3. sikan 2013. március 25. 22:53
    „Utolsókból lesznek az elsők - csupán egy, vagy két osztállyal lejjebb (NB III, Megye I.). Nem jól fütyült (vagy imádkozott!) a Kis-Rigó, esetleg a pápaválasztással volt elfoglalva még most is?! Megmondta pedig a Ferenc "papa", hogy a "karneválnak vége", jó lesz szerényebbre venni a figurát! Mit is keres az egyház a foci területén egyáltalán? A remélt stadionépítésnek vélhetően befellegzett a csodálatos eredmények után! Legjobban tennék, ha szélnek eresztenék ezeket a semmirekellő falábúakat, a rájuk (és a körülöttük tevékenykedőkre!) pocsékolt minden fillér kidobott pénz, inkább adják az egészségügynek, vagy iskoláknak!”
  • 2. ado 2013. március 25. 17:55
    „Meste! Há maga mijjjé nem tanija mőg má focizni ezőket a legényöket,maga mijé van ittt.Régota figyelöm a fijukat lehőt nem is tunnak sömit mög tanunii.Azt nézöm eléggé hátu vagyunk,nem jo vanez igy.Mi lösz ebü..ajajaj juhé”
  • 1. TUTI 2013. március 25. 17:33
    „Pedig nagyon szurkoltunk! Jó lenne a Gyuri által beigért stadion is.
    Utána sok-sok magánház épülhetne belőle. Pár évvel később, bontás
    után. Nagy-nagy kár, ha nem herdálunk el erre szegedi szinten pár
    milliárdot pl 10-et. Most nagyon időszerü lenne! SZVL csak igy tovább!”

Nagy csata, vereség, búcsú Kielcében a BL-től

A Pick Szeged tartalékosan is végig nyílttá tudta tenni a meccset a Kielce elleni BL-visszavágón, sőt a 22. percig továbbjutásra állt. Tovább olvasom