2017. 11. 21. kedd - Olivér 1°C | 8°C Még több cikk.

Szegedi TE: tartottak tőlük

Sokat,egészen pontosan teke BL-elődöntőt érhet a Szegedi TE bambergi döntetlenje (4:4), ám a németek még nem adták fel: győzni jönnek február 18-án a Bajnokok Ligája-negyeddöntő szegedi visszavágójára.
Hogy mennyit is ér a Szegedi TE Bajnokok Ligája-negyeddöntőben elért bambergi 4:4-es döntetlen? Sokat. Főleg azért, mert a párharc tétje a BL-ben a négy közé jutás, amely felé a szegediek egy hatalmas lépést tettek. De más statisztika is azt támasztja alá, nagy bravúr a németországi iksz.

A Bamberg ugyanis háromszor BL-győztes csapat, amely az elmúlt két versenyidényben – így a német Bundesliga és a Bajnokok Ligája 2009–2010-es és 2010–2011-es kiírásában – otthon csak egyszer veszített ponto(ka)t. Bárki érkezett is a bajor egyetemi városba a szegedi származású Csányi Béla együtteséhez, legyen az osztrák (St. Pölten), cseh (Nachód), horvát (Zadar) csapat, netán hazai rivális (például a Zerbst), az bizony mind lógó orral, vereséggel távozott – kivéve az előző BL-kiírás negyeddöntőjében a Zadart, amely második nekifutásra már javított, és 5:3-ra nyert.

– A meccs végén már azért imádkoztak a hazaiak, hogy ne kapjanak ki. Ha Kiss Norbi egy kicsivel jobban tarol, 7:1-re nyerhettünk volna. De nem vagyok csalódott. Érződött, hogy tartottak tőlünk, a németektől ezt a teljesítményt vártam, míg mi kiválót nyújtottunk – mondta Karsai Ferenc klubelnök.

A szakember kiemelte a rendkívül fiatal Ernyesi Róbertet, aki egy kiélezett szituációban hozta a fontos győzelmet, de alapvetően mindenki hozzátette a magáét az ikszhez.

– Kiváló a szettarányunk, de nem szabad elbízni magunkat, hiszen éppen Csányi nyilatkozta a meccs után: ha nem most, akkor majd a visszavágón, Szegeden nyernek. Ám kétségtelen, most már esélyesek vagyunk a továbbjutásra – vélte Karsai.

Jót tett Baksa László lelkének az érem

A magyar férfi vízilabda-válogatott bronzérmet szerzett az eindhoveni Európa-bajnokságon. Az A-Híd… Tovább olvasom