2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 11°C Még több cikk.

Szép volt, fiúk! Naturtex-SZTE-Szedeák-Kaposvár 88-78

A tavalyi elődöntős Kaposvár ellen lépett pályára szezonbeli első hazai bajnokiján a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Kaposvár 88-78 (24-16, 30-25, 17-16, 17-21)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 2. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Vígh, Pozsonyi, Sallai.
Naturtex-SZTE-Szedeák: Jereminov 4, VÁGVÖLGYI 5/3, Molnár A. 6, CSIRICS 20/12, BALABAN 19. Csere: KUNTICS 16/3, Kiss Zs., WIRTH 12/6, Csorvási L., MOLNÁR B. 6/6. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Kaposvár: GIBSON 15/12, RAIVIO 11, Jancsikin 15/9, HENDLEIN 17, Alihodzsics 6. Csere: Benke 2, Horváth 6, Kovács 4, Grebenár 2. Vezetőedző: Fekete Ádám.

IV. negyed (88-78)

10. perc: Jereminov egyéni akciójával 88-78. Ez a vége! Tíz ponttal nyert a Szedeák, szép volt, fiúk!

9. perc: Gibson 84-73. Kuntics most is pontos a büntetővonalról 86-73. Balaban meg kioszt egymás után két blokkot. Gibson 86-76. Raivio 86-78.

8. perc: Gibson, tripla 82-71. Jereminov büntetői jók, ezt már nem lehet elbukni 84-71.

7. perc: Kuntics 13., majd 14. pontját szerzi 82-66.

6. perc: Kunticsot ellökik, támadóhiba, a labda a minék. Csirics! Lehetetlen helyzetből dob triplát! 80-66.

5. perc: Benke 74-66. Balaban egyik büntetője megy be 75-66. Labdát szerzünk, Balaban zsákol 77-66.

4. perc: Kiss Zsolt hármasa nem jó. Horváth tízre csökkenti a különbséget 74-64. Molnár András harcol ki belemenést.

3. perc: remek kaposvári támadás végén Gibson eredményes 74-60. Most meg Hendlein 74-62. Szegedi időkérés.

2. perc: no, Csirics most ránk cáfol, megint egyedül csinálja, jó a tripla 74-57. Raivio egy büntetője megy be 74-58.

1. perc: Csirics egyedül próbálkozik, most passzolni kellett volna. Róla megy ki.

Újra itthon játszott a Szedeák. Fotó: Schmidt Andrea (Galéria)

III. negyed (71-57)

10. perc: Kovács Soma büntetőből 69-57. Kuntics, de kellett! 71-57. Negyed vége.

9. perc: kaposvári kosár, majd, egy jó védekezés Kiss Zsolttól 69-52. Gibson hármasa 69-55.

8. perc:
Kuntics két büntetője után 69-50. Továbbra is remek!

7. perc: Jereminov sokat ront, le is cseréli Lazics Kunticsra. Branko kap egy paskolást az edzőtől, kicsit kifújhatja magát. Közben egy labdaszerzésből Molnár András talál be 65-50. Balaban középtávoliból is pontos 67-50.

6. perc: Csirics büntetői 62-50. Megint őt faultolják dobás közben. Egy büntető jó 63-50.

5. perc: Csirics, megint tíz a különbség 60-50. Molnár András labdát szerez, szép volt!

4. perc: Balaban egyedül marad 58-48. Raivio messziről, csak dupla 58-50. Szegedi időkérés.

3. perc: Gibson triplája 56-46. Hendlein visszatesz egy lepattanót 56-48.

2. perc: Raivio, ez volt a hatodik pontja 56-43.

1. perc: nézzük a folytatást. Balaban, azt csinál a palánk alatt, amit akar 56-41.

II. negyed (54-41)

10. perc: Jancsikin kap jó labdát a palánk alatt 54-36. Szegedi időkérés. Hendlein zsákol 54-38. Kaposvári triplával 54-41 a félidő.

9. perc: húsz! Húsz! Húsz! Balaban 52-32. Megint Wirth, ezek büntetőtk 54-34.

8. perc: Wirth! Tripla ez is, 47-30-nál kér időt a vendégcsapat. 17 perc alatt 7 pontos előnyt szerzett a Szedeák. Hét triplánál tartunk. Horváth, majd Wirth triplája 50-32.

7. perc: sasszé ide, sasszé oda, Balaban a pontszerző 44-30.

6. perc: Hendlein, majd egy lepattanó után Balaban 42-30.

5. perc: Hendlein büntetőkje, Kuntics is triplát vág be 37-23. Kaposvári büntetők után 37-26. Molnár-tripla, méghozzá Bencétől! 40-26.

4. perc: Alihodzsics közelről, Csirics ráétesz egy triplát! 34-22.

3. perc: Hendlein jól játszik, most is ő eredményes 29-20. Wirth talál be, kiválóan játszanak a hazaiak 31-20.

2. perc: Alihodzsics dobása bedöcög. Csirics, tripla! 29-18.

1. perc: villámgyors akció, Wirth a befejező 26-16.

I. negyed (24-16)

10. perc: most a Csirics, Kuntics, Molnár Bence, Wirth, Csorvási Levente ötös van a pályán. Kuntics 2+1-es akciójával 21-16. A dudaszóval együtt jön Molnár Bence hármasa, ez igen! 24-16.

9. perc: Csirics büntetői jók 16-16. Kuntics labdát szerez, már vezetünk 18-16.

8. perc: Molnár András büntetőből egyenlít, Kovács Soma is betalál 14-16.

7. perc: Jancsikin, az is hármas 12-14.

6. perc: Raivio kosarára Molnár András felel egy középtávolival 12-11.

5. perc: Vágvölgyi hármasa, majd Hendlein és Balaban 10-9.

4. perc: Csirics büntetője, majd Jancsikin triplája 5-7.

3. perc: Vágvölgyi, majd megint Hendlein 4-4.

2. perc: Vágvölgyi kap nagy tapsot egy labdaszerzés után. Hendleiné az első kosár 0-2. Balaban pöcijével 2-2.

1. perc: két-két kimaradt támadással indul a meccs.

– A Kaposvár stabil csapat, minőségi játékosokkal, évek óta a magyar élmezőny tagja. Kicsit izgulok a meccs előtt, hiszen most mutatkozunk be szurkolóinknak. Megpróbálunk bravúrt csinálni, amelyhez az kell, hogy jól működjön a támadásból védekezésre váltás, ne engedjünk könnyű kosarakat az ellenfélnek, valamint a védőlepattanókat eredményesen szedjük le. Darko Balaban a héten betegséggel küzdött, ám biztosan pályára lép – fogalmazott Nikola Lazics, a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapatának vezetőedzője tegnap az újszegedi Blues Kertben tartott sajtótájékoztatón. Nagy Péter, a hely tulajdonosa elmondta, örömmel álltak idén is a Szedeák mögé támogatóként.

– Ha egy szóval kellene jellemezni a csapatot, az elszántság kifejezést használnám. Mindenkin azt látom, alig várja már, hogy a hosszú szünet után ismét az újszegedi sportcsarnokban léphessen pályára. A Kaposvár semmit nem gyengült a nyáron, ennek ellenére nekik esünk majd a bajnokin – fogalmazott Kiss Zsolt csapatkapitány. Jó hír, hogy a múlt heti, Sopron elleni meccshez képest a keret két friss tagja, Andrija Csirics és Molnár András egy héttel többet tölthetett el a társak között.

– Nem vagyok egy hurráoptimista típus, ennek ellenére azt érzem, simán nyerünk – mondta Bonifert Domonkos ügyvezető. – Az idősebb generáció kiváló elegyet alkot a fiatalokkal, így még úgy is meglephetjük a Kaposvárt, hogy a bombaerős keretüknek köszönhetően ismét ott lesznek az élmezőnyben.

A csapathoz tartozó hír, hogy vasárnaptól minden hazai mérkőzés szünetében fellép a Lords of Gravity nevű akrobatikus kosárlabdacsapat utánpótlása, amely különleges trükkökkel szórakoztatja majd a közönséget, valamint hogy a csapat stábjához az SZTE GTK-val közös pályázat eredményeképppen Gönczi Petra marketingesként csatlakozott.

Megyeegy: győzelem – szép körítéssel

A Sándorfalva elleni hazai bajnoki mérkőzésén avatta fel vadonatúj pályáját a Mórahalom VSE megyeegyes labdarúgócsapata a Móradomb körúton. Tovább olvasom