2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 2°C | 12°C Még több cikk.

Fél lábbal a nyolc között: Szedeák-Kaposvár 101-85

Magabiztos előnyt szedett össze a Szedeák a Kaposvár ellen a magyar kupában. Fél lábbal a nyolc között.

Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák-Kaposvár 101-85 (27-21, 31-19, 18-27, 25-18)
Férfi kosárlabda magyar kupa, nyolcaddöntő. Újszegedi sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Kapitány, Király, Gelencsér.
Szedeák: Drahos 12/6, RUBIN 28/6, Nyilas 13/9, Dukics 8, MCKENZIE 10. Csere: TANÁCS 20/6, Molnár M., Vida 10. Vezetőedző: Fodor Péter.
Kaposvár: Wilson 12, Kutasi 5/3, SOÓS 20/3, WERNER 18, CUNNINGHAM 20. Csere: Fülöp 2, Medve 6, Kovács S., Márkus 2. Vezetőedző: Fekete Ádám.

Fodor Péter: - Sok vasárnap elkövetett hibát kijavítottunk, a megbeszéltek szerint, pontosan és agresszíven védekeztünk, támadásban pedig a rendezetlen védelem ellen gyors kosarakat szereztünk. A második félidőben kicsit visszaestünk, ám nem rogytunk össze, és a végére olyan előnyt szereztünk, amely elég lehet a visszavágóra.

IV. negyed (101-85)

10. perc: Rubin hármasa nagyon fontos volt 101-85. Drahos száll ki. Vida faultol. Vége. Magabiztos szegedi siker.

9. perc: Rubin kosara remek megint 98-81. Kisebb tömegjelenet után Wilson 98-83. Eladjuk, megint ő 98-85.

8. perc:
Werner két szegedi közül 96-75. Wilson indulásból talál be 96-77. Szegedi időkérés. Werner megint 96-79.

7. perc: Werner üt oda McKenzienek, most mindkettő bent van 96-73.

6. perc:
Tanács közelről, 21, a legnagyobb különbség 92-71. Rubin is hozzátesz 94-71.

5. perc: Wilson a palánk alól 88-71. Rubin "majdnem hármasával" 90-71.

4. perc:
Cunningham paskol bele jól 84-69. McKenzie most mindkettőt bevágja 86-69. Sőr Vida ismét betalál, majdnem megvan a húsz 88-69.

3. perc:
Nyilas rossz tripláját Tanács teszi vissza 81-67. McKenzie szerzett labdát, Nyilas dobta be, majd egy gyors támadás után a légiós harcol ki büntetőket - be is dobja 84-67.

2. perc: McKenzie büntetői 50 százalékban jók 79-67.

1. perc: Werner hármasa pontatlan. Vida közelről nem hibázik 78-67.

III. negyed (76-67)

10. perc: Tanács a palánk minden segítségét igénybe vette 75-67. McKenzie büntetőzhet: egy jó 76-67. Negyed vége.

9. perc: Medve büntetői jók 71-65. Rubin harcolt ki egy kosarat 73-65. Újabb vendégkosár 73-67.

8. perc:
Rubin remek asszisztja után Dukics közelije 71-59. Soós megint büntetőkből 71-61. Ómájgád: Soós kisordódva, a háta mögött talált be, elképesztő kosár volt 71-63. Szegedi időkérés.

7. perc: hát ilyet! Elveszik Nyilastól, aki dühöng egy sort, ez is technikai. Soós ezeket is bedobja, egyből más a helyzet 67-57. Vida pöccinti be 69-57. Cunningham amgára talál 69-59.

6. perc: Soós triplája süllyed el, a bírók nem lesznek díszpolgárok Szegeden. Technikai Fodor edző ellen, Soós mindkettőt bedobja 67-55.

5. perc: eldőlt: Rubin keze vajból van 66-50.

4. perc: Tanácsra nem lehet egy rossz szavunk sem 64-48.

3. perc: Kutasi középtávoli, Rubin szintén 62-44.

2. perc: Werner közelről 60-42. Újabb nevetséges védőfault, Tanács sem érti...

1. perc: Drahos kezdi a félidőt 60-40. Húsz, húsz, húsz!

II. negyed (58-40)

10. perc:
Cunningham is büntetőből 49-38. Rubiné nehezebb volt, triplájával 52-38. Nyilas büntetőből talál be, csakúgy, mint Vida Máté 56-38. Cunningham, majd a negyed végén Tanács 58-40. Időkérés. Félidő.

9. perc: micsoda forma: megint Nyilas villan a triplavonalról 49-34. Soós büntetők 49-36. Dukicsra fújnak, 15:7 a faultarány a hazaiak szemszögéből - fordítva lejt a pálya...

8. perc: Nyilas első hármasa rövid, a második halálpontos 46-34.

7. perc:
Nyilas hiába kemény, Soós bedobja róla. Tanács a nyerőember 43-32.

6. perc:
vendégbüntető, rossz Molnár-tripla, de Tanácsé ismét kiváló 41-30.

5. perc:
Cunninghamnek nem megy, bár most büntetőket kiharcolt. Elég frusztrált, de azért mindkettőt bevágja 36-29. Tanács középtávilja remek 38-29.

4. perc: Dukics kopaszon is pontos 34-27. De még mennyire - most a palánk alól eredményes 36-27.

3. perc: Vida villámgyors ziccer, majd Medve 32-27.

2. perc:
Tanács vágja be szokásos tripláját 30-25.

1. perc: Werner majs Fülöp kosara 27-25.

I. negyed (27-21)

10. perc: támadóhiba helyett Tanácsra fújnak faultot, Werner büntetőivel 22-21. Rubin csuklója villan, kellett 24-21. Cunningham harmadik sapkáját kapja, elszáll az agya, technikai, le is cserélik. Drahos egyet dob be 25-21. Rubin is donhat még büntetőket, mindkettő jó 27-21 a negyed.

9. perc: hiba itt, hiba ott - a labda nálunk. Molnár Miklós is beszáll. Labdaszerzés, majd eladás, kár érte. Mindkettő Dukics volt. Cunningham hozza fel övéit 22-19.

8. perc: kisebb szegedi zavar, Cunningham és Medve kosara után 22-17. Fodor Péter kér időt.

7. perc: Tanács jön McKenzie helyett, egy Werner-büntető jó 20-12. Dukics közelről 22-12.

6. perc: Nyilas második triplája a dudaszókor jön - mármint a támadó idő végét jelzőnél 18-11. Rubin második klassziskosara, vendégidőkérés 20-11.

5. perc:
féltucatnyi szegedi ultra is jó hangulatot teremt a csarnokban. Cunninghamet most Dukics blokkolja, másodjára nem ront 15-11.

4. perc: Kutasi tripla, Rubin remek közeli 13-7. Werner büntetői jók, Rubin kosara is 15-9.

3. perc: Nyilas szór triplát, McKenzie ad "sapkát" Cunninghamnek, Drahos kosár pulsz büntető. Más meccs ez, mint legutóbb 11-4.

2. perc: Drahos triplája jó alaphang 3-2. McKenzie zsákol nagyot, ez elmaradt tőle vasárnap 5-4.

1. perc: miénk a feldobás. Wilson kezd bele 0-2.

17.54: nincs változás a keretekben, továbbra is az 5-össel játszó Soósra kell figyelnünk a vendégeknél.

17.32: vasárnap után ismét Szedeák-Kaposvár. Ami állandó: Kiss Zsolt továbbra is csak civilben sántikálhat a pálya szélén. Ami változás: a vendégek vásárhelyi játékosa, Kováts Róbert elhagyhatta a mankót, a hazaiaktól Nebojsa Dukics tarkopaszra vágatta a "frizuráját", Drahos pedig kötéssel a jobb kezén melegít.

A férfi kosárlabda magyar kupában a vasárnapi bajnoki után szerdán 18 órától újra összecsap a két együttes.

Az NB I A csoportjában kisebb meglepetésre a szegediek vereséget szenvedtek hasonló képességű ellenfelükkel szemben, a Soós Gábor vezette Kaposvár szoros meccsen 94–86-ra nyerni tudott. A keretekben nincs változás, hazai oldalon Kiss Zsolt, a vendégeknél a vásárhelyi Kováts Róbert hiányzik majd sérülés miatt, így hasonlóan izgalmas összecsapásra van kilátás.

A magyar kupában most kezdődik meg a küzdelem, a Hepp-kupából csatlakozó két B csoportos együttessel a 16-os főtábláról indul a versengés. A továbbjutás azonos osztályban szereplő csapatok esetében két találkozón dől el, így a mai összecsapás tétje, hogy mekkora előnyt tud szerezni a Szedeák a kaposvári visszavágóra.

• 2. szegediultra 2011. január 19. 20:06
    „Szép volt Srácok!! Gratula így tovább!! Hajrá Szedeák!! :)”
  • 1. szegediultra 2011. január 19. 17:28
    „Hajrá Szeged Hajrá Szedeák!!”

Elfogytunk, kiestünk: Beton-Herceg Novi 7-9

Kiesett a Szeged Beton az Euroligából: a harmadik negyedben gólt sem dobtunk, így nem volt esély visszajönni. Tovább olvasom