2016. 09. 30. péntek - Jeromos 12°C | 24°C

Szeviép-Szeged–Szolnoki NKK 71-51

Sima meccsen aratott húszpontos győzelmet (71-51) a Szeviép-Szeged a Szolnok elleni hazai bajnoki nyitányon a női kosárlabda NB I-ben. A hazaiaknál Németh Bernadett 24 ponttal zárt.

Női kosárlabda NB I, 2. forduló:
Szeviép-Szeged-Szolnoki NKK 71-51 (15-8, 14-8, 26-17, 16-20)
Szeged, újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Páli, Gelencsér.
Szeged: Ciglar 2, Németh B. 24/9, Horváth Zs., Fürész 8, Zserzserunova 19. Csere: Sipaviciute 12, Vincze, Kmézics, Tóth C., Russai, Laczi 6, Lengyel. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Szolnok: Farkasinszki 7, Rubold 2, Kántor 11/9, Hegedűs 7/3, Sonyák 11. Csere: Darida, Kovács A., Tajkov 4, Kalmár Nagy 4, Serbán 5. Vezetőedző: Mészáros Zoltán.

Bencze Tamás: - A védekezésünkkel elégedett vagyok, a támadójátékunkkal viszont már kevésbé. A kialakított helyzeteink alapján sokkal nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna, de ez egy olyan nap volt, amikor nem sok minden sikerült.

4. negyed (16-20)
Tajkov és a most beálló Kalmár Nagy pontjaival indult az utolsó tíz perc, majd Sonyák is betalált, húsz pont fölé zárkóztak a vendégek (57-38). Egy technikai után Laczi végleg a padra került, a betegsége után visszatérő Vincze és Lengyel Dalma is beszállt. Sonyák és Kalmár Nagy újabb pontjaival tizenötre csökkent a különbség (59-44). A túloldalon Serbán is begyűjti ötödik hibáját, ő sem térhet vissza. Közben Kántor triplájára Fürész Emőke válaszol két ponttal. Az utolsó percben már kimaradtak a kísérletek, így a vége 71-51 a Szeviépnek.

3. negyed (26-17)
A harmadik játékrész is Zserzserunova duplájával indult, sőt, a légiós még egy büntetőt is dobhatott, majd röviddel később Laczi talált be - hamar megugrott a különbség. Nem állt le a hazai pontgyártás, Németh újabb pontjaival meglett a közte húsz (41-20). Újabb hat szegedi pont után Mészáros Zoltán megint időt kért - a Szolnok nem nagyon tud mit kezdeni a szegedi támadásokkal. Sipaviciute szerzi az ötvenedik szegedi pontot, a negyed utolsó percében huszonnégy a különbség (53-29). Ha a vendégek nem is, szurkolóik hibátlanul teljesítenek, bár a nagyarányú vereséget úgy tűnik ők sem tudják megakadályozni. A negyed végén 55-31 az állás.

2. negyed (14-8)
Hasonló kezdés: Németh Bernadett pontjaival indul a második játékrész, pályára lép Sipaviciute, Laczi és Russai is. Fürész és Laczi pontjaira nem érkezett válasz, a negyed közepén már 15 pont a szegedi fór - időt is kér a Szolnok mestere. Két perccel a vége előtt csökken a különbség, Kántor második tripláját szórja (27-16). A hajrában Zserzserunova értékesít két büntetőt, a félidőre 29-16-tal vonulnak a csapatok. Szépen-lassan csordogál a meccs, különösebb félnivalója nincs a hazaiaknak - csak így is maradjon. A Szegednél Zserzserunova a legeredményesebb nyolc pontjával, a Szolnokban Hegedűs továbbra is héttel áll.

1. negyed (15-8)
A Szeviép hozta el a labdát a feldobásnál, Németh pedig a vezetést is megszerzi a második percben. Bátran kezd a szurkolói által buzdított Szolnok is, Hegedűs öt pontjával a 6. percben döntetlen az állás (6-6). Szegedi oldalon Zserzserunova szorgoskodik, a deréksérüléséből felépülő légiós hat perc alatt hat pontot dobott. Jól tartja magát a vendégcsapat, bár a tudásbeli különség meglátszik a pályán - az első tíz perc végén 15-8-ra vezetnek Fürészék, a vendégek 8 pontjából hetet szerzett Hegedűs Rita.

Hazai pályán is bemutatkozik a női kosárlabda NB I A csoportjában a Szeviép-Szeged: Fürészék vasárnap 17 órától a Szolnoki NKK csapatát fogadják az újszegedi sportcsarnokban. A vendégek sorsolása finoman szólva sem optimális, mivel az első két találkozójukon egy előrehozott meccsnek köszönhetően a bajnoki címvédő MKB Euroleasing-Sopronnal találkoztak (87–38-as és 94–49-es vereség lett a vége), míg harmadik meccsüket a tavalyi ezüstérmes otthonában játsszák.

Bár kellemetlen ellenfél a Szolnok, első hazai tétmérkőzésünkön mindenképpen kötelező a győzelem – fogalmazott Bencze Tamás, a Szeviép vezetőedzője. – Persze egyáltalán nem mindegy, hogy ezt hogyan érjük el: ha negyven percig koncentrálunk, jól védekezünk, és a megfelelő hozzáállással kosárlabdázunk, akkor magabiztos sikert arathatunk, ha viszont nem úgy megy majd a játék, ahogy szeretnénk, akár szoros meccset is játszhatunk. Sajnos erre is van némi esély, mivel még nincs kész a csapat, vannak hiányosságaink, ám ez a bajnokság elején egyáltalán nem szokatlan. Fontos, hogy ha hullámvölgybe kerül a teljesítményünk, abból minél hamarabb kikecmeregjük, és próbáljuk a saját akaratunkat ráerőltetni az ellenfélre. Ha ez sikerült, akkor nem lehet baj – mondta.

A Szeged a felkészülési időszakban kétszer is találkozott a Szolnokkal, idegenben 87–52-re, Újszegeden 88–59-re nyertek Némethék. A Szeviépnél továbbra is egy kérdőjel van a keretben: bár a horvát irányító, Iva Ciglar felépült háztartási balesetéből, Vincze Viktória belázasodott, és a héten nem edzett, így az ő játéka kérdéses a találkozón.

• 1. haresz 2009. október 04. 21:49
    „Csak így tovább!

Négy gól, és egy-egy pont a kelet-magyarországi futballrangadón

A Soproni Liga 10. fordulójában a KTE-Ereco hazai környezetben 2-2-t játszott a Nyíregyháza Spartacus csapatával. Tovább olvasom