2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Szeviép: a szegedi akarat diadala

Remek találkozón, hatalmas akarattal küzdve győzte le a Szeviép-Szeged a Sopront hosszabbítás után 100–93-ra a női kosárlabda NB I A csoportjának első idei rangadóján.
Szeviép-Szeged–MKB-Euroleasing Sopron 100–93 hosszabbítás után (17–21, 21–23, 20–15, 22–21, 20–13)
Női kosárlabda NB I A csoport, 5. forduló. Újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Bodnár, Szilas, Frányó.

Szeviép: NÉMETH 22/6, LACZI 20, RASHEED 25, Fejes 10, Keller 1. Csere: FARKASINSZKI 15, Laklóth 6, Lengyel 1. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Sopron: HONTI 23/3, Fűrész 7, HOLT 26, Krivacsevics 7, Tamane 12. Csere: Abramzon 12/6, Czank 2, Varga Zsó. 2, Szabó F. 2. Vezetőedző: Székely Norbert.

Kipontozódott: Keller (22.), Fejes (34.), Laklóth (39.), Tamane (40.), Krivacsevics (43.)

Fantasztikus, elképesztő, zseniális – ezekkel a szavakkal lehet leírni a Szeviép-Szeged és az MKB-Euroleasing Sopron tegnapi, szegedi sikerrel végződő hosszabbításos meccsét. Bár a Szeviép vezetői és játékosai is hittek a sikerben a szezon első rangadója előtt, azért valószínűleg ők sem gondolták, hogy ilyen frenetikus hangulatú meccsen jöhet össze a bravúr.

Megverte a Sopront a Szeviép. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Pedig viszonylag „langyosan" indult a meccs, és bár eleinte a Sopron vezetett, tíz pontnál nagyobb különbséggel nem tudtak elhúzni Holték, a szünetben is csak 44–38-ra vezettek. A meccs igazából a harmadik negyedben vált élessé, amikor az egyre jobban játszó Szeviépben az első félidőben is remeklő Németh Bernadett mellé Rasheed Rita és Laczi Edit is felzárkózott (utóbbi 20 pontjából 16-ot a nagyszünet után jegyzett, emellett védekezésben is extrát nyújtott), pedig ekkor már nem lehetett a pályán a kipontozódó Keller Annamária. Az utolsó tíz perc előtt már csak egypontos vendégelőnyt mutatott az eredményjelző, a zöld-sárgáknál Holt extra teljesítménye és Honti játéka jelenthetett reményt a sikerre. 22–21 után először 68–67-nél tudta átvenni a vezetést a Szeviép Laklóth duplájával, majd öt ponttal is vezettek már a szegediek. Az utolsó 60 másodpercben felváltva estek a kosarak, ötször is átvette a vezetést az egyik csapat a másiktól. Négy másodperccel a vége előtt, 78–77-nél Némethnek ütöttek oda, a csapatkapitány be is dobta mindkét büntetőt, így a Sopronnak csak a tripla jelenthetett segítséget – tudta ezt Honti Kata is, aki olyan hármast vágott be a szegedi gyűrűbe, amely a világ bármelyik kosárlabdapályáján megállta volna a helyét.

Laczi Edit (15) és a Szeviép remekelt a Sopron ellen.  Fotó: Schmidt Andrea
Laczi Edit (15) és a Szeviép remekelt a Sopron ellen.

A hosszabbításnak úgy vághatott neki a Szeged, hogy Keller mellett Fejes Réka is kipontozódott, így gyakorlatilag hat embere maradt Bencze Tamás vezetőedzőnek.

Ez nem zavarta a Szeviépet, amely Laczi ziccerével hamar megszerezte a vezetést, és többet már ki sem adta a kezéből, a rendes játékidőben néha szürkébb Farkasinszki Orsolya pedig öt perc alatt dobott hat rendkívül fontos pontot, így Lengyel Dalma utolsó büntetőjénél már csak azért kellett izgulni, hogy meglesz-e a száz. Meglett, a Szeviép-Szeged elképesztő meccsen győzte le az MKB-Euroleasing Sopront.

Bencze Tamás: – Készültünk a sikerre, igyekeztünk kihasználni a Sopron hibáit. Bár a mi labdavesztéseink miatt tudta hosszabbításra menteni a meccset a vendégcsapat, nem ijedtünk meg. Azt mondtam a lányoknak, ezt a meccset nem veszthetjük el – nem is veszítettük.

Németh Bernadett: – Bár tavaly is megvertük hazai pályán a Sopront, ez a siker édesebb, mivel légiósok nélkül értük el.

További eredmények: Pécs 2010–Vasas-Csata 84–48, Baja–BSE 62–48, BEAC–Szekszárd 85–62, Cegléd–Szolnok 77–88.

Laczkó Zsolt: bravúr kell a pótselejtezőhöz

A magyar labdarúgó-válogatott szegedi származású játékosa, Laczkó Zsolt (24) szerint a finnországi győzelem után elérhető a csoport második helye, de ahhoz bravúr kell. Tovább olvasom