2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

Újvárosban nyert a Hungerit, egy lépésre a bronz

Dunaújváros - Idegenbeli győzelemmel kezdte a bronzcsatát a Hungerit-UniBauÉpszer Szentesi VK női vízilabdacsapata - Dunaújvárosban nyert 10–8-ra.
Dunaújvárosi Főiskola–Hungerit- UniBauÉpszer Szentesi VK 8–10 (3–3, 2–3, 3–3, 0–1)
Női vízilabda OB I, a 3. helyért, 1. mérkőzés. Dunaújváros, 200 néző. Vezette: Marosvári, Marjay.
Dunaújváros: Kasó – MENCZINGER 3, Gurisatti 1, Szűcs G. 1, Hajor, Poszkoli 1, Horváth B. Csere: Ács, Polák, Ziegler, ZSÁMBOK 2. Vezetőedző: Mihók Attila.
Szentes: GUNDL – Győri, HEVESI 2, Keszthelyi 2, MISKOLCZI 2, Takács O., KÖVÉR-KIS 2. Csere: Kádár, Rácz, GÉMES 2. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből: 7/2, ill. 3/0.
Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.
Az egyik csapat második sikeréig tartó párharc állása: 1:0 a Szentes javára.

A tavalyi bajnoki finálé visszavágójának is beillő összecsapáson Zantleitner Krisztina együttese támadásban kiválóan teljesített, öten is két gólig jutottak, és az első negyed hajrájától kezdve végig vezetve nyertek. Persze ehhez kellett az is, hogy Gundl Diána is jó teljesítményt nyújtott a kapuban, közel 50 százalékos hatékonysággal védett.

Miskolczi Kitti két gólig jutott Dunaújvárosban. Fotó: DM/DV
Miskolczi Kitti két gólig jutott Dunaújvárosban.
Fotó: DM/DV

A párharc második mérkőzését pénteken 18 órától rendezik meg Szentesen, a Széchenyi ligeti uszodában, a Szentes győzelmével 24 óra alatt be is söpörheti a bajnokság bronzérmét.

Zantleitner Krisztina: – A győzelemért jöttünk, örülök, hogy sikerült is megszereznünk. Ma lezárnánk a párharcot, szeretnénk megszerezni a harmadik helyet, és szépen zárni a bajnokságot.