2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 28°C Még több cikk.

A magyar fiúk az olaszokat is padlóra küldték az U20-as foci vb-n

Fantasztikus sikert ért el péntek este a magyar válogatott az egyiptomi U20-as labdarúgó-világbajnokságon: hosszabbításban 3-2-re verte az olaszokat, ezzel bejutott az elődöntőbe.
Mesébe illő volt a kezdés: már a 2. percben megszerezték a vezetést a magyarok. Németh Krisztián lerántása után Koman Vladimir a jobb alsó sarokba vágta a jogosan megítélt tizenegyest. Egervári Sándor csapata uralta a játékot a folytatásban is, a büntetőt kiharcoló Németh villanásai rendre veszélyt teremtettek az olaszok kapuja előtt. A félidő hajrájára ugyan átvette a kezdeményezést az ellenfél, de védelmünk állta a sarat, Gulácsi Péternek egyetlen bravúrt sem kellett bemutatnia.

A 71. percben Gentilinek felmutatta a piros lapot a játékvezető, az emberelőnnyel azonban nem tudtunk élni, sőt. A 82. percben váratlanul egyenlítettek Francesco Rocca tanítványai, egy remek ütemű kiugratás után Mazzotta a léc alá bombázott. A hosszabbításnak nem tizenegy a tíz, hanem tíz a kilenc ellen vágtunk neki, előbb Binit, majd pedig Szekeres Adriánt is kiállította a kolumbiai bíró. Oscar Ruiz kedvenc színe minden bizonnyal a piros, ezt a színű lapot mutatta fel a rend kedvéért a két szövetségi edzőnek is, így Egervári és Rocca felülhetett a kispadról a lelátóra.

A ráadás góltalan első felvonása után a másodikban csak kapkodtuk a fejünket jobbra-balra. A 112. percben Koman remekbe szabott indításával Németh lépett ki, egy pimasz csellel a kifutó Fiorilliót becsapva az üresen hagyott kapuba passzolt. Mire kiörültük magunkat, kezdhettünk átkozódni: rögtön a középkezdés után Bonaventura egy nagy szóló után a jobb alsóba lőtt.

Németh Krisztián a hosszabbításban ficánkolt.

Ettől sem törtek össze a fiúk, a 117.percben ismerős koreográfia szerint Koman remekbe szabott labdával szöktette Németehet, aki nem kíméletlenül beverte a ziccert. A sérült bokával remeklő csatár gólja vb-elődöntőt ért a magyar válogatottnak. A túlórában is jó volt a lapjárás, Némó második góljánál már csak nyolcan voltak a pályán az azzurrik.

A lefújás utáni katartikus pillanatokért érdemes futballozni, volt mit ünnepelni Koman Vladimiréknek is. Kitörő örömmel borultak egymás nyakába. Az elődöntőben Ghána következik, a másik ágon még nem derült ki, kik küzdhetnek meg a fináléért. Egy biztos, a Brazília, Németország, Costa Rica, Arab Emírségek kvartett egyik tagjával még összecsapnak a magyarok, a kérdés csupán az, hogy a világbajnoki cím vagy a bronzérem lesz a tét. Nem álom, ez a valóság. "Legrosszabb" esetben is vb-negyedikként térnek haza a srácok. Hátborzongató.

U20-AS LABDARÚGÓ-VB, NEGYEDDÖNTŐ:
MAGYARORSZÁG-OLASZORSZÁG 3-2 (1-0, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után

Szuerz, 12 000 néző, vezette: Oscar Ruiz (kolumbiai).
MAGYARORSZÁG:: Gulácsi – Szekeres, Debreceni, Szabó J., Zámbó – Gosztonyi, Korcsmár (Takács P., 79.), Kiss M, (Futács, 87.) Koman - Simon A. (Dudás, 59.), Németh Szövetségi edző: Egervári Sándor.
OLASZORSZÁG: Fiorillo – Bini, Gentili, Albertazzi, Mazzotta – Della Penna (Bonaventura, 58.), Mazzarani, Calderoni, Garibaldi (Romizi, 66.) – Mustacchio, Misuraca (Eusepi, 46.) Szövetségi edző: Francesco Rocca
Gólszerző: Koman 2. - 11-esből, Németh 112., 117., ill. Mazzotta 82., Bonaventura 113.
Sárga lap: Koman 49., Kiss M. 73., Dudás 92., Szabó J. 101., Takács P. 105., ill. Albertazzi 21., Gentili 35., Bini 80.
Kiállítva: Szekeres 89., ill. Gentili a 71., Bini 83., Albertazzi a 115.

• 12. 1131 2009. október 10. 21:06
    „Ez nagyon szép volt fiuk !!!!! GRT !!!
    Végre egy csapat ami tud küzdeni, még fáradtan is!
    A bíró meg azért túlzásba esett néha, az rendben hogy nevelni kell az ifjakat, na de ennyire ????

Csak így tovább srácok. Hajráá aranyig!”
  • 11. meszaka 2009. október 10. 18:25
    „Én mindig is utáltam az olasz focit fetrengenek színészkednek de az olasz maffia mögöttük van és mindenki fél tölük tanuljanak meg focizni, nem kell nekünk külföldi edző a magyar trénerek is kiváloak csak egy idiota meneger huzott nagy hasznot a hollad edző palántábol,valaki sokat nyert rajta a magyar foci csak vesztett!”
  • 10. Lúdasmatyi 2009. október 10. 17:58
    „Szép volt fiúk!Hajrá Magyarország!”
  • 9. GAgyi 2009. október 10. 13:43
    „És ezek a fiúk jönnek a nagy válogatottba...Remélem ne kutyulódnak el. Ha nagyjaink is ilyen akarással fociznának, lenne mit keresnünk. Hajrá!”
  • 8. AntoniusXXI 2009. október 10. 13:01
    „Már korábban, még az U20-as vb előtt is írtam egy hozzászólásban, ez kellene, hogy legyen a nagyválogatott összeállítása: Gulácsi Péter - Bodnár László, Debreceni András, Juhász Roland, Présinger Ádám - Gosztonyi András, Koman Vladimir, Varga József, Dzsudzsák Balázs - Németh Krisztián, Rudolf Gergely.”
  • 7. zehn 2009. október 10. 12:14
    „Remélem a "nagyválogatott" edzője is látta a meccset/ vagy vetítsék le neki/ mert ismét van egy szuper csatáunk.Németh K. rendesen megbolondította az olaszokat. Koman Vladimír is hasonlóképp.”
  • 6. Lacas 2009. október 10. 11:17
    „Nem volt rossz a játékvezetés.A végére kezdett feszült lenni a helyzet.Hatalmas meccs volt.Az utóbbi legalább 10 év meccse.Beleszámitva persze a nagyválogatott szerepléseket is.Hajrá magyarok!”
  • 3. Krampampuli 2009. október 10. 08:13
    „2. hozzászólás ego1968 2009.10.10. 07:48 Szerintem a játékvezetőre ne panaszkodjunk a 2. percben még nem igen szokott 11-ért megszólani a síp. Sztem teljesen jól vezette. Ilyen indulatos meccsen egy egy benézés már benne van sajnos. A magyar kiállításra gondolok...
    Viszont a meccs szenzációs volt. Végre látni, hogy a pszichikai nyomás ellenére tartjuk magunkat és ennek meg meg is lesz az eredménye. Ha ezt a formát tudják tartani bármi lehet. Hátha ihletet kapnak a "nagyok" is este :-)
    HAJRÁ MAGYARORSZÁG!”
  • 2. ego1968 2009. október 10. 07:48
    „Szép volt, hajrá Magyarok!!!
    Bár a játékvezető sokszor gusztustalanul is próbálta megváltoztatni az eredményt!”
  • 1. TUTI 2009. október 10. 07:21
    „HIhetetlen! Minha nem is magyarok lennenek!