2017. 05. 01. hétfő - Fülöp, Jakab 5°C | 20°C Még több cikk.

Csoportmásodikok lettek a férfi pólósaink

A magyar férfi válogatott a spanyolok legyőzésével csoportmásodikok lettek. A középdöntőben Németország lesz az ellenfél.
A férfiak utolsó csoportnapján a horvát válogatott az utolsó másodpercekben szerzett góllal döntetlent (10–10) játszott a görög együttessel így továbbra is állt, hogy a magyar csapat lemaradhatott volna az elődöntőbe jutás lehetőségéről, ha kikap a spanyoloktól. Kemény Dénes együttesétől csak a győzelem, de legalábbis a döntetlen volt az elfogadható eredmény. A Montenegrótól elszenvedett magyar vereségtől vérszemet kaptak a spanyolok is.

Sőt a mérkőzés első perce után Xavier Garcia révén a vezetést is megszerezték. Azonban előbb Hosnyászky, majd Biros használta ki a magyar emberelőnyt. Az első negyed végén pedig Kásás óriási kapufát lőtt. A második nyolc percet is Garcia találata vezette be. Kis G. következett, majd Garcia már a harmadik találatát jegyezte. Majd a kiállításos recept vált ismét valóra, mert Kis G. talált a spanyol kapuba, s 4–3-as vezetést szerzett. Azonban Perrone egalizálta az állást.

A harmadik játékrészben Varga Dániel megszerezte első gólját Málagában. Annyira belejött, hogy másodszor is betaláltá (6–4). Majd Garcia egyre csökkentette csapata hátrányát az utolsó játékrész előtt. A negyedik nyolc percben miután a magyarok a kapufát célozták Minguel egyenlített. De Biros ismét előnyt szerzett, majd Varga Dániel kettőre növelte az előnyt. Molina az utolsó percben egyet lefaragott.

Magyarország–Spanyolország 8–7 (2–1, 2–3, 2–1, 2–2)
A magyar gólszerzők: Hosnyánszky, Biros 2, Kis G. 2, Varga Dániel 3. A csoportot Montenegró nyerte, miután 13–4-re legyőzte Szlovákiát, az ugyancsak 12 pontot gyűjtő Magyarország előtt.

Második helyen végzett a női tőrcsapat az Eb-n

Második helyen végzett a női tőrcsapat kedden a kijevi Európa-bajnokságon Ukrajnában. A címvédő… Tovább olvasom