2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 10°C | 21°C Még több cikk.

NFL - Brady-Manning ˝klasszikus˝ az AFC döntőben

A Nemzeti főcsoportban (NFC) a Seattle Seahawks és a San Francisco 49ers, míg az Amerikai főcsoportban (AFC) két legendás irányító, Tom Brady és Peyton Manning csapata, a New England Patriots és a Denver Broncos jutott be hétvégén a profi amerikai futball-liga (NFL) főcsoport-döntőibe.
Az AFC-ben az első helyen kiemelt Denver a rájátszás első körében meglepetésgyőzelmet aratott San Diego Chargerst fogadta, s egészen az utolsó negyedig uralta a meccset.

Az alapszakaszban több NFL-csúcsot is felállított Manning vezette támadósor hosszú támadásokkal darálta be a Chargers védelmet, míg a védők alig engedtek játékot a San Diegó-i támadóknak. Az utolsó 15 perc 17-0-ás Broncos vezetésről indult, ám a denveriek kicsit elkényelmesedtek a végére, így a vendégek izgalmassá tudták tenni a hajrát, igaz, végül 24-17-re kikaptak.

Tom Brady és Payton Manning. Forrás: JIM ROGASH/GETTY IMAGES (LEFT); JOHN CORDES/AP

A második kiemelt Patriots az Indianapolis Coltsot fogadta, s alaposan meglepte riválisát azzal, hogy nem a háromszoros bajnok Brady passzaira, hanem a futójátékra épített. A New England futói hat touchdownt (hatpontos gól) értek el, LeGarrette Blount egymaga négyet. A Pats összességében sima, 43-22-es sikert aratott.

Az NFC-ben az első helyen kiemelt Seattle a Denveréhez hasonló meccset vívott a New Orleans Saints-cel. A Seahawks három negyed után 16-0-ra vezetett, s ugyan a Saints az utolsó játékrészben eredményesebben támadott, végül a hazaiak 23-15-ra győztek.

A tavalyi nagydöntős San Francisco volt az egyetlen csapat, mely idegenben tudott győzni (23-10) a hétvégén. A 49ers kiválóan használta ki a második kiemelt Carolina Panthers hibáit, a vendégek védelme ráadásul a második félidőben pontot sem engedélyezett a Cam Newton vezette Panthers-támadóknak.