2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 18°C Még több cikk.

Orosz címvédés a kézilabda vb-n

A címvédő orosz válogatott nyerte a Kínában rendezett női kézilabda-világbajnokságot, miután a vasárnapi döntőben 25–22-re legyőzte a francia csapatot.
A női kézilabda-világbajnokság fináléjában a címvédő orosz válogatott 14–11-es félidő 25–22 győzte le Franciaországot. A találkozó kezdetén a franciák nyugodtak meg előbb, 4–2-re elhúztak, ám negyed óra elteltével már az rooszok vezettek. Állandósult a 2–3 gólos különbség, amely a második félidőre is megmaradt. A végjátékban szintén jobbak voltak az oroszok, és megérdemelten őrizték meg vb-címüket. Oroszország ebben az évtizedben negyedszer nyert, ezt megelőzően 2001-ben, 2005-ben és 2007-ben diadalmaskodott. A 3. helyért: Norvégia–Spanyolország 31–26 (15–9).

Boldog oroszok Nancsingban. Fotó: MTI
Boldog oroszok Nancsingban.
Fotó: MTI

A vb végeredménye: 1. Oroszország, 2. Franciaország, 3. Norvégia, 4. Spanyolország, 5. Dánia, 6. Koreai Köztársaság, 7. Németország, 8. Románia, 9. Magyarország (Herr Orsolya, Pastrovics Melinda, Triffa Ágnes, Bódi Bernadett, Orbán Adrienn, Bulath Anita, Tomori Zsuzsanna, Kovacsics Anikó, Szucsánszki Zita, Szabó Valéria, Tóth Kata, Szekeres Klára, Tóth Tímea, Zácsik Szandra, Juhász Gabriella, Vérten Orsolya).

• 1. csakmost5 2009. december 22. 11:51
    „Hát igen szovjetek jók ebben!”

Nem bírtak a hóval a nemzetközi labdarúgó-bajnokságokban

Az olasz és a holland labdarúgó-bajnokságban is több mérkőzést elhalasztottak a hétvégi fordulóban a… Tovább olvasom