2017. 04. 23. vasárnap - Béla 5°C | 14°C Még több cikk.

Remek meccsen: Chelsea - Napoli 4-1

A hosszabbításban egy bombagóllal verte meg a Chelsea a Napolit egy nagyon jó mérkőzésen.
Chelsea - Napoli 4-1 (3-1, 1-0)
Bajnokok Ligája nyolcaddöntő visszavágó
London, Stamford Bridge, vezeti: Felix Brych (német).

Chelsea: Cech - Ivanovic, A. Cole, D. Luiz, Terry (Bosingwa), Essien, Ramires, Lampard, J. Mata (Malouda), Drogba, Sturridge (F. Torres)
Napoli: De Sanctis - Aronica (Vargas), Campagnaro, Cannavaro, Maggio (Dossena), Hamsik (Pandev), Zuniga, Gargano, Inler, Cavani, Lavezzi.

Gólszerző: Drogba (28.), Terry (47.), Lampard (74. büntetőből) ill. Inler (55.)
Sárga lap: Lampard (43.), A. Cole (98.) ill. Cannavaro (53.), Dossena (68.), Inler (112.), Campagnaro (115.)

122. perc: Vége a mérkőzésnek: továbbjutott a Chelsea. A másik meccsen a Real győzött, így most már teljes a nyolcaddöntők mezőnye.

120. perc: Még két perc a meccsből.

120. perc: A kitámadó Napoli majdnem kap még egy gólt: Malouda beadását Drogba lövi mellé.

117. perc: Pandev lő 25-ről, laposan, gyengén...

115. perc: Campagnaro kap sárga lapot, miután Drogba esik el mellette.

112. perc: Inler rúgja fel hátulról Torrest, sárgát kap a nápolyiak egyetlen mai góljának szerzője.

110. perc: Az Aronica-Vargas csere a meccs utolsó cseréje.

109. perc: Torres 20-ról lő, De Sanctis fogja az erős próbálkozást.

106. perc: Pandev próbál majd gólt szerezni a Napoli színeiben, Hamsik helyére érkezik a pályára.

105. perc: Jön az utolsó 15 perc.

105. perc: Drogba gurítja középre a labdát, amelyet a tizenegyesponton egyedül hagyott Ivanovic elemi erővel bombáz a léc alá. 4-1

101. perc: F. Torres fejese száll a kapu fölé.

100. perc: De Sanctis kapitális hibája után F. Torres kisodródott helyzetből nem talál az üres kapuba.

98. perc: A. Cole kap sárga lapot. Az utolsó csere a Chelsea-nél: Terry helyére Bosingwa érkezik.

95. perc: Mata helyére Malouda jön.

94. perc: Folytatódik, ami eddig is ment. mindkét csapat gólra törne. Cavani fut épp lesre.

90+2. perc: Vége. Legalábbis a rendes játékidőnek. Jön a 2x15 perc hosszabbítás.

90. perc: Még két percig biztosan tart a meccs. Ha ez idő alatt nem esik gól, akkor tovább is...

89. perc: Gargano ívelése nem sokkal megy kapu fölé.

87. perc: Hamsik beadásáról centikkel marad le a magasra és messzire ugró Lavezzi.

85. perc: Drogba szabadrúgása 30-ról meredeken jön lefelé, de így is a kapu mellett-fölött hagyja el a játékteret.

83. perc: Egyre keményebbek a belemenések, de újabb lapot nem oszt ki a német játékvezető.

75. perc: Szépít a CSZKA Moszkva a Real ellen: Tosic góljával 3-1 a másik meccs is.

74. perc: Dossena kézzel ér a labdába a tizenhatoson belül. Lampard bombázza a büntetőt a hálóba. 3-1

71. perc: Inler erős lövését Cech tolja Lavezzire.

70. perc: Benzema góljával úgy tűnik, végleg eldől a továbbjutás a másik meccsen a Real Madrid javára.

68. perc: Dossena is besárgul.

65. perc: Ivanovic megpattanó lövését védi reflexből De Sanctis, aztán Drogba lövését védi bravúrral a nápolyi kapus.

63. perc: Sturridge helyére F. Torres érkezik.

56. perc: Cristiano Ronaldo gólt lő Madridban, így már biztosan nem lesz hosszabbítás a másik meccsen.

55. perc: Inler lő gólt a londoni lábak között 20-ról a bal alsó sarokba. 2-1

53. perc: Cannavaro besárgul.

47. perc: Lampard szögete után Terry bólintja a hosszú sarokba a labdát az ötös sarkáról. 2-0. Jelenleg továbbjutó idegenben lőtt gólja miatt a Chelsea.

46. perc: Újabb csere nélkül folyatódik a meccs.

Vége a félidőnek. A meccsben benne van a gól bármelyik oldalon. Márpedig ha a Napolinak sikerül betalálni, a londoniaknak hármat kell még rúgni a továbbjutáshoz.

45. perc: Óriási londoni helyzet marad ki. D. Luiz lövése után De Sanctis már verve volt, ám Cannavaro odaért még, és becsúszva, lábbal mentett az érkező Drogba elől.

43. perc: Lampard kap sárgát.

38. perc: Pompásan passzolgat a Chelsea az olaszok tizenhatosa előtt, végül Essien szúrja kapura laposan a labdát, nem sokkal, de célt téveszt.

37. perc: Kénszerű csere a vendégeknél: Dossena érkezik Maggio helyére.

33. perc: Mata egy csel után beíveli a labdát, Sturridge csúsztat kapu mellé.

31. perc: Cavani lövése megy kapu mellé.

28. perc: A semmiből szerez vezetést a Chelsea. Ramires adja be a labdát a bal szélről, Aronica nagyon lemarad az ötösre betörő Drogbáról, aki a kapu bal alsó sarkába fejel. 1-0

25. perc: Hosszú percek óta hangosabbak a vendégdrukkerek. Közben Madridban megszerezte a vezetést a Higuain góljával a Real a CSZKA Moszkva ellen.

21. perc: Cavani 21-ről laposan lő a hosszú kapufa mellett a kapu mellé.

15. perc: Beragad egy londoni védő, Lavezzi így nincs lesen, így törhet kapura a jobb szélen. Erős lövését Cech védi. Fél perccel később Hamsik kínálja meg lapos, erős, sarokra tartó lövéssel a cseh kapust, aki ezúttal is résen van.

13. perc: Maggio laposan kapu elé lövi a labdát, Cavani érkezik, lövése után megrezdül a háló - oldalról.

12. perc: Nápolyi szöglet után Cavani lő kapu fölé.

10. perc: Hamsik lövését hárítja lábbal Cech.

6. perc: Drogba mellel teszi le a labdát lövésre Sturridge elé, akinek a lövését bravúrral üti szögletre De Sanctis.

2. perc: Drogbát rúgja fel Aronica, a szabadrúgás után Terry fejel kapu mellé.

1. perc: Lampard erélyesen csúszik oda Cavaninak. Némi kakaskodás lesz a vége, meg persze szabadrúgás.

Vajon ki marad talpon?

Előzmények:
A Chelsea az utolsó angol szereplője a Bajnokok Ligájának, és hogy a negyeddöntőt is megérje, ahhoz 3-1-es hátrányból kellene fordítani a Napoli elleni visszavágón.

Az első mérkőzésen Mata góljára három találattal, Lavezzi két, és Cavani egy góllal válaszolt. A februári 3-1-es nápolyi siker után a londoni csapatnál menesztették André Villas-Boas edzőt, helyére Roberto di Matteo érkezett, akivel eddig sikeresnek mondható a Chelsea, bár, a Birmingham és a Stoke nem említhető egy lapon a Serie A bronzérmesével.

A Napoli az összes idei BL-meccsén betalált, ha pedig tudni fogja tartani ezt a remek sorozatot, nehéz estéje lesz a Chelsea-nek.

A Chelsea csak három meccset nyert meg idén a Bajnokok Ligájában, annak ellenére, hogy mind a hét meccsén megszerezte a vezetést.
A Chelsea mindhárom idei hazai mérkőzését megnyerte, tíz gólt rúgott és egyet sem kapott. A londoniak a legutóbbi három, kieséses szakaszban játszott hazai meccsükön viszont nem tudtak a kapuba találni.

1966 óta először nyert meg a Napoli három egymás utáni nemzetközi találkozót.

A Napoli és a Chelsea is betalált az összes idei Bajnokok Ligája-meccsén. A Napoli idén kapott hét góljából hat a mérkőzések második félidejében esett.

A Chelsea az elmúlt három évben kétszer is olasz csapattal találkozott a legjobb 16 között - 2009-ben legyőzte a Juventust, 2010-ben viszont kiesett az Interrel szemben.

London 2012: Neymar és Ronaldinho a brazil olimpiai keretben

Mano Menezes, brazil szövetségi kapitány kijelölte 52 fős előkeretét a londoni olimpiai… Tovább olvasom