2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Továbbjutottak a magyar esélyesek az úszó Eb-n

Továbbra is jól úsznak a magyar éremesélyesek a rijekai rövidpályás úszó Európa-bajnokságon. Hat magyar versenyző is továbbjutott a péntek délelőtti előfutamokból a középdöntőkbe, illetve a döntőkbe.
Két magyar is képviselteti magát a 400 méteres férfi vegyes úszás döntőjében. Kis Gergő harmadikként, Verrasztó Dávid pedig negyedikként jutott tovább. Nagy Péter és Gyurta Gergely nem jutott fináléba, előbbi a tizedik, utóbbi a tizenhetedik helyen zárt. A szám magyar világcsúcstartója, Cseh László nem indult.

A csütörtökön ezüstérmet szerző Verrasztó Evelyn továbbra is remekel, 100 méter női vegyesen az ötödik legjobb időt szerezte meg, ezzel bejutott a középdöntőbe. Jakabos Zsuzsanna a 21., Dobár Éva pedig 23. lett, így nem jutottak tovább. Dara Eszter és Bordás Beatrix is középdöntős 50 méter női pillangón. Előbbi a 13., utóbbi pedig a 14. helyen jutott tovább. Tompa Orsolya 40. lett.

Szilágyi Ádám továbbjutott a férfi 50 méteres hátúszás középdöntőjébe. A 17 éves magyar úszó a 17. legjobb időt szerezte meg, de mivel a továbbiakban egy országból csak ketten képviseltethetik magukat előrébb lépett a 15. helyre egy német és egy olasz versenyző kiesésével. A szám másik magyarja, Balog Gábor a 36. lett. 100 méter férfi gyorson Takács Krisztián 42. helyével, míg a 4-szer 50 méteres női gyorsváltó a 11. helyével nem jutott tovább az előfutamokból.

Verrasztó Evelyn ezüstérmet szerzett

Verrasztó Evelyn ezüstérmet szerzett a rijekai úszó Európa-bajnokságon, miután a 200 méteres… Tovább olvasom