Szeged - Megkapta az építési engedélyt az Alsóvárosra tervezett lakatosüzem. Mégsem kezdődhet el a beruházás, mivel a Szentmihályteleki és Tompai kapu utcaiak valószínűleg fellebbeznek. Nemrégiben megalakították az Élhető Alsóvárosért Egyesületet is.
120 ember munkahelye Az ipari telek Alsóváros legvégének számít, a vasúti töltés aljában fekszik, a sínek félkörívben határolják. A részint a Kálvária sugárútról, részint az algyői ipari parkból ideköltöző GLB Kft. beruházása 340 millió forintba kerül. Az összeg felét uniós pályázaton nyerték, az újonnan létrejövő és a meglévő munkahelyek száma együtt 120 lenne. A pályázat határideje március végén lejár, elvben meg lehet hosszabbítani. |
A szegedi polgármesteri hivatal építési irodája által aláírt határozatból kiderül: felépülhet a lakatosüzem. De a környezetvédelmi hatóság, az Atiköfe ügyfélként bevonta a környéken élőket is. Ez azt jelenti, hogy kizárólag környezetvédelmi szempontokból van jogorvoslati, vagyis fellebbezési lehetőségük, mivel nem telekszomszédok.
– Azt szeretnénk, hogy a kertvárosi környezet ne változzon meg – foglalta össze az Élhető Alsóvárosért Egyesület céljait az egyik alapító, Győző-Molnár István, aki a lakatosüzem ellen tiltakozók élére állt.
– Egy szegedi se szeretné, ha a kertje végében üzem épülne: az ipar oda települjön, ahol ennek a tevékenységnek helye van. Nemcsak a tervezett, főleg a Szentmihályteleki utcában és a Tompai kapu úton élőket zavaró lakatosüzem miatt tömörültünk egyesületbe, hanem azért is, hogy ez az utóbbi időkben kissé háttérbe szorult városrész szépüljön – jelentette ki Győző-Molnár István, aki a Szentmihályteleki utcában lakik. Elárulta, valószínűleg fellebbeznek a határozat ellen.
hirdetés
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!
Lájkolom és követem a Delmagyar.hu-t
Megosztom a cikket a Facebookon