remény

2021.04.02. 12:50

Micsoda meglepetés! Karikó Katalin szabadalma nem csak a Covid ellen adhat védelmet

Szenzációs hírek érkeztek: több olyan vizsgálat is folyamatban van, amelyekből kiderülhet, milyen halálos betegségek gyógyításában segíthet Karikó Katalin szabadalma.

Forrás: Szegedi Tudományegyetem

Karikó Katalin Drew Weissmannal jegyzett szabadalma egy csapásra reflektorfénybe került, mivel a koronavírus elleni forradalmi vakcina kulcsa a magyar biokémikus által kutatott hírvivő, azaz messenger RNS. Ráadásul nemcsak a koronavírus elleni hatásos oltóanyag alapja lehet az mRNS, de például a szívgyógyászatban is sikeresnek tűnik – írja a Ripost.

A kutató nemrég a szegedi " target="_blank" rel="noopener noreferrer" name="readabilityLink-3">Dugonics Társaság „Vírus és város” című beszélgetős sorozatának volt a vendége, ahol elmondta:

„Már a második fázisban vannak azok a kísérletek, ahol az infarktusos embereknek a szívét mentik az mRNS-sel – emelte ki Karikó Katalin, majd azt is elmondta: nemcsak a szívet érintő betegségek területén, de a rákos megbetegedéseknél is meglehetősen jó eredményeket érnek el az mRNS hasznosításával.

 

„A tumorba való injektálást azt én kezdtem el a BioNTech-nél, már azok a kísérletek is folyamatban vannak két éve. A felszínen lévő tumorokat, mint például a melanóma vagy egyéb, az arcon, nyakon megjelenő tumoroknál be lehet a tumorba nyomni egy mRNS-t tartalmazó keveréket, amely az immunsejteket odahívja, és megmutatja nekik, hogy „itt van a rák, ezt kell megölni”. Az állatkísérletek folyamán azt is kimutattuk már, hogy a tüdőből is minden áttétet ki tudtak irtani onnan az így betanított immunsejtekkel” – mesélte Karikó Katalin a szabadalma alapján végzett legfrissebb, áttörő kutatásokról.

 

Karikó Katalin elárulta, hogy 1993-ban már vakcinaként használtak francia kutatók mRNS-t, de abba a problémába futottak bele, hogy gyulladást okoz. Ezt a gyulladást több cég különféle speciális eljárásokkal igyekezett elkerülni, de végül a magyar biokémikust is csapatában tudó BioNTech módszere bizonyult eddig a legjobbnak, méghozzá azért, mert univerzálisan alkalmazható, és egyszerűbb az eljárásuk, mint a többieké.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!