Foci VB 2014 Brazília

2014.07.11. 17:05

Sima holland győzelem a bronzmeccsen

Van Persie, Blind és Wijnaldum góljaival verte Hollandia Brazíliát. A hazaiak a szépítőgóltól is messze voltak.

munkatársunktól

Brazília - Hollandia 0-3 (0-2)
Bronzmérkőzés, Estádio Nacional de Brasília, Brazíliaváros
Vez: Djamel Haimoudi (algériai), Redouane Achik (marokkói), Abdelhak Etchiali (algériai). Negyedik játékvezető: Juicsi Nisimura (japán)

Brazília: J. Cesar - T. Silva - D. Luiz, Maicon, Maxwell - Paulinho (Hernanes), Oscar, Ramires (Hulk), L. Gustavo (Fernandinho), Willian - Jo.

Hollandia: Cillessen (Vorm) - Vlaar, De Vrij, Martins Indi, Blind (Janmaat) - De Guzman, Clasie (Veltman), Wijnaldum, Robben, van Persie, Kuyt.

Gólszerző: Van Pesie (3., 11-esből), Blind (17.), Wijnaldum (90+1.)
Sárga lap: T. Silva (2.), Fernandinho (54.), Oscar (68.), ill. Robben (9.), De Guzman (37.), Vlaar (43.)

Vége a meccsnek. A hollandok simán és megérdemelten nyertek.

90+3. perc: Játéklehetőséget kap a harmadik számú holland kapus is, Cillessen helyett Vorm tehát a pályán.

90+1. perc: 5 perc a hosszabbítás. Mire a hangosbemondó a végére ér, Janmaat kap szép kiugratást, visszateszi középre Wijnaldumhoz, aki bár kicsit mögé jött a labda, mégis a kapu jobb oldalába talál. 0-3

89. perc: Clasie is megsérül, Veltman váltja.

82. perc: Robbent lökik ki a labda alól a tizenhatoson belül - az ítélet: tovább... Fél perccel korábban pedig egy holland műesést evett meg a félpályán az algériai játékvezető.

79. perc: Oscar lő kapura balról egy gyors szögletkombináció után, ez is elég messzire elkerüli a kaput. A nézők közt egy testesebb negyvenes-ötvenes urat mutat a kamera, gesztusaiból azt lehet kiolvasni, hogy ezt még ő is jobban elrúgta volna.

77. perc: Ígéretes helyzetben Hulk addig várt, amíg simán elvették tőle a labdát.

76. perc: Hulk 16 méterről a kapu mögötti kamerát veszi célba. Kicsit fölé lő.

73. perc: Ramires helyett Hulk a pályán: ez az utolsó brazil csere.

70. prec: Blind megsérült az iménti eset miatt, Janmaat váltja.

68. perc: Oscar esik át Blind lábán. Ezzel eléri, hogy megkapja a vébé első olyan sárga lapját, amit műesésért ad a játékvezető.

63. perc: David Liuz 26 méterről elvégzett szabadrúgását Cillessen simán védi.

Foci vb 2014: Brazília - Hollandia

60. perc: Ramires fordul kapura, és a védője szorításában lő, de a lövése mellé megy.

58. perc: Hernanes talppal beleszáll Robben bokájába, megússza a lapot.

57. perc: Paulinho lejön, Hernanes pedig bejön a pályára.

54. perc: Fernandinho állja útját szabályalanul van Pesienek, sárga lapot kap a brazil.

50. perc: Robben lódul meg és szánja el magát lövésre, de odaér egy blokkoló láb.

46. perc: L. Gustavo helyett Fernandinho a pályán.

Vége az első félidőnek. A hollandok még úgy is nyugodtan vezetnek 2-0-ra, hogy nem törik össze magukat a pályán, de ami helyzet adódik előttük, azt kihasználják. A brazilok pedig küszködnek a támadásban, de főleg a védekezésben. Hiába mondták van Gaalék, hogy nem érdekli őket a bronzmeccs, azért ők nem nagyon szeretnek veszíteni. Ezt a saját bőrünkön is érezhettük tavaly októberben, márpedig akkor már édesmindegy lett volna nekik, hogy kikapnak-e tőlünk vagy sem. 8-1-es holland győzelem lett a vége...

45+2. perc: Lepereg a két perc hosszabbítás, főként azzal, hogy a hollandok tartják a labdát.

43. perc: Vlaar rúg bele Ramires lábába a kaputól 20 méterre. Szabadrúgás, sárga lap. Oscar lövése elakad a sorfalon.

38. perc: Jobbról jön be Oscar szabadrúgása, D. Luiz és Paulinho is lemarad az ötösön belül, pattogva érkező labdáról.

37. perc: De Guzman sodorja el Oscart, sárga lap.

34. perc: Brazil szabadrúgás a tizenhatos sarkáról, Wijnaldum hátáról szögletre száll a labda. A szöglet után aztán nagyon magabiztosan hozzák ki a labdát a hollandok.

31. perc: A brazil drukkerek mexikói hullámosat játszanak.

29. perc: Jo fejel kapu mellé.

25. perc: Kuyt lő alaposan kapu fölé.

23. perc: Oscar kap remek labdát Williantól a tizenhatoson belül, ha át tudná venni, egyedül törhetne kapura. De nem tudja átvenni.

22. perc: Egy szóló végén Oscar 20-ról lő erősen kapura, ám a célzás nem a legtökéletesebb: Cillessennek csak le kell feküdnie, hogy védjen.

17. perc: Kuyt kap labdát (a visszajátszás alapján nagyon a leshatáron) a jobb szélen, a vonal elől sikerül középre adnia, David Luiz a kapu előteréből kifejeli a labdát, éppen a tizenegyes pont körül érkező Blind elé, aki leveszi, és bevarrja a kapuba. 0-2

11. perc: Most Maxwell adja középre balról a labdát, ezúttal sem tud belefejelni senki.

9. perc: Robben kap sárgát egy kis mezrángatásért.

6. perc: Oscar veszélyes keresztlabdájára végül egyetlen középen érkező brazilnak sem jó.

3. perc: Van Persie magabiztosan vágja a 11-est a hálóba. 0-1

2. perc: Robben robban be a tizenhatos körül a védők mögé, Thiago Silva lerántja. A visszajátszás alapján a tizenhatoson kívül. A játékvezető büntetőt ítél (ez az egyik hibája), és sárgát kap a vétkes védőnek (ez a másik, ezért pirosat kellett volna adni).

1. perc: Hollandia kezdi a mérkőzést.

Előzmények

Brazília történetének legsúlyosabb, 7-1-es vereségét szenvedte el a Scolari-csapat az elődöntőben, s ez sokkolta az országot; a szurkolók csalódottságát vélhetőleg a bronzéremmel sem lehet majd igazán enyhíteni, ugyanakkor egy újabb kudarc tovább növelné az elkeseredettséget.

A brazil csapatban a negyeddöntőben csigolyarepedést szenvedett Neymar ugyan nem játszhat, ám az elődöntőtől eltiltott csapatkapitány, Thiago Silva pályára lép, s vele az együttes védekezése mindenképpen jobb lehet, mint volt kedden.

A nézők által kifütyült hazai játékosok számára komoly feladatot jelent, hogy összeszedjék magukat a szombati mérkőzésre, ám a motivációjuk biztosan sokkal nagyobb lesz mint a hollandoké, akiknél Louis van Gaal vezetőedző és a csapat sztárjai egyaránt elmondták az argentinok elleni elődöntőt követően, hogy semmi értelmét nem látják a harmadik helyért kiírt összecsapásnak.

"Tíz éve mondom, hogy nincs szükség világbajnokságon bronzmeccsre. Nem szabadna olyan helyzetbe hozni egy csapatot, hogy két vereséggel térjen haza egy alapvetően sikeresen megvívott tornáról" - mondta Van Gaal, aki a világbajnokság után a Manchester United vezetőedzője lesz.

"Csak egy díj számít, a világbajnoki cím, semmi más" - osztotta meg véleményét a bronzmeccsről Arjen Robben.

A két válogatott eddig összesen 11-szer játszott egymással, világbajnokságon négyszer. Utóbbi találkozók mérlege: két holland és egy brazil győzelem, illetve egy tizenegyesekkel kiharcolt brazil siker.

Legutóbb, a 2010-es vb negyeddöntőjében Hollandia 2-1-re nyert.