Helyi gazdaság

2024.04.13. 11:24

300 ezer forinttal támogatják az ortodox templom fejlesztéseit Vásárhelyen

Kovács Erika

Fotó: Karnok Csaba/ Illusztráció

A Hódmezővásárhelyi Szerb Ortodox Egyházközség gyűjtést szervez a pravoszláv templom javára. Szeretnék az oltárban lévő asztal márvány borítását és a márvány díszítéseket, az elhasználódott istentiszteleti kegytárgyakat pótolni, cserélni. A misekönyveket kiegészítenék, illetve cserélnék. A hódmezővásárhelyi önkormányzat az új oltárhoz 300 ezer forintos támogatást nyújt. Ha az egyházközség összegyűjti a szükséges költségeket, akkor a tervek szerint még tavasszal elvégzik a fejlesztéseket.

 

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a delmagyar.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában