2023.08.29. 12:30
Gigantikus, szecessziós festmény díszíti az újszegedi tűzfalat

Közönségszavazással döntötték el, hogy a szecesszió múzsája kerüljön a társasházra. Fotó: Gémes Sándor
A szecesszió múzsája díszíti immár a Székely sor 21. szám alatti tízemeletes ház tűzfalát, a sünis fűtőmű után Újszeged legújabb gigantikus falfestményeként. Mihálik Edvin, a városrész önkormányzati képviselője elmondta, a műalkotást az RTL Magyarország és a Színes Város csoport kezdeményezte. Két témát ajánlottak a városnak, amelyet az önkormányzat közönségszavazásra bocsátott. Az egyik az ELI Lézerközpont futurisztikus világát ábrázolta, a nyertes azonban Váczy Enikő grafikusművész alkotása, a szecesszió múzsája lett.

3800 szegedi szavazott, háromnegyedes többséggel nyert a szecesszió múzsája. Két hét kemény munka során öt festőművész festette fel az alkotást. Külön örülök, hogy a szegediek hatalmas támogatással, örömmel és szeretettel fogadták, a közösségi oldalakon nagyon sok szívecske, lájk és komment van, amelyek azt mutatják, hogy a szegediek magukénak érzik ezt az alkotást, és örülnek neki
– mondta Mihálik Edvin, majd elismerését fejezte ki a kivitelező festőknek, hogy a kánikula ellenére is kitartottak, pláne a szomszédos sportuszoda hűsítő medencéjében fürdőzők látványának fényében.

Flór Péter, a Színes Város csoport főtitkára elmondta, hogy régi vágyuk volt Szegeden dolgozni, de a szükséges anyagi háttér biztosításához az RTL támogatása elengedhetetlen volt. Egy-egy hasonló falfestmény költsége ugyanis 5-10 millió forint.

Rényi Balázs, az RTL csoport marketing stratégája hozzáfűzte, hogy Szeged Budapest és Pécs után a harmadik város volt az országban, ahol gigantikus falfestményt finanszíroztak mindenekelőtt annak szimbolizálására, hogy kiemelten fontosak számukra a helyi történetek.

Szegedi hírek
- Ezek a képzések vonzzák a BYD vezetőit, az SZTE már el is indított néhányat
- Több tonnás baki, nincs könnyű dolguk a szökőkútba hajtott teherautóval a Környezetgazdálkodás szakembereinek
- Szegeden elkezdték a közterületi fák védelmét, mutatjuk, merre permeteznek
- Több, mint tíz éve volt, mégis mintha tegnap történt volna – így buliztunk 2013-ban a SZIN-en – galériával
- Szegeden ünnepel a magyar néptánc, fotókon mutatjuk, hogyan – galériával