2007.03.11. 15:19

Labdarúgó NB III: három meccs, hét megyei pont

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában szereplő Csongrád megyei csapatok hazai környezetben kezdték a szezont. Az Algyő csak döntetlent ért el, a HFC és a Csongrád viszont megszerezte mindhárom pontot.

Algyő–Kiskunfélegyháza 0–0
Algyő, 100 néző. Vezette: Tóth S.
Algyő: Ábrahám – Varga N., Sipos, Kothencz, Krucsó – Retek, Gyimesi, Vass J., Daróczi (Radnai) – Balogh (Sümeghy), Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Kiskunfélegyháza: Tóth P. – Nádasdi, Kelemen, Nagy, Kovács – Polgár (Bagi), Valkovics, Katona B., Szabó T. (Lengyel) – Szabó A. – Barna Cs. Edző: Gyurik József.
A vártnál alacsonyabb színvonalú, de küzdelmes találkozón az átalakított algyői gárda csak egy pontot szerzett az idénynyitón. A hazaiak szinte végigtámadták a mérkőzést, ám a kínálkozó gólhelyzeteket sorra kihagyták. A vendégcsapat a jól szervezett védőmunkája mellett gyors kontrákkal kiegyenlítette a meccset, és megérdemelten vitt el egy bajnoki pontot.
Lóczi István: – A kihagyott gólhelyzetek mérkőzésén sajnos elmaradt a remélt siker.
Jók: Sipos, Gyimesi, ill. Kelemen, Barna Cs., Szabó A.

HFC–Örkény 2–0 (1–0)

Hódmezővásárhely, városi stadion, 250 néző. Vezette: Rácz B.
HFC: Bíró – Szűcs, Dálnaki, Pécsek, Huszár – Mészáros (Nagy A.), Antal (Ruzsinszki), Keller, Marton (Borbás P.) – Végh, Bernát. Edző: Rostás Károly.
Örkény: Fűz – Batta, Kovács T., Tóth, Gál (Ulicska) – Rádi, Farkas, Chrobák (Nagy Zs.), Boda – Nagy A., Feczesin. Edző: Ion Patrascu.
Gólszerző: Bernát (2).
Nagy küzdelmet vívott a két csapat. Az első félidőben mindkét oldal a védekezésre fordított nagyobb gondot. A 45. percben Végh remek indításából Bernát nagy góllal avatta fel az új vásárhelyi kaput. A szünet után kénytelen volt kitámadni a listavezető Örkény, de a remekül védekező vásárhelyiekkel szemben gólhelyzetig sem jutott. A 89. percben végleg eldőlt a három pont sorsa: Nagy A. beadását Bernát 10 méterről lőtte a hálóba, így a másik kaput is hazai találattal avatták fel. Bravúros győzelmet aratott a hazai együttes.
Rostás Károly: – Nagyon fontos a jó rajt egy csapat életében, ez nekünk a jó erőkből álló listavezető ellen sikerült.
Jók: Szűcs, Dálnaki, Huszár, Keller, Bernát, ill. Batta, Kovács T., Boda.

Csongrádi Tiszapart SE–Túrkeve 3–2 (1–1)

Csongrád, 200 néző. Vezette: Ihász.
Csongrád: Palatinusz – Kozma, Forgó, Lovas – Szeri, Korom, Bagi, Lévai, Szabó (Nemes) – Bertók, Bárdosi (Kovács). Edző: Kurucz István.
Túrkeve: Kiss Cs. – Kéki, S. Nagy, Nagy T., Balla – Szilágyi (Sőrés), Kelemen, Debreczeni, Nagy M. – Kiss L., Kormos. Edző: [namelink name="Varga László"].
Gólszerzők: Bertók (2), Bagi, ill. Nagy M., Balla.
Alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat megérdemelten nyert.
Kurucz István: – A győzelemnek természetesen örülök, de játékban még sokat kell javulnunk.
Jók: Bertók, Szeri, Lovas, ill. S. Nagy, Nagy M., Kormos.

További eredmények: Cegléd–Szarvas 2–0, Mezőtúr–Szolnoki Spartacus 1–4, Gyula–Újszász 3–2, Monor–Baja 2–1.

1. Örkény 14 11 1 2 22 – 11 34
2. Cegléd 14 9 4 1 28 – 14 31
3. Algyő 14 9 2 3 35 – 10 29
4. Gyula 14 8 2 4 26 – 17 26
5. Szolnoki S. 14 7 4 3 25 – 15 25
6. HFC 14 7 3 4 29 – 13 24
7. Mezőtúr 14 7 1 6 26 – 30 22
8. Monor 14 5 2 7 23 – 24 17